Skocz do zawartości

[Pascal]Przeszukiwanie binarne posortowanej tablicy


Gość

Polecane posty

sorki się nie doczytałem! :oops: jush naprawiam swój błąd... Chodzi mi o PASCAL a oto ten algorytm który nie chce sie skompilowac....

[code=Delphi] program Wyszukiwanie_Binarne;

{APPTYPE CONSOLE}
uses
][B[[
LKL[YHX[BY[B&W7VBŁfCł#ŚVćCŚgVć7F&ć'6V&6f\"BŃ4(ąŹą}eger) : integer;
var
i : integer;
begin
repeat
HH

ZĘH]BYWHHZ[H[BY& amp;W7VBŁWCVćCbgE7VśĆEtŃĄ4(Ź4(ą4(
Ź4(until ip > ik;
Result := -1;
end;

const N = 10;
vB^VLWH[YBK^[YBŚ&Vv&ćFŚSŁ#f\"ŁFÓF4(ŃĄ4(mtĄ4(ą4( repeat
d[i] := random(x);
until d[i] &gKLWNBH
B[BBH[JÓNB^Ł&ć'6V&6BÓ2w&FVĆu7VśvćĆ7Ś&ą4(Ńą4(Ńąi4(Ńą4( := 0 to N - 1 do
begin
write(i:3,' : ');
if izHH[B][ WN ĘCBV6Pw&FVĆEśÓŁRVćCw&FVĆbŃĄ4(Ńą14(ą4(writeln('Liczba ',s,' wystepuje na pozycji ',iz);
writelnB][ ÓXZ[ĘNXYB[B[ [/code]

// używaj znaczników syntax=delphi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod który podałeś jest do Delphi, do aplikacji konsolowej. Jest w nim mały błąd (brak znaku $ w {APPTYPE CONSOLE}). Jeżeli chcesz, żeby to działało w Delphi, linijke {APPTYPE CONSOLE} zamień na {$APPTYPE CONSOLE}. Poza tym, ten ostatni end. nie jest potrzebny. Jak chcesz, żeby to działało w FPC czy TurboPascalu, to trzeba troche zmienić:

[delphi][/delphi]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powidziawszy dostałem taki temat do zrealizowania na informatyke! A potrzebne mi to jest aby działało w pascalu! Ja się niestety nie znam aż w tak dużym stopniu na TP żeby pisac samemu tego typu programy( binary search)! Skopiowałem w całości program z internetu jednak on nie działał! Teraz jush wiem dlaczego(bo jest przeznaczony dla DELPHI)! Czy ktos umiał by to przerobić(ew. trochę dopisac) aby działało to na TURBO PASCAL! Pliska... biggrin.gif :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej mam jeszcze jedną prośbe moglibyście mi zmodyfikować ten program po przeróbkach ADMINA żebym to ja wpisywał liczbe jaką ma szukać a nie że to on sam losuje ją! Bo jak sam to pozmieniałem to wszędzie mi wychodziły zera! tongue.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat, tego już za wiele, dostałeś gotowy kod, widze, że nie masz żadnych podstaw, więc zacznij od nauki podstawowych zagadnień, a w razie czego pozostaje ci serwis www.zlecenia.przez.net

// Luka byłeś pierwszy ;p
// ;] - [strz]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...