Skocz do zawartości

Kupno DELPHI 5 Professional i przeniesienie praw licencyjnych na kupującego


sybic

Polecane posty

Czy ktoś się orientuje na jakich zasadach Borland sprzedawał DELPHI 5 Professional?

Chodzi mi o licencje, a ściślej o to, czy ową licencje można odsprzedać.

 

Zdaje się z obecnymi produktami jest to niemożliwe, bo umowa licencyjna sformułowana jest tak, że wyklucza scedowanie jej na innego właściciela.

 

A jak było w czasach Delphi 5, czyli 10 lat temu?

Chodzi mi o to, czy ogłoszenie "sprzedam Delphi 5 Professional" z definicji nie ma wad prawnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci Delphi 5, skoro nie można już zrobić upgrade z tej wersji? IMO strata pieniędzy. No chyba, że chcesz sprzedać. Najlepiej zapytaj na ich firmowym forum https://forums.embarcadero.com

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci Delphi 5, skoro nie można już zrobić upgrade z tej wersji? IMO strata pieniędzy. [/url]

Dla mnie jest wystarczający :)

Tak więc jeśli odstąpienie licencji jest możliwe, pozostaje mi już tylko czekać, aż ktoś zechciał by D5prof sprzedać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest wystarczający :)

Tak więc jeśli odstąpienie licencji jest możliwe, pozostaje mi już tylko czekać, aż ktoś zechciał by D5prof sprzedać :)

 

W takim razie, radziłbym zapoznać się z darmowym Lazarusem, niż pakować jakikolwiek pieniądz w trupa :). IMO Lazarus przewyższa D5, są pod niego pisane komponenty coraz częściej no i jest darmowy.

 

Spike - ?

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...