Skocz do zawartości

Jak edytować grę


Mr.Koper

Polecane posty

Witam, od niedawna wpadłem na dosyć ciekawy pomysł edytowania tej jak że starej lecz wspaniałej gierki. Myślę o edytowania tej gry w taki sposób żeby zmienić wygląd map, postaci, misji ,dodać inne kwestie itp. I tu nasuwa się pytanie, w jaki sposób edytować tą grę. Jaki język jest potrzebny itp. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie .. znam jedynie HTML+CSS i trochę PHP ... co do programowania takiego jak C,C++ , Delphi itp. to nie mam bladego pojęcia. Dla tego chciał bym się właśnie nauczyć żeby edytować tą grę. Lecz po prostu nie wiem, którego się nauczyć i jak wiele czasu mi to zajmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATznam jedynie HTML+CSS i trochę PHP

Powodzenia.

 

CYTATDla tego chciał bym się właśnie nauczyć żeby edytować tą grę

To najpierw się naucz programować. Poza tym, w tym zdaniu są o dwie spacje za dużo.

 

CYTATi jak wiele czasu mi to zajmie

Na pierwszy rzut oka, w Twoim przypadku - sporo.

 

Bez źródeł (nie, to nie .exe) wiele nie zdziałasz. Chociaż możesz się uzbroić w edytor heksadecymalny (wiem, że pierwszy raz widzisz to słowo) i edytować kod maszynowy. Ale nie polecam.

 

 

PS.

 

wspaniałej gierki

 

Nie sądzę, żeby cokolwiek co ma w tytule "Pokemon" mogło być wspaniałe.

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz: nauka języka do podmiany grafik nie jest potrzebna

Dwa: potrzebujesz znać budowę plików *.gb (gameboy?), prawdopodobnie w nich zawarte są wszelkie grafiki odnośnie gry, czyli notatnikiem tego nie pojmiesz...

Trzy: jeżeli nie znajdziesz programu do ich edycji musisz znając budowę tych plików i edytor trzeba napisać samemu (czyt. dalej)

Trzy i pół: Aby napisać samemu, musisz znać język -> szukaj kursy Delphi, C++ czy wathever

Cztyry: Jak dla Ciebie to Mont Everest, więc musisz się przyszykować do tego (wróć do -> Trzy i pół).

Piać: Zajmie Ci to dużo czasu, a z jego upływem odechce Ci się edytować tą grę.

Sześć: idę do kuchni jeść... ;] Pozdr.

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...