Skocz do zawartości

Liga programistyczna unitu 1 WAŻNE!

27 odpowiedzi w tym temacie

#21 natanielcz

Bywalec

• Użytkownicy
  • 70 Postów:
  • Gadu-Gadu:7064211

Napisano czw, 16 wrz 2010 - 18:51

ale złomu..... ;D ;P
nie no. nawet fajnie to wygląda wink.gif

a zatem pierwszy etap 18 stycznia i można oddawać do 17.06 godz. 23:59
a drugi etap 12 lipca i można oddawać do 11.12 godz. 23:59

może być?

i napiszcie co sądzicie o dziale

#22 Spellsinger

Nowy na forum

• Użytkownicy
  • 26 Postów:
  • Gadu-Gadu:3397043

Napisano czw, 16 wrz 2010 - 19:39

1) tak na przyszłość to Spellsinger, a nie SpellSinger, czytajmy zrozumieniem, ok? Rozumiem że to może być literówka, ale zwracam uwagę że bynajmniej nie jedyna -> nie ma co się spieszyć, pisz ciut wolniej a bez błędów to się to wtedy przyjemniej czyta (mi i wielu innym, uwierz mi)

2) sam trzy lata temu miałeś trzy lata mniej niż teraz masz (zawiłe, wiem), a takie pokłady agresji... ;-P Żartuję. A Zaznaczam że moja cytowana przez ciebie wypowiedź o warunkach w szkole nie wnosiła nic nowego do dyskusji. Napisałeś że "wstyd i hanba z takim banerem" na co Toster odpisał ci sarkastycznie jak możesz go "unowocześnić". Wciągasz się z nim w polemikę a nawet nie pamiętasz czego dotyczyła na samym początku i zdajesz się kłócić dla samej kłótni (flamewar, yeeeah! xD). Odnośnie moich i innych użytkowników uwag piszesz często że "już nie pamiętasz", "nie chce ci się szukać" i "nie rozgrzebujesz". A to że nawet ci się nie chce przewinąć okna i jeszcze raz przeczytać danych fragmentów, nawet choćby całego tematu (no niby ile to jest tekstu, litości) świadczy o twoim podejściu do wypowiedzi innych - wygląda że masz ich głęboko w... koszu.

3) z tym Krakowem chodziło dokładnie o to, że odgrażasz się że ty "byłbyś" lub "będziesz" lepszym modem od Tostera bo to i tamto. A wypowiadać mógłbyś się tak naprawdę dopiero będąc gdzieś modem, teraz lub wcześniej. Już jaśniej chyba nie potrafię tego napisać.

4) Motyw brzydki i do bani, w ogóle mi się nie podoba. IMHO oczywiście. Znalazłem kiedyś ładniejsze jak potrzebowałem do Wordpressa, ale to było dawno i już nie pamiętam nazw, nie siedzę w tym już. Ja wolał czarny ze stalowoszarym i z jasnozielonymi zdobieniami, ale to kwestia gustu ;-P A ten co jest mi się podoba, jest czytelny, prosty, estetyczny i lubię czerwony :-D

EDIT: Po trzech latach nabiłem 30 postów i awansowałem na "bywalca", yeeey! Ale może ktoś powinien zmienić rangi na coś w stylu "zdiagnozowany", "uświadomiony", "umierający", "na skraju Styksu" itp? xD

#23 natanielcz

Bywalec

• Użytkownicy
  • 70 Postów:

Napisano czw, 16 wrz 2010 - 21:21

W porządku będę pisał wolniej i po polsku, a dodatkowo nie będę popełniał błędów, których zlikwidowania wymagam u innych.

A więc informuję, że w dalszym ciągu pamiętam, czego dotyczy ta 'dyskusja'. Jest ona spowodowana tym, że nie dodałem przedrostka moim zdaniem przed wypowiedzią, że forum umiera. Niepotrzebnie dodałem także zdanie, że zamierzam opuścić to forum. Było to z mojej strony wylanie oceanu frustracji, która powstała po zmniejszającej się popularności LP. Wtedy rozpętała się wojna. Ataki ze strony Tostera były nieudolnie przeze mnie odpierane, więc rozmowa skierowała się na inne tematy niż to było początkowo planowane. Po kilku dłuższych wypowiedziach, w których się ostatecznie zgubiłem, zmęczyło mnie ciągłe szukanie fragmentów tekstu, do którego się odnoszę, więc postanowiłem napisać, że nie chce mi się szukać w tym bałaganie, który się w międzyczasie wytworzył. Po kilku odpowiedziach do rozmowy włączył się LordLost, który słusznie stwierdził, że planowana była tylko seria wakacyjna. W nasz spór o upadku Unitu 1 nie chciał się angażować, co całkowicie rozumiem. Dalsza rozmowa to tylko OffTopic, o którym nie będę opowiadał w tej bajce o młodym samobójcy, który rzucił się w paszczę staremu wilkowi. Nasz zły administrator. Nasz zły administrator najpierw trochę powspominał stare dobre czasy, ale później ze spokojem wytłumaczył mi dlaczego na forum mniej się dzieje.
Powrócił Toster... Stary wilk morski... Eliminator szczurów... Stwierdził, że mimo iż twierdzi, że jest już po problemie to jeszcze trochę powęszy w tym temacie i zobaczy czy szczur jeszcze wyjrzy z dziury. Drzwi zostały otwarte. Oto zjawił się Blind. Złota gwiazda, 2 rewolwery... i wypalił, że o upadku forum słyszał już kilka lat temu...
Kolejna próba obrony. Kolejna porażka. Do saloonu wszedł HNB. Włoski kucharz, który nam podsuwał oc chwilę przystawki, żeby zarobić więcej kasy na rozgadanych klientach. Nie wiem czy z grzeczności czy też tak uważał. A może chciał mnie po prostu pocieszyć powiedział: 'zacny panie szczurze... Po pana przyjściu w końcu coś się w tym mieście zaczęło dziać! Ale. Jest pewien problem. Gdy będziesz organizował walki z dzikimi zwierzętami zbyt często to skończą Ci się ludzie do walki z nimi. Zaprzestań tymczasowo tego sportu i organizuj zawody, co jakiś czas, tak żeby gladiatorzy mogli zregenerować swoje siły i postarać się o nowych wojowników.' Zaproponował także trochę inną formę reklamy areny i szkoły gladiatorów. Spellsinger zaś postanowił mi wszystko wytłumaczyć i po kolei wytykać błędy w rozumowaniu i pisaniu. Ale popełnił także jeden błąd w rozumowaniu (chyba, że w tej kwestii zdania dwóch innych osób mogą się tak bardzo różnić). Szczur odkrył bowiem, że inaczej rozumiemy powiedzenie 'Nie od razu Kraków zbudowano'. 'Szczurek' rozumie to jako ciągłe dążenie do udoskonalania siebie i swojego bloga, zaś Spellsinger jako odgrażanie się czego to on nie zrobi.

