Skocz do zawartości

Etharnion - 2D RPG


Adam27

Polecane posty

Witam, :)

 

Chciałbym Wam przedstawić projekt, nad którym pracowałem przez ostatnie miesiące - gra pt. Etharnion. Jest to RPG w 2D z widokiem top-down. Polega na wypełnianiu zadań przyjmowanych od NPC, uczeniu się umiejętności, zbieraniu przedmiotów (którymi można handlować), zwiedzaniu świata i walce z wrogami za pomocą różnych rodzai broni - od tych zwykłych do walki wręcz, po magię.

 

Zapraszam na stronę projektu na Unit1:

 

http://www.unit1.pl/34,projekt (edit: nowy link)

 

Znajduje się tam dokładniejszy opis gry oraz link do pobrania.

 

Zachęcam do testów i proszę o opinie. ;)

 

Pozdrawiam,

Adam27

 

PS. Da się jakoś edytować projekt na Unit1? Załóżmy, że chcę dodać nowe screeny albo zmienić link do ściągnięcia, kiedy pojawi się nowa wersja, ale nie widzę takiej możliwości. :(

EDIT: załatwione.

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Da się jakoś edytować projekt na Unit1? Załóżmy, że chcę dodać nowe screeny albo zmienić link do ściągnięcia, kiedy pojawi się nowa wersja, ale nie widzę takiej możliwości

Możesz edytować projekt, jeśli dodasz go jako zalogowany użytkownik. Z tego co widzę, Twój projekt był zgłoszony anonimowo.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xevil21: najbardziej prawdopodobne, że masz starszą wersję OpenGL (gra wymaga co najmniej 2.0) lub Twoja karta graficzna nie wspiera niektórych rozszerzeń. Wątpię, żeby to była wina systemu operacyjnego, gra była testowana na różnych komputerach i nie było problemu.

 

@Nakiel: faktycznie, zauważyłem, że nie jestem zalogowany na portalu (chociaż na forum byłem) już po dodaniu projektu, co mnie trochę zdziwiło, bo chyba nie powinno być możliwości zgłaszania projektu bez logowania. Ale w takim razie mógłbym prosić o jego usunięcie, żebym mógł go zgłosić jeszcze raz ze swojego konta?

EDIT: załatwione.

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda ładnie, jednak rozdzielczość 320x240-640x480 bardziej mnie jara. Nie przeszedłem wszystkich misji, gdyż mój GF3 nie obsługuje OpenGL 2.0. Grałem chwilę i nie znalazłem błędów, mechanika działała bez zarzutu i fabuła też jest(jedne do czego mogę się doczepić to brak klimatu, ale to subiektywna ocena). Gratuluje ukończenia projektu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale gra wcale nie jest jeszcze ukończona ;) Pozostało wiele rzeczy do zrobienia, w tym również prawdopodobnie całkiem inna fabuła - te kilkanaście questów i dialogów napisałem tylko na potrzeby demka. Grafika zmieni się raczej niewiele, chyba że ktoś będzie chciał mi w tym pomóc ;)

 

Pozdrawiam.

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja - 0.2 :)

 

Download na Unit1:

http://http://www.unit1.pl/34,projekt

 

Z ważniejszych poprawek:

- dodałem zapisywanie gry - mam nadzieję, że teraz zagrają osoby, które to wcześniej zniechęciło ;)

- nowe efekty graficzne: oświetlenie, cienie, dzień/noc, dodane dachy dla budynków

- poprawione AI

 

Oraz kilka drobniejszych, m.in.:

- przyciski w oknie handlu

- pojawiające się informacje przeniesione na środek, żeby niczego nie przegapić

 

Zachęcam do przetestowania gry i czekam na wszelkie uwagi :)

 

Pozdrawiam,

Adam27

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...