Skocz do zawartości


Nakiel

Rejestracja: 05 paź 2005 19:53
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 21 kwi 2018 11:59
****-

Moje posty

W temacie: Unit1.pl jakie plany ?

sob, 31 mar 2018 - 21:43

Wyświetl postUżytkownik xevil21 dnia sob, 31 mar 2018 - 19:41 napisał

Co ten Nakiel za przeproszeniem 'pisze' o niby rozwoju.
Kilka lat temu pisałem w tej sprawie do Nakiela, ponieważ chciałem stworzyć nowy dział z nowym językiem i co i cisza, zero zainteresowania. Toster mi właśnie doradził, abym w tej sprawie skontaktował się z Nakielem, ale okazało się, że Nakiel ma to gdzieś. Od tego czasu forum stoi w miejscu, ciężko było stworzyć nowy dział, gratulacje dla Pana Nakiela - ryzyko widocznie było zbyt duże. Byłem wtedy młodą osobą z chęciami i wolnym czasem.
Z takim podejściem to forum jest skazane na śmierć.

Pozdrawiam,
Łukasz


Przyznam, że nie pamiętam takiej wiadomości, a w archiwum forum nic nie znalazłem. Dostałeś w ogóle jakąś odpowiedź? Może wysłałeś maila na jakiś nieaktualny adres? Ja nie piszę o rozwoju, to raczej inni próbują mnie przekonać, że jest to jeszcze możliwe.

W temacie: Unit1.pl jakie plany ?

sob, 13 sty 2018 - 10:19

1-3 CMS musi być stworzony na nowo lub trzeba by użyć tymczasowo jakiegoś gotowca. Nie ma opcji przywrócenia wyłączonych funkcji w obecnym skrypcie. Jest on stary i jak na dzisiejsze czasy kiepski. Mało odporny na spam itd. Nie jest zgodny z nowszymi wersjami PHP. W zasadzie do zaorania.
4 - Zostałbym przy wszystkich językach. Popularność języków programowania się zmienia, pojawiają się nowe, a inne znikają. Trzymanie się jednej opcji nie uważam za dobre rozwiązanie.

Najważniejsza jest treść - aktualności, kursy, aktywność na forum. Niestety nie mam tyle wolnego czasu co 10 lat temu. Bez aktywnego udziału innych użytkowników nic z tego nie będzie.

W temacie: Unit1.pl jakie plany ?

czw, 11 sty 2018 - 18:33

Wysłałem maila, ale dostaję wiadomość zwrotną, że konto nie istnieje :) Zaktualizuj maila w profilu. Utrzymanie w zasadzie nic nie kosztuje poza domeną, więc istnienie portalu w obecnie formie nie jest dla mnie problemem.

Powrót tylko do Delphi przy takiej niewielkiej popularności tego języka chyba nie ma sensu.

W temacie: Unit1.pl jakie plany ?

śro, 10 sty 2018 - 18:52

Szczerze mówiąc zastanawiam się nad całkowitym wyłączeniem forum i portalu. Już teraz funkcjonuje w bardzo okrojonej wersji, tylko dlatego, że informacje na nim mogą się jeszcze komuś przydać. Ruch jest niewielki, a główna czynność przy forum to usuwanie spamu. Samo forum jest na starym skrypcie IPS, do którego nie ma już łatek. Musiałbym wszystko przenieść na IPS 4 lub zupełnie inny skrypt. Tylko, czy to ma sens przy ok. 2 nowych tematach na miesiąc?