Skocz do zawartości

Program tworzący bazy danych (dla nauczycieli W-F ^_^)


ktoś

Polecane posty

Piszę ten program w Delphi, można powiedzieć "na zlecenie", jednak chciałbym, aby kilka osób go przetestowało, dzięki czemu powinienem uzyskać lepszy efekt końcowy biggrin.gif

[b]Narazie jeszcze nie działa przeszukiwanie bazy danych (tj. dopiero w budowie)
w planach są:
eksport bazy do plików xml
kompresja bazy danych (jako opcja - aby zachować kompatybilność z ewentualnymi bazami utworzonymi przed wprowadzeniem tej opcji, prawdopodobnie będzie opracowana na końcu)
zapamiętywanie ustawień (np. szerokości kolumn)
obsługa parametrów uruchamiania(ewentualnie powiązanie pliku z bazą danych- jeżeli ma to jakiś sens)
oczywiście skróty klawiszowe w menu
instalator ( rejestracja rozszerzenia, skróty, informacja o licencji freeware oraz możliwości wystąpienia błądów - co przecież zdaża się we wszystkich aplikacjach)
inne - jeżeli macie jakieś propozycje

Chciałbym, abyście ocenili ogolne wrażenie, działanie, oraz pokazali błędy, które do tej pory mi umknęły. Jestem pewny, że są, ale nie wiem gdzie. Liczę na to, że mi je wytkniecie tongue.gif .

Link http://rapidshare.de/files/25404538/DB.exe.html prowadzi do samorozpakowującego archiwum winrara

Nie dołączam źródła, ponieważ zależy mi na opini UŻYTKOWNIKA a nie PROGRAMISTY
Aha, syntax pominąłem z tego samego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zauważyłem drobne literówki, przydało by się również odpowiednio ponazywać formy zamiast "Form1", "Form2".
A no i błąd jest: klikam Rekord->Znajdź->Szukaj i dostaję I/O Error 6.
Rekord->Zmień = I/O Error 131
I się tyle namęczyłem, żeby wpisać te wszystkie informacje a tu na koniec dostaję I/O Error 6 smile.gif

// wynik rzutu oszczepem biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif 8)
// wynik skoku w dal (w centymetrachmetrach) -> pomyłka

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Dziwi mnie to, że w czasie dodawania nowego rekordu i wpisując jakieś dane, po wciśnięciu backspace'a kasuje się cała zawartość Edita, nie można skasować tylko jednego znaku, tylko trzeba od nowa wpisywać, tak ma być? ;-)

* Wpisałem w nr telefonu: 329r4324as i po enterze wyskoczył: EConvertError

* Po wpisaniu do klasy nie liczby, wyskakuje błąd: "cos tam" is not a valid integer value, powinieneś sprawdzać, czy jest w porządku dana ;-)

* Masa ciała i wzrost, wyniki biegu itd.: to co wyżej.

* Przy wyniku przez płotki zaczął jakoś dziwnie wariować (hiperbola mi wyszła)

* W Skoku w dal (i w następnych kilku) można podać ogromną liczbę, a wtedy wystąpi błąd (bo Integera tutaj używasz)

* Y no tak, dodałem rekord, ale w bazie sie nie pojawił ;-)

// na razie tyle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem, że szukanie jeszcze jest w budowie tongue.gif
Formy dostały odpowiednie opisy
błędów przy konwersji zaraz poprawię

niektóre pola wymagają podania czasu w formacie minuta:sekunda. W tedy program automatycznie dodaje znak ':' oraz ',' w odpowiednich miejscach. Musiałem jednak symulować naciśnięcie klawisza END, bo inaczej kursor ustawiał się na pierwszym miejscu. Potem jest wywoływana procedura edit1.refrersh. Jednak wywołanie jest jednokrotne, nie wiem dlaczego pole zaczyna "migać"

przy tej "ogromnej liczbie" za chwilę ustawię takie samo ograniczenie długości jak przy wcześniejszych



Aha, po uzupełnieniu pól trzeba jeszcze raz nacisnąć enter, wtedy rekord jest zapisywany.
Ups... właśnie zauwałyłem jeszcz ejeden błąd - powinna pojawić sięodpowiednia informacja w memo, jedak jest natychmiast kasowana przez następną instrukcję... poprawię to
tak samo jak telefon, bo widzę że nie zapamiętuje numeru tak jak powienien (a było dobrze... odszukam inne wersje biblioteki tongue.gif i powinno znowu działać)
Aha, dodanie rekordu do pliku nie powoduje jego dopisania do listy. Też poprawię

Dzięki chłopaki, za niedługo wrzucam nową wersję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.de/files/25452108/funkcje.dll.html

Wyszukiwanie już działa biggrin.gif - trzeba tylko zamienić bibliotekę z poprzedniej wersji na ^tą

Aha, będzie też więcej opcji wyszukiwania oraz liczenie punktów na podsawie tabel.
Wrzucę nową wersję exeka jak poprawię zauważone przez Was błędy


edit: i nowa wersja samego programu
http://rapidshare.de/files/25490278/Baza.exe.html
Doszła możliwość kasowania rekordów z bazy danych...
Polecenie "przepisz" służy do usuwania z bazy danych skasowanych rekordów. Przed użyciem tej opcji dane są tylko ukryte. Zrobiłem tak dlatego, że baza anych jest otwierana tylko do odczytu albo zapisu, po czym zostaje zamknięta przez program. Program więc nie blokuje dostępu do niej innym programom.
Usunąłem też błędy przy dodawaniu.
Aha, kolejne okna są wywoływane jako modalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...