Koniec bajki. Morał tej bajki jest krótki i niektórym znany: kto walczy z wilkami będzie rozszarpany.

A teraz tylko jedna uwaga. Motyw w sumie mógłby prawie zostać. Można by go tylko trochę odmłodzić/odnowić/zmodernizować.

W takim razie ja chcę rangę: 'Walczący z wilkami' lub 'Walczący z wiatrakami' wink.gif)

#24 Jason

• Super użytkownicy
  • 1118 Postów:

Napisano pią, 17 wrz 2010 - 06:31

Cytat

Było to z mojej strony wylanie oceanu frustracji, która powstała po zmniejszającej się popularności LP.

Ta cała liga programistów... to śmiechawa była tongue.gif Bez urazy, ale te zadanka były lekko mówiąc zbyt czasochłonne i miały dziwne treści, z mojego punktu widzenia nieciekawe... Fabryka kapeluszy? Wyścig rydwanów? A potem strategia turowa to w ogóle było przegięcie biggrin.gif Wiem, że to miało być mało rozwinięte, ale nawet przy prostych aplikacjach tego typu, się trzeba trochę naprojektować, grafikę utworzyć itp., a gniota nikt nie chce robić. A Ty taki oburzony jesteś, że nikt się z Tobą w to nie chce bawić biggrin.gif Ludzie wolą poświęcić swój czas na rozwijanie własnych projektów. Chyba, że zadanie jest na max dzień.
Chyba najlepiej byłoby zostać przy zadankach tego typu: http://main.edu.pl/user.phtml?op=showtask&task=hur&con=OIG2 - ostatnio ok. 4:00 rano mieliśmy z kolegą z tego zadanka niezłą frajdę, ja napisałem w Python'ie, kolega w PHP, oba śmigały, heh wink.gif No i jest krótkie, tyle czasu więcej ludzi mogłoby poświęcić, bo praktycznie cała aplikacja jest tam zaprojektowana. Jest napisane co ma być na wejściu i wyjściu, jedyne co trzeba zrobić, to napisać jakiś optymalny kod.

#25 Blind

Dzień dobry

• Moderatorzy
  • 1057 Postów:

Napisano pią, 17 wrz 2010 - 09:29

Moim zdaniem najlepsze i tak byly konkursy 30min organizowane kiedys na ircu. Nie wymagaly zbyt wiele czasu a efekty byly ciekawe. Jak ktos jest chetny mozna by sie znowu spotkac na ircu i cos zorganizowac.

#26 natanielcz

Bywalec

• Użytkownicy
  • 70 Postów:

Napisano pią, 17 wrz 2010 - 15:15

Jason: takie zadania są m.in na SPOJ-u.
Blind: Możesz opowiedzieć o co ci dokładnie chodzi? Bo ja nie znam tych zadań.
Podaj jakiś przykład.

#27 Blind

Dzień dobry

• Moderatorzy
  • 1057 Postów:

Napisano pią, 17 wrz 2010 - 16:08

Dawno to bylo, jak jeszcze sie na ircu przesiadywalo(teraz jest pusto na kanale #unit1). Idea jest prosta padał jakis pomysl(glownie to byl efekt graficzny, ograniczenia byly takie zeby nie wykozystywac akceleracji, czyli do uzytku byl np. PaintBoxa) no i w 30min zrealizowac ten pomysl, w zaleznosci jak kto sie wyrabial troche przedluzalismy, max chyba trwalo 1h. Gdzies chyba mam te zadania, zrodel nie jestem pewien ale exeki powiny sie gdzies zachowac, jak znajde to wrzuce.

#28 natanielcz

Bywalec

• Użytkownicy
  • 70 Postów:

Napisano pią, 17 wrz 2010 - 16:12

ok. to postaraj się coś wrzucić. byłem jakiś czas temu na #unit1 czy jakos tak (w każdym razie na portalu jest nazwa) ale nikogo nie było więc opuściłem to miejsce skupienia chyba