Skocz do zawartości

[php] Zaawansowane zapytania sql a Modele w frameworkach


dj.drezyna

Polecane posty

Witam!

 

Poza zdobyciem wiedzy co i jak to jednak jeszcze kolejna sprawa nie daje mi spokoju odnośnie ogólnego zagadnienia frameworków, które od niedawna staram się oswoić.

 

Otóż czytam pewną książkę, która traktuje o symphony zendzie oraz o cake-u. I z tego co widzę, to wszystkie są oparte na modelach co oczywiście nie dziwi w końcu MVC ale zastanawia mnie jak z użyciem tych modeli ,,zamodelować'' jakieś skomplikowane zapytanie sql nie tylko takie, które jest powiązane z jedną tabelą niezależnie od tego czy to jest tabela produkty czy kategorieproduktow (dalej wybiera się dane z jednej tabeli)

 

Zatem jak tu zastosować zapytanie:

SELECT prod.opis, prod.id, plikiprod.plik
FROM prod
INNER JOIN katprod
ON katprod.idprod = prod.id
INNER JOIN plikiprod
ON plikiprod.idprod = prod.id

No a najlepiej połączyć to z tym że przy pewnych parametrach bierze się dane nie ze wszystkimi złączeniami.

 

Mam nadzieję że dobrze myślę, że trzeba stworzyć dobrze ,,zamodelowany'' model ale jak, bo to co jest w tej książce zawsze bazuje na rozszerzeniu klasy np. AppModel (jak to jest w cake) ale nigdy nie wspomniano w tej pozycji, żeby łączyć wiele tabel na raz w modelu lub modele w jeden no nie mam o tym pojęcia także wierzę, że ktoś rozumie o co chodzi.

Galeria przyrodnicza http://fotokrajobrazy.warmia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...