Skocz do zawartości

[Delphi][OpenGL] okno modalne i brak grafiki


Panda

Polecane posty

Mam problem z inicjalizacją OpenGl-a w przypadku gdy okno jest wywolywane jako modalne. Jeśli wywołam okno jako niemodalne wszystko jest ok i grafika się pojawia. Jest na to rada?? Dodam że grfike wyświetlam na komponencie Panel, ale chyba to nie ma znaczenia. No i całość jest zamknięta w dll-u, ale to chyba też na nic nie wpływa...
Z góry dziękuję za pomoc, gdyż to dla mnie bardzo istotne.

Panda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jest zrobione. Te dwie wersje róznia się jedynie sposobem wywołania okna:
1. Okno.Show; działa i grafika się pokazuje
2. Okno.ShowModal; okno się otwiera, ale nie ma grafiki na panelu sad.gif
A zależy mi żeby okno było modalne, bo muszę z okna zwracać wartość w zależności od akcji użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić funkcję wywoływaną z dlla która zwraca numer przekątnej soi myszyny wolumetrycznej (w uproszczeniu prostopadłościanu). OpenGl słuzy mi do wizualicazji tego wyboru tak, aby uzytkownik wiedział na jakiej osi będzie pracował. Skoro jednak inicjalizacja OpenGL w przypadku wywołania 'Okno.Show' jest w porządku, więc nie ma się jej co czepiać. Probelm jest w przypadku okna modalnego. Z tego co mi wiadomo, nie ma żadnej istotnej rózniecy między oknem modalnym a niemodalnym, oprócz blokowania aplikacji do czasu jego zamknięcia.

Nie używałem dotąd GLBoxa, choć słyszałem o nim sporo. Ale wydaje mi się że każda prawie) kontrolka powinna być tu w porządku. Tak przynajmniej pisali na stronie borlanda w tutorialu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...