Skocz do zawartości

CryptX


krajew4

Polecane posty

Witam!
Mam do oceny nowy programik do szyfrowania itp. zrobiony w C++.

stronka programu: http://krajew4.ovh.org/cryptx.html
ściągnij program: http://krajew4.ovh.org/download/Instalator.exe
ściągnij program: http://krajew4.ovh.org/download/Instalator.rar
screen1: http://krajew4.ovh.org/window1.jpg
screen2: http://krajew4.ovh.org/window2.JPG

bez instalatora: http://krajew4.ovh.org/download/CryptX.exe

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągane bo nie lubię małych programów z instalatorami które śmiecą mi rejestr a potrem musze tracić czas żeby to odinstalowywać. Proponuję wyciągnąć wnioski i wywalić instalator, pewnie nie tylko mnie to wkurza.
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co z tego że program ma instalator, on tylko do rejestru wrzuca się do listy dodaj/usuń programy a i jest w nim odinstalator, więc sam się usunie nie wiedzę żadnego problemu, no nie mówcie że to taki problem zainstalować max 30 s zajmie a odinstalowanie 1 s, wystarczy kliknąć dwa razy i po sprawie sam się usuwa i wpis z rejestru też, a programik chyba nie jest taki mały nie nie mało robi w końcu zabezpieczna twoje tajne dane wink.gif

a stronka fakt, w firefoxie jak teraz sprawdzam to nie działa, ale w operze i ie, przetestowane i wszystko jest na miejscu, wniosek: zmień przeglądrakę biggrin.gif 8)

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATno to co z tego że program ma instalator, on tylko do rejestru wrzuca się do listy dodaj/usuń programy a i jest w nim odinstalator, więc sam się usunie nie wiedzę żadnego problemu, no nie mówcie że to taki problem zainstalować max 30 s zajmie a odinstalowanie 1 s

krajew4 nie rozumiesz że 30s to i tak dużo, jak nigdy odrazu po zainstalowaniu programu jeśli mi się nie podoba go nie wywalam bo mi się nieche, robie to podczas \"sprzątania\" dysku, więc dla mnie taki program co ładuje mi się do rejestru i marnuje mój czas to po prostu \"śmieć\".

[quote] a stronka fakt, w firefoxie jak teraz sprawdzam to nie działa, ale w operze i ie, przetestowane i wszystko jest na miejscu, wniosek: zmień przeglądrakę [/quote]

To raczej w twoim interesie jest aby zoptymilizować stronę pod każdą przeglądarke. Użytkownicy FireFoxa ( w tym także ja) są dużą grupą użytkowników w interneci.
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zmieniać firefoxa na żadną inną przeglądarkę. Ta jest najlepsza i to webmaster powinien dbać żeby w każdej przeglądarce dało się obejrzeć jego stronę.
Instalator mimo wszystko może zniechęcić do instalacji jeśli to jest mały program.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku no tyle jest programów, które się ładują do rejestru, zapisują nie wiadomo ile kluczy, a mój zapisuje tylko jeden jedyny klucz, żeby program był wyświetlany na liście dodaj/usuń programy i to kurcze tak dużo jest? a no faktycznie nie rozumiem, że 30 s dużo no nie mów, masz 30 s wolnego czasu, żeby program zainstalować, a i taki instalator to jest bardziej przyjazny dla usera niż normalne kopiowanie programu.
CYTATwięc dla mnie taki program co ładuje mi się do rejestru i marnuje mój czas to po prostu \"śmieć\".
Ah, no to chyba 90% programów to dla ciebie zwykłe śmiecie, nawet Office i 3dsmax? Pozatym, to że program ładuje do rejestru jeden, tylko jeden klucz, to nie śmieci aż tak bardzo rejestru (moim zdaniem), a i program ma odinstalator, który ten klucz usunie, więc dalej nie widzę problemu smile.gif 8)
[quote] Instalator mimo wszystko może zniechęcić do instalacji jeśli to jest mały program. [/quote]
Czy to mały program? Chyba nie skoro ma ponad 17 tys linijek i był robiony przez ok. 4 miesiące sad.gif.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Ah, no to chyba 90% programów to dla ciebie zwykłe śmiecie, nawet Office i 3dsmax? Pozatym, to że program ładuje do rejestru jeden, tylko jeden klucz, to nie śmieci aż tak bardzo rejestru (moim zdaniem), a i program ma odinstalator, który ten klucz usunie, więc dalej nie widzę problemu [/quote]

Office i 3dsmax to są programy z których korzysta się co dziennie a taki program który ja ściągam tylko po to aby go przetestować to zaśmieca mi tylko rejestr bo pewnie więcej niż raz to z niego nie skorzystam a czas odinstalowania będzie dłuższy niż czas jego używania.
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATAh, no to chyba 90% programów to dla ciebie zwykłe śmiecie, nawet Office i 3dsmax?
No pewnie. Z Office nie korzystam.

