Skocz do zawartości

Pisanie programu - jak długo?


uProla

Polecane posty

Witam

Mam do Was pytanie dotyczące ocenienia ile mniej więcej czasu zajęłoby jednemu programiście pracującemu po co najmniej 20h/tyg. napisanie programu na PC o którym napiszę poniżej co ma robić.

 

Ma być to program, który w dużym skrócie

- ładuje zdjęcie z dysku użytkownika

- na zdjęciu algorytm musi rozpoznać rysy twarzy, czyli usta, oczy, brwi, nos, itd., i zapisać ich koordynaty w postaci wektorowej

- załadowane zdjęcie sprowadzić do postaci siatki, której elementy można przesuwać, tak by bitmapa się też przesuwała. Dokładnie pokazane tu od 0:30 min o co mi chodzi: https://www.youtube....h?v=fotyhs7C1TU

- następnie program wybiera z bazy danych wybrane rysy twarzy w postaci wektorowej, i siatkę tak nagina by koordynaty wektorowe rysów twarzy osoby na zdjęciu przybliżyć do koordynatów z bazy danych. Nie byłoby to pełne przesunięcie, ale w iluś tam procentach, np. 50-70% (w zależności od potrzeby, ale to szczegół do omywania na później).

- po przesunięciach siatki rysy twarzy osoby na zdjęciu upodobniłyby się do rysów twarzy z bazy danych (modelki)

 

- istniałyby jeszcze ukryte opcje zaawansowane, pozwalające użytkownikowi większym stopniu ingerować w ten morfing.

- program wykonywałby jeszcze inny retusz graficzny zdjęcia, ale to tez kwestia do omówienia na później. Póki co mnie interesuje ta główna sprawa.

- na końcu oczywiście zapisuje wynik do .jpg

 

Wasze odpowiedzi badam by mieć z kilku źródeł informacji, a dodatkowo przy okazji a nuż nawiążę w późniejszym czasie współpracę z kimś kto by umiał to dobrze zrobić w dość krótkim terminie.

Póki co zacząłem kampanię crowdfunding’ową na Indiegogo (coś jak Kicstarter), by zebrać na projekt fundusze. :-)

 

Detale do projektu zabrały mi 2 lata przemyśleń, dyskusji, badań. Odrobinę nawet liznąłem informatyki by poznać zasady algorytmów, tak by móc przekazać programiście dokładnie co trzeba zrobić, i pomóc od strony logistycznej nawet algorytmy stworzyć. Jako że mam doświadczanie także zawodowe z Photoshopem i programami 3D, to jestem przekonany że wspólnie ze zdolnym programistą zdołam stworzyć ten program. Choć na początku programiści z którymi rozmawiałem mówili -„nie da się”, ale po wysłuchaniu moich sugestii zmieniali zdanie na „da się”. :-)

 

Chętnie wysłucham Waszych opinii.

 

Strona mojej kampanii crowdfunding’owej gdzie można więcej ogólnych danych poczytać: http://uprola.eu/polski.html

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu programiście zycia braknie by to napisać i żeby to bezbłednie działało. i obawiam się że 60 000 zł to trochę mało by zlecić taki projekt jakiejś firmie. Bo w skrócie chcesz zrobić automatycznego fotoshopa. Zobacz ile kosztuje fotoshop i dodaj do tego cenę bota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jednemu programiście zycia braknie by to napisać i żeby to bezbłednie działało. i obawiam się że 60 000 zł to trochę mało by zlecić taki projekt jakiejś firmie. Bo w skrócie chcesz zrobić automatycznego fotoshopa. Zobacz ile kosztuje fotoshop i dodaj do tego cenę bota.

Nie chcę kupić gotowego produktu wielkiej korporacji, ale czas pracy informatyka, więc ceny są inne. A z tym „zabrakło życia” to chyba dla kilku szympansów. ;) To jest kilka algorytmów dla tego co opisałem, których logistyczną postać mam opracowaną w głowie.

 

skoro już programiści mówili, że się da, to czumu z nimi umowy nie podpisałeś?

Powiedzieli ile im to zajmie?

Podejrzewam, że chcieli abyś się od nich odczepił.

Umowy nie podpisałem, bo nie mam zebranych jeszcze środków. Czasowo zdania są podzielone, od 3 miesięcy do roku z wszelkimi testami.

 

uproszczona wersja tego co chcesz już jest online :D

Widziałem podobne programiki, a nawet i lepsze, lecz jednak to nie to co ma oferować mój, ale przynajmniej technologia nie jest czymś całkiem nowym, co powinno ułatwić napisanie programu. :)

 

Pozdrawiam wszystkich. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...