Skocz do zawartości

Mózg - program do odrabiania lekcji


Budrys

Polecane posty

Moim zdaniem powinieneś zmienić wygląd programu, bo dla mnie jest straszny ;-)

Z tymi dzielnikami to bez sensu sprawdzać wszystkie liczby, przecież jeżeli liczba a nie jest podzielna przez x, to na pewno nie jest podzielna przez wielokrotności x.

Masz błędy w rozwiązywaniu x'ów i y'ów w układach równań:

x + y = 2 ;
x + y = 2 ;

Nie ma rozwiązań? Dobre ;-) Jest to równanie tożsamościowe (nieskończona ilość rozwiązań).

Wzory funkcji liniowej.

Kolejny błąd (a może i błędy, szukam jednego i ide dalej).

y := 1 ;

Obliczanie x dla y = 5:
ta funkcja przyjmuje wartość 5 dla każdego argumentu

Dla żadnego przyjmuje 5, dla wszystkich 1.

Fajnie by było jak byś dodał funkcję kwadratową, rysowanie wykresów itp.

Poza tym są AV'y jak sie zostawi puste pole i każe obliczać. Poza tym, nie powinno być możliwości wpisania czegoś innego niż cyfry/przecinek do editów.

To tyle uwag, chyba starczy ;-) program ogólnie spoko, ale powinieneś go przebudować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielomiany to teraz mam w drugiej klasie biggrin.gif
Hmmm, tego tłumaczenia trochę jest smile.gif A tutaj się lubią pojawiać pierwiastki...
wzór na trójmian kwadratowy:
ax^2+bx+c
miejsce/miejsca zerowe to rozwiązanie wielomianów, aby rozwiązać trójmian kwadratowy musisz obliczyć deltę (delta=b^2-4*a*c), potem jeśli delta jest nieujemna liczysz pierwiastki trójmianu (jego miejsca zerowe) x1=(-b+pierwiastek(delta))/(2*a) v x2=(-b-pierwiastek(delta))/(2*a), gdzie v to operator "lub" z logiki.
A w wielomianach musisz je rozłożyć na czynniki (bo nie ma już takich przyjaznych wzorów) jak masz duży wielomian to rozkładasz go na czynniki (x+1)(x-3)(x+2)(x-1) - to tylko przykład (technika rozkładania na czynniki nie jest przez mnie do końca opanowana więc nie rozkładałem samego wielomianu, to tylko rozkład) no i jak widać jak pod x podstawimy -1 v 1 v 3 v -2 to wynik będzie równy zero więc to są miejsca zerowe.

Może nie jestem dobry w tłumaczeniu matmy biggrin.gif - ważne że się staram wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Tak się złożyło, że jakiś tydzień temu nasza sorka od maty wprowadziła nam trójmiany kwadratowe,
więc patrząc sobie na ten mój programik, który był napisany w delphi postanowiłem napisać go w php.
(m.in. dlatego, że pisanie programów w Delphi jest wg mnie nieopłacalne, ale o tym kiedy indziej)
No ale wracając... Zadała nam jakieś 14 podpunktów do wyliczania p i q, postaci kanonicznej oraz miejsc zerowych i innych podobnych rzeczy, więc skodziłem sobie takie coś:

http://budrys.info/mozg/

A że ostatnio mamy naprawdę dużo pracy domowej z tego to często mi się przydaje biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...