Skocz do zawartości

[delphi]Wykonanie procedury bez pokazywania formy


gienek

Polecane posty

Cześć.

Mam w aplikacji dodany komponent Cooltrayicon, do którego dodałem opcję minimalizowania do zasobnika oraz menu podręczne.

Program służy do pobierania prostych plików tekstowych z internetu (za pomocą komponentu HTTPGet).

 

Problem w tym że nie wiem w jaki sposób wywołać procedurę po kliknięciu na element menu podręcznego. Chciałbym wywołać tę samą procedurę jaką wykonuje przycisk służący do pobrania pliku ale bez pokazywania formy.

Robię to np. tak:

Form4.Button1Click(self); (to pobierze potrzebne dane)

Form4.Form4.HTTPGet1DoneFile -> w tym przypadku nie mam pojęcia czego użyć z Sender: TObject; FileName: string;

FileSize: Integer);, które wygenerowało się przy zdarzeniu w ondonefile.

 

Jak to rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Form4.Button1Click(self); (to pobierze potrzebne dane)

Form4.Form4.HTTPGet1DoneFile -> w tym przypadku nie mam pojęcia czego użyć z Sender: TObject; FileName: string;

FileSize: Integer);, które wygenerowało się przy zdarzeniu w ondonefile.

Nie używałem dawno tego komponentu, bo na pobieranie z www są lepsze sposoby i pewniejsze komponenty czy moduły jak synapse albo SimpleTCP, ale nie bardzo nadal rozumiem po co chcesz wywoływać to zdarzenie. Jeżeli ono jest przypisane to się wykona, bo jeżeli pokazuje się w nim jakaś formatka to rozwiązanie widze tylko takie, żeby stowrzyć jeszcze jedną - inną procedurę dla tego zdarzenie, w nim odpowiedni kod bez pokazywania formatki, a następnie przypisać procedurę obsłigi tego zdarzenia do własności OnDoneFile komponentu HttpGet poprzez kod. Nie wiem też po co chcesz wywołuwać te zdarzenie, ale jeżeli koniecznie musisz to na pewno Senderem będzie Self czyli formatka lub co bardziej pewnie sam komponent THttpGet, a później trzeba podać to FileN\ame oraz FileSize. Z tym, że nadal nie wiem po co chcesz wywoływać to zdarzenie, bo zdarzenie samo otrzyma te dane i się wykona co spowoduje sam komponent przez swój kod. Oczywiście o ile zostało ustawione (nie jest równe nil czyli not Assigned). O ile oczywiście dobrze zrozumiałem co chcesz osiągnąć, chociaż nadal nie do końca jest jasne dla mnie po co chcesz wywoływać zdarzenie poprzez kod, to się czasami stosuje na przykład do wywołania OnChange dla Editów przy tworzeniu formatki aby zdeaktywować choćby jakies buttony, ale w Twoim przypadku nie widzę celu.

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...