Skocz do zawartości

Z jakich funkcji skorzystać w Delphi 7 aby...


Mercyboot

Polecane posty

[quote=Mercyboot]Czy ort!Można.

Potrzebujesz:
* kawałek drewna,
* dwa gwoździe,
* młotek.

Sposób montażu:
Drewno przyłóż do płyty głównej, weź młotek do ręki. Uderzaj młotkiem w gwoździe kilkakrotnie. Nawet gdy będziesz pewien, że gwoździe są dobrze umocowane, sprawdź czy na pewno uchwyt od BIOSu jest dobrze przyczepiony.

A co do "Delphi" w pytaniu, to nie wiem jak je wykorzystasz przy przyczepianiu uchwytu do BIOSu. Możesz np. siedzieć na pudełku.

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o uchwyt aby sterować czasem uruchmienia komputera w BIOS'ie
Tak aby o wybranej godzinie sie uruchomił.

Mam pytanko!
Moich 3 kumpli kupiło sobie komputery, z procesorami dwurdzeniowymi itd.
jeden ma dysk 200GB , 250GB , 250GB
Wszyscy mieli zainstalowanego linuxa, po czym gdy go wywalili i zainstalowali XP to z pamięci
Każdemu pozostało po 130GB, o co tu chodzi?
Jak ja kupie kompa i wywale linuxa to tez mi sie przytrafi??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] to 130GB mogło pozostać w partycjach Linux'a które są nie widzialne dla windy
niech sobie pobiorą jakiś program do partycjonowania i je usuną a następnie przerobią na FAT32 lub NTFS
i to trochę nie na temat jest [/quote]

A po co pobierać jakieś specjalne programy do tego, przecież Winda widzi te partycje, tylko nie umie ich obsługiwać. Z poziomu Windy mozesz je usunąći przerobić na FAT lub NTFS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzu naucz jak usunąć partycje Linuxa spod windy ja takich indiańskich sztuczek nie znam

a oto inne rozwiązanie jakie przyszło mi do głowy
jeśli był to Linuxa z ładnym graficznym instalatorem to powinna być możliwość podziału dysku w instalatorze
trzeba je usunąć przez instalator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Komputer Świat Ekspercie jest program "Paragon Partition Manager 7", który widzi w Windowsie partycje Windowsa i Linuksa. Jednak ciągle uważam, że to wina tego, że nie mają Service Packa-2. Należy albo zainstalować SP2 (jesli Windows jest oryginalny, na niektórych piratach też się da), albo zmodyfikowac rejestr:
HKEY_LOCAL_MACHINE -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> Services -> atapi -> Parameters i należy dodać Wartość DWORD o nazwie EnableBigLba o wartości 1
Sprawdziłem, wystarczy SP1.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Paragon Partition Manager 7" to właśnie program do partycjonowania i owszem takie programy widzą partycje linuxa ale sam win NIE dlatego trzeba je usunąć(np. instalatorem jak pisałem albo programem) i to puste miejsce zmienić na partycje widzialne dla windowsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że wie o istnieniu jakiegoś urządzenia to nie znaczy że może coś z nim zrobić
i jedno pytanie dlaczego masz tylko jedną partycje pod linuxa??
i mała rada jaką dostałem od informatyka
lepiej nie instalować na jednym dysku linuxa i windy bo linux potrafi wtedy uszkodzić dysk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(sazian)i jedno pytanie dlaczego masz tylko jedną partycje pod linuxa??

A po co wiecej? Swapa nie trzeba jesli sie ma dosc ramu.

[quote] i mała rada jaką dostałem od informatyka
lepiej nie instalować na jednym dysku linuxa i windy bo linux potrafi wtedy uszkodzić dysk [/quote]
Bull shit. Tam samo radze nie uruchamiać sapera jeżeli na kompie masz film o nazwie 'Szybcy i Wściekli' o rozmiarze 699.23MB w wersji CAM..
Tak samo to jest ze soba powiazane.. Ja mam lina i wina na jednym dysku i jakos juz ponad rok dysk nie zostal uszkodzony przez linuksa :]

Ok. temat blokuje;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...