Nie mam nic przeciwko dodawaniu wpisow do rejestru, ale tu chodzi o sam fakt istnienia instalatora. Najlepiej by było ściągnąć program, uruchomić, zobaczyć jak działa, i jeśli sięnie podoba to najzwyczajniej usunąć z dysku. Po co używać panelu sterowania? Instalatory są dobre, ale tylko dla cioci która lubi profesjonalizm, albo dla firm smile.gif

[quote] Mam do oceny nowy programik [/quote]
Skoro tylko do oceny to instalator jest zbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że instalatory przydają się w rozbudowanych aplikacjach które np. miesząją dużo w rejestrze albo zmieniają lub kopiują jakieś biblioteki systemowe np. Office, Visual C++, 3D Studio Max itp.
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krajew4 jeżeli chcemy tylko spojrzeć na program, ocenić go, po co męczyć się z instalatorem? Podawanie ścieżki, potem deinstalacja, mi się tego nigdy nie chce robić, dlatego najlepiej zarzuć spakowanego exeka i tyle, ściągne, popatrze, ocenie, tak jest najlepiej ;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba specjalnie dałeś tego instalatora bo jest odpicowany z ładną oprawą, ikonkami kolorami itp.

a co do programu to 'zabezpieczyłem' sobie jakiś instalator programu pierwszy lepszy potem chyba źle wybrałem metode deszyfrowania i zwaliłem sobie cały plik i teraz się niechce usunąć ten instalator bo pisze, że wykorzystywany przez Windows ;p (restart nic nie daje, poradze sobie ale to taka uwaga)

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie skusiłem i zainstalowałem smile.gif. Jeszcze dokładnie sie tym nie bawiłem ale [b]narazie co moge powiedziec to jest wolny.
590 plików w 24 folderach które zajmują 12,7 MB szyfrował jakieś 33s. Mój koder to samo zaszyfrował w 3s. tongue.gif

Jak znajde chwile czasu to sie tym dokładnie pobawie.

Z tego co zauważyłem jeśli coś zakoduje to musze później pamietam jakim algorytmem kodowałem. To jest moim zdaniem poważny błąd. Zwłaszcza ze jeszcze przy próbie dekodowania zwiesza mi Winde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń instalator to chętnie przetestuje, inaczej mi sie [b]niechce wpisywac tych ścieżek itd. No chyba że chcesz żebyśmy sprawdzili instalator, to mów tak od razu.

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] No chyba że chcesz żebyśmy sprawdzili instalator, to mów tak od razu. [/quote]

Raczej tak, bo instalator zrobił sam, a nie skozystał z gotowych. Wniosek taki że instalator jest częśią programu. Wiec jak chcecie testowac ten program jesli nie chcecie testować instalatora?? To jest na takiej samej zasadzie jakbyście chcieli przetestować painta bez instalacji Windy tongue.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT590 plików w 24 folderach które zajmują 12,7 MB szyfrował jakieś 33s. Mój koder to samo zaszyfrował w 3s.
To zależy jakim szyfrem te pliki szyfrowałeś, niektóre są wolniejsze (jak np. Base64) a inne jak Xor są dużo, dużo szybsze, poza tym, jak chcesz przysieszyć proces szyfrowania gdy masz dużo plików, to tam masz nad listą plików taką strzałkę, i jak w nią klikniesz to ci się zwinie ta lista i szybciej będzie się szyfrować, bo nie będzie trze ba rysować tego na liście, a i u mnie jest kompresja (jak chcesz wyłączyć to opcje->Kompresja->Nigdy) ot taka mała uwaga.

CYTATa co do programu to 'zabezpieczyłem' sobie jakiś instalator programu pierwszy lepszy potem chyba źle wybrałem metode deszyfrowania i zwaliłem sobie cały plik i teraz się niechce usunąć ten instalator bo pisze, że wykorzystywany przez Windows ;p (restart nic nie daje, poradze sobie ale to taka uwaga)
No wiesz, u mnie tak samo jest, jest napisane, że program jest używany przez system windows, czy tam aktualnie inny program z tego pliku, czy coś takiego, a co do odszyfrowywania, no to moim zdaniem jest sens tego, że możesz plik odszyfrować innym algorytmem niż zaszyfrowałeś, w końcu osoba, która będzie chciała odszyfrować, będzie musiała niejako strzelać, jaki algorytm wybrałeś, a nie dostanie odrazu gotowej odpowiedzi 8)

CYTATJesli chodzi o site to zmien w sciezkach do grafy '' na '/' i bedzie smigac.
Eh to dziwne, bo u mnie w domu, sobie specjalnie zainstalowałem FireFoxa z Eksperta i wszystko ładnie działa, a tedy jak testowałem, to było w bibliotece to nie działało :x

