Skocz do zawartości

[Delphi] ComboBox (Cos jak Value w HTML-u)


k_argo

Polecane posty

Witam, chcialbym sie zapytac ... mam taki kod w procedurze :

[code=Delphi] procedure TForm1.ComboBox1Change(Sender: TObject);
begin
cXK][Y
XĘNBXK][Y
ŃIĘŚ6&&FV2FBu&ć7ŚrŚ6&&FV2FBuą4)%ŃQ4) [/code]

Zalozmy cennik :
Jablko - 1zł
Gruszka - 2 zl
Pomarancza - 3zl
Sliwka - 4 zl
Truskawka - 5 zl

Teraz chce, aby jak wybiore np. Jablko, pokazywalo mi cene, zalozmy 1zł. Chodzi oto ze chce do kazdej pozycji dodac, cos jak Value w HTML-u .. zeby w comboboxie wyswietlalo ten tekst ale do niego przypieta ma byc wartosc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem o co ci chodzi, ale może coś takiego:

[code=Delphi] procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
caHXK][R[^BÓYYJ XH^ŹĘ6tW76vRtw'W7Śś'2r#6tW76vRAę4(MĄ5MąŃę4(4: ShowMessage('Truskawka - 5zł');
end;
end;
[/code]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam robisz tak
[code=Delphi]
var
list: TStrings;
begin
list := TStringList.creatNBY
ZL ĘNBY
XM ĘNB7BćFBw7ćśÓgŚr6tW76vRĆ7BfVW5tŚŚśu4)4( [/code]

Polecam rowniez TStrings + F1 zwlaszcza pola Values, Names oraz przydatne NameValueSeparator, ValueFromIndex itp itd. zreszta poczytasz zrozumiesz ;)

[b]ort! metode mozesz laczyc z wszystkimi kontrolkami ktore maja TStrings jako element skladowy czyli wszelakie Listboxy, comboboxy itp itd

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chcesz przypisać kazemu elementowi z listy zmienną zawierającą jego cenę?
Jak tak to wrzuć wszystkie elementy z listy do pierwszej tablicy, stwórz drugą tablice i do niej wrzuć ceny produktów ale w kolejnosci w jakiej występują produkty w liscie.
Będziesz odwoływał się do nich wywołując element z tablicy pierwszej i drugiej o tym samym indeksie.

Kodu nie napisze bo dawno w Delphi nie buszowałem i zapomniałem jak to się robi Very Happy ale jak sobie przypomne to napiszę - to jest cos podobnego do tego co zaproponował destruction

// przecież Toster już napisał jak to zrobić dużo lepiej.. - Iskar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...