Skocz do zawartości

[C++] Prosta gierka - kod mam, problem z kompilacją


Shreader

Polecane posty

Witam wszystkich
Problem polega na tym.
Mam napisaną prostą gierkę (c++, opengl), wężyk takie coś jak na komórkach nokia. Była ona napisane jakieś 2 lata temu,
pisałem ją z kumplem który o wiele lepiej znał się na rzeczy niż ja. Prawdopodobnie pisane to było w Borlandzie jakiej
wersi nie pamiętam, a kolega wybył i nie mam z nim kontaktu.
Posiadam wszystkie pliki (ponizej screan) oraz już działającą grę - plik exe
http://img183.imageshack.us/my.php?image=p...plikiwykbf7.jpg
Problem teraz polega na tym co mam zrobić, jakie pliki otworzyć w jakim programie żeby na nowo skompilować plik exe ???
Muszę to wysłać na zaliczenie przedmiotu a nie pamiętam już jak to się robiło i w jakim programie dokładnie to pisaliśmy ?

A zanim wyślę to do profesora chciałbym to jeszcze raz skompilować - sprawdzidź czy wszystko działa żeby nie było przypału smile.gif
Mogę wysłaś wszystkie pliki, spakowane ma to ok 250KB
Można to zrobić wszystko w innym programie byle bym wiedział jak i w w jakim i żeby dało się skompilować działającą grę.
Ostatecznie mogę nawet zapłacić za skompilowanie tego. Cały kod gry jest napisany więc dla osoby znającej się na tym nie będzie to większy problem smile.gif

Jeśli zbyt chaotycznie i niezrozumiale to napisałem to proszę pytać !
Muszę mieć to zrobione do końca tygodnia tj 22.09.2006.....
Pozdro i czekam na pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ''kolega wybył i nie mam z nim kontaktu''

Problem w tym iż to było ponad 2 lata temu i już nie bardzo pamiętam co i jak, a orłem w programowaniu nie jestem biggrin.gif
Zrobie jak kolega sugerował i sciągne c++ builder wersje 6 personal
Powiedzcie które pliki należy dodać aby skompilować tą "przeklętą" gre ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do robienia exeka, zeby kazdy mogl grac:
1. Z menu Project wybierz Options, przejdz do zakladki Linker i odznacz pozycje "Use dynaic RTL". Przejdz do zakladki Packages i odznacz pozycje "Build with runtime packages".
2. Jeśli Twoja gra korzysta z jakichś dodatkowych bibliotek, to musisz te biblioteki wrzucić do katalogu, w którym jest gra i tak rozpowszechniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, piękne dzięki biggrin.gif
Działa.
No to jeszcze tylko potrzebował bym pomocy ze zrobienie ekranu startowego gry oraz ekranu końcowego na którym powiedzmy znajdowała by się opcja:"restart" i "koniec" oraz lista powiedzmy 5 najlepszych wyników.
Jeśli to pomoże to po każdym zakończeniu gry powstaje plik wynik.txt w którym zapisany jest czas oraz punkty.
Muszę to mieć jeszcze dzisiaj, max do wieczora, w przeciwnym razie pujdzie tak jak jest sad.gif
Oczywiście jak będzie trzeba to zapłacę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
hej hej hej
wolniej troszke:

[quote] spoko budynki sie juz laduja ale podobno nie po wcisnieciu akceptuj, avi sie wywala :/ [/quote]

nie zrozumiała jest cześć po "ale"
avi? chodzilo ci o api?

sprecyzuj to będzie łatwiej pomóc
@down:
zarzuć kodem gdzie sie wykrzacza

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś tak zrobił to by działało ponieważ w delphi tak działa smile.gif
Problem jest w tym o ile się nie myle, że we własciwościach FilePath nie podałeś samego: banana.avi tylko masz tam całą ścieżkę w stylu: C:\Documents and Settings\nn\Moje dokumenty\projekt2\banana.avi co skutkuje w błedzie wink.gif

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...