Skocz do zawartości

WebEditor 1.3.3


evil

Polecane posty

A rozważałem też zrobienie wersji pod linuksa tylko najpierw muszę ściągnąć Lazarusa albo Kylixa ( nie weim w co jest co smile.gif ). W przyszłości [b]napewno komponentami, nie wiem czy są wersje pod linkuksa albo czy to bez różnicy na czym jest.
A tak [b]wogule to jak program się podoba smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się pluło dopóki tego nie wywaliłem..
i zasyfiło mi menu podręczne.. teraz jak cos klikam to mi sie pokazuje "edytuj w Web Editor"..
jako niczemu niewinny user, czekam na jakiegoś pacza który to posprząta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ubogo bo nie mam czasu na ocenianie teraz tongue.giftongue.gif
Wyskakuje mi błąd jak biore podgląd:
"Nie można znaleźć D:Temp.html. Upewnij się, że ścieżka i adres internetowy są poprawne." -> "Operacja została anulowana przez użytkownika".

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do instalatora:
sam go zrobiłeś? coś za ładnie wygląda tongue.gif
ale brakuje mi opcji " nie twórz skrótu w menu start"

co do programu:
pierwsze wrażenie : fajnie wygląda

ALE:

dlaczego jak klikam np. na archiwum zip na pulpicie, to do strony jest dodawana bezwzględna ścieżka?
Jak wyślę na serwer, to będzie błąd! Nie lepiej byłoby zmusić użytkownika do zapisania projektu w jakimś katalogu, i ograniczyć działanie programu do tego i podrzędnych?
Za to pomysł bardzo dobry. Błąd można poprawicw następnej wersji biggrin.gif
I przydałoby się, żeby np. wyświetlało się jakieś okienko z pytaniem jaki tekst ma być wyświetlany w linku. O NATYCHMIASTOWYM zakańczaniu linków nie wspominając

Inna sprawa: ja mam monitor ustawiony na małą rozdzielczość(800x600 - bo tak mi wygodnie. Poza tym przy lepszej rodzielczości delphi paskudnie wygląda). Efekt: okno programu ucieka mi gdzieś daleko za pulpit. (zmaksymalizowane chyba jest mniejsze niż "przywrócone")
Nie pamiętam nazwy właściwości, ale myślę, że jak zmienisz pozycję okna z tej ustawionej w projekcie na środek ekranu, to będzie lepiej (właściwości formatki - ucieczka onka nie będzie tak rażąca, a jednocześnie przy lepszych rozdzielczościach okno nie będzie ustawiać się w rogu ekranu. Chyba, że jakoś rozpoznasz rozdzielczość i dopasujesz rozmiar formy dynamicznie. Wiem że można to zrobić ,ale nie wiem jak.

Brakuje mi formatowania kodu.
Jeżeli dodaję kilka linków, to wolę mieć je jeden pod drógim (w oknie edycji) niż szukać bo rozciagniętym do niesamowitych rozmiarów richedit (zgadłem?)

JS: przy dodawaniu skryptu nie ma filtra ani w opendialog ani nigdzie. Mi udało się dodać skrypt PHP o nazwie index.php
Ale dobrze, że są "ciekawe skrypty". Jednak one również nie są wolne od niedoskonałości:
np. liczenie czasu wykożystuje pole tekstowe. OK. Tylko dlaczego wspomniane pole nie jest zablokowane / wyłączone / bez możliwości zmiany przez użytkownika?
rozumiem, że odświerzanie co sekundę nie daje zbyt wiele czasu do działania, więc niedociągnięcie nie jest groźne, ale jednak razi.

co do opcji "kontakt" - fajnie że o tym pomyślałeś, tylko dlaczego wklepywany jest Twój e-mail a nie mój?
Chcesz się pokazać? OK, masz do tego prawo. W końcu przy budowie strony został użyty Twój program. Jednak twórca strony wolałby, żeby to jego dane był na stronie. Jeżeli zadbasz o to, to twórca strony pogodzi się z umieszczeniem również linka do Ciebie
Powienieneś jednak wspomnieć o tym w licencji.

Nie działają polecenia "alert' oraz "confirm" - polecenia są wypisywane na stronie, a nie w postaci wyskakującego okietnka.
No chyba ze to błąd podglądu.


nie poznałem jeszcze całego programu, ale chya już mogę go w pewien sposób ocenić:
Dobry początek, jednak wymaga jeszcze sporo pracy.

3m się


edit: deinstalacja: zaśmieca rejestr. Zaraz wrzucę kilka zdięć tego, co udało mi się znaleźć w rejestrze po odinstalowaniu. Za to dobrze, że deinstalator usuwa katalogi w pfiles.

edit2:
Obrazek
Obrazek
a nie wiem, ile jeszcze kluczy umieścił ten program. Szukałem tylko słowa webeditor.
Jak byś tak napisał, które klucze mam wywalić (poza tymi znalezionymi)
nie zrobiłem kopii rejestru żeby porównać :-/


edit: chodziło oczywiście o właściwość POSITION. Ustaw ją na poDesktopCenter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ktoś za taką obszerną odpowiedź smile.gif.

CYTAT(ktoś)edit: deinstalacja: zaśmieca rejestr. Zaraz wrzucę kilka zdięć tego, co udało mi się znaleźć w rejestrze po odinstalowaniu. Za to dobrze, że deinstalator usuwa katalogi w pfiles.

