Skocz do zawartości

Problem z instalacją komponentu Omega


nitrous

Polecane posty

Powinienem usunąć, ale niech tam. Napisz jakie masz błędy, dlaczego nie możesz zainstalować, jakie są objawy. Mamy zgadywać? Ludzie no za każdym razem trzeba z was wyciągać informacje! Jeżeli chcecie żeby wam ktoś pomógł, to pomóżcie nam pomóc sobie :
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Rozumiem wasze oburzenie, ale prostu po 10 min. ciągłego, bezskutecznego instalowania troche się zdenerwowałem. Otoż jak wyglądała instalacja: włączyłem w Delphi opcję "Instal Component" , wybrałem plik "OmegaD7.dpk" , a w okienku "Unit file name" zaznaczyłem moduły , które znajdowały się w tym samym katalogu co wcześniejszy plik. Po chwili wyskoczył komunikat ,że w którymś pliku jest błąd , albo że jakiegoś pliku brakuje. Jakiś czas temu instalowałem ten pakiet i wszystko działało. Przepraszam ,że zaśmieciłem forum tym wątkiem ,ale musiałem gdzieś szukać porady. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko sprawdzić czy ktoś się zainteresuje . Treść komunikatu :"Unit identifier 'OmegaGUI' does not match file name" oraz kolejny " Could not compile used unit 'oldOmegaGUI.pas'. Do instalacji komponentu załączyłem wszystkie potrzebne pliki ( nic w nich nie zmieniałem ) więc nie wiem co jest przyczyną tych błędów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalowałem dzisiaj omegę i sam nie widze problemów:

Najpierw odpalasz OmegaInstaller.exe żeby on wykasował np. PowerDrawa wcześniej i skopiował DLL-ki a potem odpalasz plik: OmegaD7.dpk albo odpowiedni i walisz Compile (czy tam Install, nigdy się nie łapałem co najpierw) i powinno działać. Mi też wywaliło jakiś błąd ale olałem go bo Omega działa. Poprostu musisz sprawdzić czy masz ten dodatkowy pasek jeśli tak to nawet olej Errory(zazwyczaj działa)

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie jak mówisz , w tej samej kolejności i wyskakuje mi błąd : "Can`t load package d:/.../bpl/OmegaD7.bpl. Jeden z plików bibliotek potrzebnych do uruchomienia tej aplikacji nie może zostać znaleziony" . Nie mam pojęcia o jaki plik chodzi. Rozpakowywałem te pliki kilka razy i za każdym jest to samo. Czy [b]napewno nie ma znaczenia fakt, iż posiadam Delphi Personal ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Wersja Personal jak najbardziej pasuje do Omegi. Ja mam Delphi 5 Pers. i Delpi 7 Pers. Na obu mam Omegę i jest OK
Ale instaluje tak

Krok 1

w pliku OmegaInstaler.ini wprowadzam sciezki własciwe dla mojej lokalizacji komponentu
Przykladowo zawartośc tego pliku:
dla D5

[Paths]
Omega=E:DELPHI5Omega092b_Full
DirectX=E:DELPHI5Omega092b_FullDirectX8


dal D7
[Paths]
Omega=E:DELPHI7Omega092b_Full
DirectX=E:DELPHI7Omega092b_FullDirectX8

Krok 2
Uruchamiam OmegaInstaller.exe

Krok 3
Odpalam D5 lub D7 i wczytuję własciwy plik z pakietem komponentu *.dpk
dla D5 to OmegaD5.dpk
dla D7 to OmegaD7.dpk

Krok 4 dalej postępuję zodnie z zasadami dodawania nowych komponentów i nie mam problemów

pozdrawiam oksal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...