Skocz do zawartości

Colobot, Ceebot i multiplayer.


Daniel Ashan

Polecane posty

Małe wyjaśnienie Colobot i Ceebot4 to gry które uczą języka zwanego C-BOT (działa tylko w grze), a wykorzystuje się go do sterowania robotami nie mniej jednak wpaja podstawy programowania w C++/Javie (tak twierdzi wikiepedia, ale fakt uczy pewnych przydatnych nawyków np. średnik na końcu polecenia;)). Sprawa jest tego typu, że szukam programu który pozwala rywalizować/współpracować ze sobą w programowaniu w trybie multiplayer. Za wszystko jestem w z góry bardzo wdzięczny.

 

Ps.Jest też program Scracht w któym można tworzyć proste gry za pomocą układania gotowych poleceń. Jeśli znajdziecie coś takiego albo cokolwiek wiążącego się z programowanie (i posiada tryb multiplayer) to dawajcie tutaj. Jeśli nie posiada multi też dawajcie. Jeszcze raz z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest fajna jeśli już potrafisz trochę programować a do nauki to raczej nic specjalnego

 

istnieje "podobna" gra - też się programuje roboty a dokładniej czołgi - o nazwie Robocode

nigdy nie grałem ale podobno fajne

czołgi programuje się w javie tak żeby "ubijały" inne, ten kto zostanie wygrywa

trybu multi też nie ma ale można się wymieniać swoimi czołgami i testować kto napisał lepszego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest fajna jeśli już potrafisz trochę programować a do nauki to raczej nic specjalnego

 

istnieje "podobna" gra - też się programuje roboty a dokładniej czołgi - o nazwie Robocode

nigdy nie grałem ale podobno fajne

czołgi programuje się w javie tak żeby "ubijały" inne, ten kto zostanie wygrywa

trybu multi też nie ma ale można się wymieniać swoimi czołgami i testować kto napisał lepszego ;)

Ja troche "pogralem" w robocode. Calkiem calkiem gra, sama tez w javie napisana, wiec pod Linuksem chodzi. Ale do grania przydaloby sie API nauczyc i wymaga to do opanowania troche czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...