W rejestrze zostają tylko właśnie te klucze w następnej wersji zostanie to poprawione.

CYTAT(ktoś)co do instalatora:
sam go zrobiłeś? coś za ładnie wygląda tongue.gif
ale brakuje mi opcji \" nie twórz skrótu w menu start\"

Instalator robiłem w programie Inno Setup Compiler 5, ta opcja też pojawi się w następnej wersji

CYTAT(ktoś)Inna sprawa: ja mam monitor ustawiony na małą rozdzielczość(800x600 - bo tak mi wygodnie. Poza tym przy lepszej rodzielczości delphi paskudnie wygląda). Efekt: okno programu ucieka mi gdzieś daleko za pulpit. (zmaksymalizowane chyba jest mniejsze niż \"przywrócone\")
Nie pamiętam nazwy właściwości, ale myślę, że jak zmienisz pozycję okna z tej ustawionej w projekcie na środek ekranu, to będzie lepiej (właściwości formatki - ucieczka onka nie będzie tak rażąca, a jednocześnie przy lepszych rozdzielczościach okno nie będzie ustawiać się w rogu ekranu. Chyba, że jakoś rozpoznasz rozdzielczość i dopasujesz rozmiar formy dynamicznie. Wiem że można to zrobić ,ale nie wiem jak.

Zostanie zmienione

CYTAT(ktoś)richedit (zgadłem?)

SynEdit

[quote] co do opcji \"kontakt\" - fajnie że o tym pomyślałeś, tylko dlaczego wklepywany jest Twój e-mail a nie mój?
Chcesz się pokazać? OK, masz do tego prawo. W końcu przy budowie strony został użyty Twój program. Jednak twórca strony wolałby, żeby to jego dane był na stronie. Jeżeli zadbasz o to, to twórca strony pogodzi się z umieszczeniem również linka do Ciebie
Powienieneś jednak wspomnieć o tym w licencji. [/quote]

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale jak chodzi Ci o Kontakt z zkładki Elementy Użytkownika, to to jest tylko dla przykładu. Możesz sam dodawać swoje elementy i kasować.



Za nie długo wrzuce wersje w Zipie ale teraz nie moge bo je jestem na swoim kompie

Pozdrowienia dla wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tak:

użytkownik pisze
w onkeydown sprawdzasz, jaki znak został wpisany, dodajesz go do jakiejść zmiennej typu string, i porównujesz ze spisem, oraz proponujesz użytkownikowi listę poleceń które zaczynają się w taki sam sposób. (tylko w jaki sposób zaproponować? na listboxie? byłoby najprościej, ale chyba lepiej, jak by okienko pojawiało się w pobliżu kursora...)

Jak user kliknie na pozycję, to liczysz znaki od tyłu, aż do pierwszej spacji, kropki, innego przecinka, kasując je, a potem dodajesz listbox.items.strings[list]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoj strony mogę dodać, że najlepiej, jeżeli spis byłby wcześniej posortowany, wtedy można by wszukiwać binarnie daną pozycję, co znacznie przyspieszy czas potrzebny do tego w stosunku do wyszukiwania liniowego.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Bo nie bardzo wiem jak to zrobić? [/quote]To pomyśl, posiedź, zastanów się, pomyśl co chcesz osiągnąć i spisz to, pomyśl jak to może wyglądać, o kodzie pomyśl na końcu.

Dlaczego tu tyle "pomyśl" ? Jak myślisz ? ;)

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zabaczy co da się zrobić, może coś takiego: dla każdego znacznikia jest inny plik i w tym pliku są wszystkie atrybuty.
Bedzie trzeba zrobić chyba coś takiego jak w zamykaniu tagów że się [b]poruwuje jaki jest wpisany znaczniki. Potem otwarcie odp pliku. Tylko jak to wyświetlić. To to już nie wiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Dobra zabaczy co da się zrobić, może coś takiego: dla każdego znacznikia jest inny plik i w tym pliku są wszystkie atrybuty.
Bedzie trzeba zrobić chyba coś takiego jak w zamykaniu tagów że się poruwuje jaki jest wpisany znaczniki. Potem otwarcie odp pliku. Tylko jak to wyświetlić. To to już nie wiem [/quote]Pomyśl jeszcze, polecam ;) Jak czegoś w 10 minut nie możesz zrobić to od razu piszesz na forum ? Człowieku, myśl samemu!

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszę o rejestrze, dotyczy tych kluczy, które znalazłem po odinstalowaniu programu. Z tego prosty wniosek, że nie zostały usunięte.


[quote] Dobra zabaczy co da się zrobić, może coś takiego: dla każdego znacznikia jest inny plik i w tym pliku są wszystkie atrybuty. [/quote]
A więc każdy znacznik porzera min. 4kB powieżchni dysku (jeden klaster NTFS. Przy FATcie będzie więcej ), co po przemnożeniu przez ilość tagów daje(albo raczej zabiera) taką ilość przestrzeni, że użytkownicy by Cię chyba udupili...


wrzuć wszystko do jednego pliku tekstowego/amorficznego (w tym przypdku na jedno wyjdzie- tlyko sposób przeszukiwania inny). Aha, atrybuty również potraktuj jako znaczniki, tylko nie wydzielaj ich <> Program musi sprawdzać, czy po ostatnim "<" jest znak ">", i jeżeli nie, to podpowiadać, jeżeli tak, to traktuje jako zwykły tekst, więc bez podpowiadania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...