Skocz do zawartości

Skrypty w programie?


qrakis

Polecane posty

Przymierzam się do napisania pewnego programu do manipulacji grafiką za pomocą skryptów.
Niestety jestem w fazie rozmyślań i planowania. Kiedyś napisałem prostu program (w Pascalu), który wykorzystywał maksymalnie proste skrypty (jedna komenda w jednej linii).
Pierwsze pytanie: Czy ktoś zna taki program na platformę Win9x?
Jeżeli nie, to: Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z implementacją skryptu do programu? Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc, wskazanie źródeł, z których mógłbym czegoś się dowiedzieć, itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz po prostu mieć możliwość pisania w swoim programie skryptów, które przez Twój program będą odpowiednio interpretowane. Pisałem kiedyś prosty język skryptowy w Delphi, ale nie skończyłem (zostały do zrobienia pętle i możliwość używania 'zagnieżdżonych' funkcji'.
http://www.bsoft.republika.pl/hcmb_script.html <- źródła + opis mojego języka, możesz go użyć u siebie, jeśli okaże się przydatny, zmieniać, robić co chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale to chyba zbyt zaawansowane jak na mnie. Poza tym, czy python nie wymaga instalacji interpretera czy czegoś takiego? Bo moim zamiarem jest zrobienie małego i dość prostego programu do manipulacji obrazkami, który pozwoliłby zautomatyzować pewne czynności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...