Skocz do zawartości

[Pascal]Przeszukiwanie binarne posortowanej tablicy

10 odpowiedzi w tym temacie

• Goście

Napisano wto, 15 lis 2005 - 22:03

Witam czy mógłby ktos napisać mi tu program jak w temacie! Tylko prosze nie kopiowac z internetu bo on nie działa! :/ sad.gif dziękuwa!!

#2 Iskar

ahaha

• Super użytkownicy
  • 679 Postów:
  • Gadu-Gadu:5199034

Napisano wto, 15 lis 2005 - 22:23

Po 1. Obowiązują przedrostki [Delphi], [Pascal]
Po 2. Skoro nie działa, to zapodaj kod, napisz co nie tak, jak można ci pomóc. Od razu żeby za ciebie napisali byś chciał :/

#3 Toster

Archon

• Moderatorzy
  • 1885 Postów:
  • Gadu-Gadu:posiadam

Napisano śro, 16 lis 2005 - 11:20

http://www.zlecenia.przez.net/

• Goście

Napisano śro, 16 lis 2005 - 15:23

sorki się nie doczytałem! :oops: jush naprawiam swój błąd... Chodzi mi o PASCAL a oto ten algorytm który nie chce sie skompilowac....

delphi

program Wyszukiwanie_Binarne;

{APPTYPE CONSOLE}
uses
  ][B[[
LKL[YHX[BY[B&W7VBŁfCł#ŚVćCŚgVć7F&ć'6V&6f\"BŃ4(ąŹą}eger) : integer;
var
  i : integer;
begin
  repeat
    HH

ZĘH]BYWHHZ[H[BY& amp;W7VBŁWCVćCbgE7VśĆEtŃĄ4(Ź4(ą4(
Ź4(until ip > ik;
  Result := -1;
end;

const N = 10;
vB^VLWH[YBK^[YBŚ&Vv&ćFŚSŁ#f\"ŁFÓF4(ŃĄ4(mtĄ4(ą4(     repeat
        d[i] := random(x);
      until d[i] &gKLWNBH
B[BBH[JÓNB^Ł&ć'
6V&6BÓ2w&FVĆu7VśvćĆ7Ś&ą4(Ńą4(Ńąi4(Ńą4( := 0 to N - 1 do
  begin
    write(i:3,' : ');
    if izHH[B][              WN               ĘCBV6Pw&FVĆEśÓŁRVćCw&FVĆbŃĄ4(Ńą14(ą4(writeln('Liczba ',s,' wystepuje na pozycji ',iz);
  writelnB][   ÓXZ[ĘNXYB[B[

// używaj znaczników syntax=delphi

#5 Iskar

ahaha

• Super użytkownicy
  • 679 Postów:

Napisano śro, 16 lis 2005 - 15:57

Kod który podałeś jest do Delphi, do aplikacji konsolowej. Jest w nim mały błąd (brak znaku $ w {APPTYPE CONSOLE}). Jeżeli chcesz, żeby to działało w Delphi, linijke {APPTYPE CONSOLE} zamień na {$APPTYPE CONSOLE}. Poza tym, ten ostatni end. nie jest potrzebny. Jak chcesz, żeby to działało w FPC czy TurboPascalu, to trzeba troche zmienić:

[delphi][/delphi]

#6 LukaStrz

Bywalec

• Użytkownicy
  • 45 Postów:

Napisano śro, 16 lis 2005 - 17:56

A w ogole to naucz sie pisac jaki błąd, a nie tylko informujesz że on istnieje. Tyle to można wywnioskować z faktu że piszesz na forum.

• Goście

Napisano śro, 16 lis 2005 - 18:25

Szczerze powidziawszy dostałem taki temat do zrealizowania na informatyke! A potrzebne mi to jest aby działało w pascalu! Ja się niestety nie znam aż w tak dużym stopniu na TP żeby pisac samemu tego typu programy( binary search)! Skopiowałem w całości program z internetu jednak on nie działał! Teraz jush wiem dlaczego(bo jest przeznaczony dla DELPHI)! Czy ktos umiał by to przerobić(ew. trochę dopisac) aby działało to na TURBO PASCAL! Pliska... biggrin.gif :oops:

#8 Iskar

ahaha

• Super użytkownicy
  • 679 Postów:

Napisano śro, 16 lis 2005 - 18:45

Cytat

Jak chcesz, żeby to działało w FPC czy TurboPascalu, to trzeba troche zmienić:

[delphi][/delphi]

Chyba mnie nie zrozumiałeś. To jest właśnie ten kod, przerobiłem go i działa.

• Goście

Napisano śro, 16 lis 2005 - 19:02

oj Drogi Adminie nie wiem jak ja Ci się odwdzięcze... wink.gif Naprawde jeszcze raz DZIĘKUJĘ! smile.gif pozdrawiam wszystkich!

• Goście

Napisano śro, 16 lis 2005 - 19:40

ej mam jeszcze jedną prośbe moglibyście mi zmodyfikować ten program po przeróbkach ADMINA żebym to ja wpisywał liczbe jaką ma szukać a nie że to on sam losuje ją! Bo jak sam to pozmieniałem to wszędzie mi wychodziły zera! tongue.gif

#11 Iskar

ahaha

• Super użytkownicy
  • 679 Postów:

Napisano śro, 16 lis 2005 - 19:44

Zamykam temat, tego już za wiele, dostałeś gotowy kod, widze, że nie masz żadnych podstaw, więc zacznij od nauki podstawowych zagadnień, a w razie czego pozostaje ci serwis www.zlecenia.przez.net

// Luka byłeś pierwszy ;p
// ;] - [strz]