CYTATSkoro tylko do oceny to instalator jest zbędny.
No nie, jak ci się ten program spodoba to możesz go używać, przecież się nie obrażę biggrin.gif

[quote] Po co używać panelu sterowania? [/quote]
Nie musisz używać panelu sterowania, możesz program odinstalować wchodząc do głównego katalogu, lub z start->Wszystkie prgramy->CryptX->Uninstall.exe

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie biggrin.gif Podpisuję się pod tym, intalatory są zarezerwowane dla profesjonalnych programów biggrin.gif
Myślisz, że inne z instalatorami mają tylko 17 tys. linijek biggrin.gif ?
To jest czyste lamerstwo, dodawać instalator do każdego swojego programu.
Przykład: nawet VirtualDub nie ma instalatora, a jest większym programem, użytecznym i mało zajmuje.
eMule też jest dostępne bez instalatora, ale to chyba tylko jak się akutalizuje, hmmm, chyba, że normalnie też... chyba nawet tak.

CYTAT(krajew4) [quote] Jesli chodzi o site to zmien w sciezkach do grafy '' na '/' i bedzie smigac. [/quote]
Eh to dziwne, bo u mnie w domu, sobie specjalnie zainstalowałem FireFoxa z Eksperta i wszystko ładnie działa, a tedy jak testowałem, to było w bibliotece to nie działało :x
No bo to pewnie były różne wersje. Ale Internet Explorer kowertuje sam '' na '/' i w nowym FireFox'ie pewnie to dodali, ale jak chcesz mieć w miarę poprawną stronę to trzymaj się standardu W3C Transitional chociaż i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATNo właśnie Podpisuję się pod tym, intalatory są zarezerwowane dla profesjonalnych programów
Nie no to jest po prostu rasizm komputerowy, czemu wy tak tych instalatorów nie lubicie? Przecież tak czy tak program musisz skopiować na dysk, nawet jak zrobie archiwum w zipie czy rarze to i tak ścieżki musisz powpisysywać i tyle to zajmnie ile w moim programie wpisanie ścieżek, nie rozumiem o co kurcze chodzi?
[quote] To jest czyste lamerstwo, dodawać instalator do każdego swojego programu. [/quote]
Przepraszam, a czy ja dodaje instalator do każdego swojego programu? No chyba nie, po prostu ten chcieliśmy zrobić w miarę profesjonalnie, żeby zdobyć pewne doświadczenie w takim pisaniu programów na prawdę, rozumiecie? A poza tym lamer z definicji to chyba nie jest koleś co dodaje instalatory do swoim programów? smile.gif
Jednocześnie bardzo bym prosił o oceny merytoryczne oceny programu, a nie o dywagacje na temat instalatorów smile.gif

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubimy instalatorów z powodu takiego, że mogą dodawać wpisy do rejestru itp.
Mi kolega podrzucił taki zrobiony w Instal Makerze (trochę lat temu biggrin.gif ) zainstalowałem jeszcze na Win98 no i to był taki instalator, że prócz wypakowania progsa jeszcze wypakowywał jakieś świnstwo (na szczęście nie wirusa) i dodawał do autostartu w rejestrze wpis aby się to świństwo uruchamiało... Można też dodać do klucza run takie coś co uruchamia cały czas komputer ponownie (taki wpis rundll, działa tylko na Win98), a może też zaśmiecać rejestr taki instalator. Tak więc instalatory się należą tylko popularnym programom, z renomowanego źródła....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Nie lubimy instalatorów z powodu takiego, że mogą dodawać wpisy do rejestru itp. (...) Tak więc instalatory się należą tylko popularnym programom, z renomowanego źródła.... [/quote]
co oznacza, że żaden program nie może mieć instalatora, bo źródło nierenomowane nie może go dać, a przecież nie dając instalatora nie można zdobyć na nie renomy...

a co do grzebania w rejestrze, to KAŻDY program może to robić. Nie tylko instalator. więc zarzut uwżam za bezpodstawny.

Najbezpieczniej w ogóle nic nie uruchamiać. A największym zagrożeniem jest system operacyjny - zobaczcie ile kluczy dodaje do rejestru podczas instalacji laugh.gif



Edit:
Iskar: Twoje tłumaczenie rozumiem. Ale tłumaczenia, że może mieszać w rejestrze, oraz instalować pewne "dodatki" - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwują instalatory, bo musze klikać, wybierać gdzie zainstalować, potem odinstalować - nie rozumiecie tego? A jak sie ma archwium do dwa kliknięcia i sie wypakowuje gdzie trzeba, szybko sie przegląda a potem program raz dwa do kosza, o to chodzi ;-) nie trzeba odinstalowywac programu, potem jeszcze instalator usuwać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...