Skocz do zawartości

Kompilator nie kompiluje fraz <cstdio>, <iostream> itd.


waitfall

Polecane posty

Dzień Dobry!

Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość w sprawie ewentualnych błędów np. w budowie tematu.

Chciałbym nauczyć się programować więc rozpocząłem kurs napisany pod code::blocks, jednak po skonstruowaniu najprostszego programu kompilator informuje mnie: iostream: No such file or directory. Pobrałem wersje ok. 80mb i skonfigurowałem go resetując ustawienia tak jak było w poradniku więc myślałem, że będzie ok. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź co muszę zmienić w ustawieniach lub zainstalować.

Z góry dziękuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Po opisie widzę że poradnik Zelenta co zniechęca mnie do pomocy tobie, cóż...

1. Czy masz to napisane jako:

#Include <iostream.h>

Jeśli zapisałeś to bez .h to, to może być problemem...

oczywiście domyślam się że odnalazłeś GCC dla CB tak jak było na filmie Zelenta...

 

2. Czy twój plik to .cpp czy .c ?... upewnij się że jest .cpp

Main.cpp

 

3. Upewnij się czy aby na 100% kompilujesz dla C++ =_=...

 

 

Jeśli chcesz to zapraszam na np. CodeFights, jedyne dobre miejsce gdzie można nauczyć się programować 

ponadto nie wymaga od ciebie instalacji żadnego kompilatora bo wszystko możesz skompilować przez stronę...

 

przynajmniej do czasu aż się uczysz bo strona dużego projektu ci nie skompiluje...

CodeFights to jedyne miejsce gdzie można się dobrze nauczyć programować... tylko jest po Ang. :)

 

Znajdziesz to tutaj:

https://app.codesignal.com/

 

 

Kontakt do mnie jeśli potrzebujesz:

YouTube/c/PanTobi  lub  YouTube/User/PanTobiPL

PanTobiPL@GMail.com

 

Sprawdź te 3 punkty które ci napisałem i powiedz czy problem dalej jest czy już nie...

w skrócie:

1. Czy masz zapisane "#Include <iostream.h>"

2. Czy masz plik jako "Nazwa.cpp" 

3. Czy kompilujesz pod C++

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...