Skocz do zawartości

[Delphi] Znikający kursor tekstu


Nakiel

Polecane posty

Witam,

do kolorowania składni kodu korzystam z biblioteki SynEdit. Ostatnio spotkałem się z dziwnym problemem. Otóż,, gdy na komputerze zostanie zainstalowana przeglądarka Internet Explorer 9 to kursor tekstu znika co jakiś czas i jedynym sposobem na jego przywrócenie jest wciśnięcie dwa razy klawisza Insert. Czy może spotkaliście się z tym problemem? W Internecie cisza. Jedynie Pajączek miał ostatnio identyczny problem z kursorem i IE9.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak wygrzebałem na google:

procedure TCustomSynEdit.WMKillFocus(var Msg: TWMKillFocus);
 begin  inherited;
 CommandProcessor( ecLostFocus, #0, nil );
 //GBN 2002-03-23  //Added check for focused to prevent caret disappearing problem

źródło: http://zgameeditor.g...rty/SynEdit.pas > http://www.google.co...0&bih=600

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W posiadanej wersji SynEdit mam już ten fragment kodu i dotyczy on wcześniejszego podobnego problemu.

 

Kursor znika wyłącznie, jeśli na komputerze jest zainstalowana przeglądarka Internet Explorer 9. Sprawdziłem na kilku komputerach.

 

// edycja

Problem związany jest z MSIE, który przejmuje kursor i mimo wymuszania przekazywania aktywności (focus) z kodu w inną kontrolkę, nie przekazuje go. Rafał P.

 

Coraz bliżej rozwiązania problemu :) Powalczę jeszcze z tym.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...