Skocz do zawartości

[delphi] skąd pobrać?


pozone

Polecane posty

jest od borlanda jeszcze jeden program do object pascala... Kylix. ma swoją darmową wersję tylko że jest to program dla linuksa.. teraz masz dwie możliwości:

* zainstalować na dysku linuksa (polecam ubuntu ;-) ), później program kompilować pliki na ubuntu i później w dowolnym kompilatorze na windowsie przekompilować

** zainstalować na dysku CygWin (czy inny emulator programów linuksowych na windowsie) i przez niego zainstalować Kylix-a.

 

Jeśli jeszcze jakieś problemy.. pisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Blind @ śro, 04 sie 2010 - 19:18) <{POST_SNAPBACK}>

WTF?! Kylix jest duzo starszy niz TD i w dodatku nie rozwijany. Pozatym jest mowa o DELPHI który jest TYLKO NA WINDOWSA, wiec po cholere zaczynac gadke o linuxie?

 

 

Mod się odezwał. Miło mi ;-)

 

Faktycznie. Dopiero później przeczytałem, że Kylix nie jest już rozwijany. Ale jak wytłumaczysz Lazarusa? Czy jest on dostępny tylko na Windowsa? Ma biblioteki WIN32, GTK, QT. To chyba też jest DELPHI, który jest NIE TYLKO NA WINDOWSA. Jeśli się mylę to powiedz mi co to jest Lazarus

 

I jeszcze takie coś: (www.bezplatny.net)

Środowisko programistyczne IDE stworzone jako konkurencja dla DELPHI. Z wyglądu program do złudzenia przypomina swojego komercyjnego rywala. W Lazarus'ie możemy tworzyć aplikacje dla systemów Windows, Linux i Mac OSX używając składni Delphi (object pascal). Interfejs graficzny pisanych aplikacji można budować w oparciu o bibliotekę LCL (Lazarus Component Library) będącą odpowiednikiem znanej z Delphi biblioteki VCL. Kod stworzony w jednym systemie operacyjnym może być bez problemu skompilowany w innym środowisku, w którym działa Lazarus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1* W temacie jest napisane Delphi ale w kontynuacji: "Jakiego darmowego IDE użyć?".

2* TD jest z 2007 roku. Ma zamknięty kod, nie jest i nie będzie już rozwijane, a Lazarus jest z listopada 2009 roku, ma otwarty kod przez co szybciej się rozwija niż gdyby miał zamknięty i tak niską popularnośc na systemach UNIX

3* Może nie dorównuje na razie delphi 7 od borlanda ale lepszy taki wybór niż TD (lepiej nie przyzwyczajać się do programu który już dawno leży na śmietniku.. ) Kiedy korzystałeś z Lazarusa, że wypowiadasz się o stabilności?

 

jeszcze taki link: klik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W temacie jest wyraznie napisane: delphi

 

Czepiasz się :P. Na dzień dzisiejszy Lazarus to jedyne rozsądne legalne narzędzie jeśli mowa o języku pascalowym. Sam nie jestem w stanie go używać (siła przyzwyczajeń i posiadanych licencji) ale nie widzę przeszkód by ktoś początkujący miał się na nim nie uczyć. Obecnie nie da się zdobyć nowych licencji na darmowe Delphi. Są licencje dla studentów ale to kosztuje jakieś 40-100€.

 

Jest dość zgodny na poziomie składni z D6/D7. Jeśli znajdą się jakieś błędy chłopaki bardzo szybko je naprawiają, wystarczy zgłosić problem na bug trackera i po kilku godzinach (!) błędy są zazwyczaj naprawiane.

 

Z braku laku nie jest źle. Co do stabilności to kodowałem na nim wiele godzin i nigdy mi się nie wywaliło, ani nie straciłem kodu. Trochę mnie denerwowało, ale da radę się przyzwyczaić.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ewentualnie możesz używać darmowej do niekomercyjnego użytku wersji Delphi 7 Personal - do ściągnięcia z mojego serwisu:

http://lukashp.pl/Do...lphi_7_Personal

 

Nie ma problemu z działaniem pod najnowszymi systemami / przynajmniej nie zauważyłem.

 

Eh znów odświeżanie kotleta. A zdajesz sobie sprawę, że to, że ściągnie Delphi od ciebie z FTP to nic nie znaczy? Bo potrzebuje seriala ? A delphi a w zasadzie embarcadero już "nie rozdaje" tych kluczy? Jedyne wyjście jest dla osób, które dawno temu korzystały i zarejestrowały swoje klucze i jak jeszcze znajdą download to mogą korzystać (bo te cały czas są przypisane do konta na embarcadero [przynajmniej ja tak mam]). A jeśli nawet powiesz w takim razie to ja mu udostępnie swój (bo delphi 7 było darmowe) to i tak złamiecie licencje więc po co mu ten link? Zresztą po 2 czy trzech latach myślę, że autor wątku już nie szuka delphi a nawet go pewnie nie ma na forum.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ostatnio zaczynam zauważać, że odświeżanie starych tematów nie jest takie złe zwłaszcza jeśli temat nie jest wyczerpany. Nie raz mi się już zdażyło, że kilka pierwszych stron z google prowadziło mnie do forum gdzie tematy kończyły się "znajdź w google", taka ironia....

Jest tak jak napisał 5corpio, a Delphi dla hobbystów się już dawno skończyło, istnieje wersja starter bodajże za 200euro które moim zdaniem jest bardzo drogie z ograniczeniami do użytku komercyjnego.

babubabu: Czemu uważasz, że "pierdziele głupoty"? Moje wpisy są sprzed 3lat wszystko co wtedy napisałem oparłem o doświadczenie z korzystania z tego jak najbardziej się pod tym podpisuje, taki był stan tego w tamtym czasie, a nie będe poprawiał swoich postów tylko dlatego, że wyszła nowa wersja i może sie już coś zmieniło. Lazarusa od tamtego czasu nie dotykałem nie mam pojęcia jak jest teraz, na pewno przez ten czas zmieniło się na lepsze, choć osobiście i tak nie mam zamaru już do tego sięgać.

 

Nie rozumiem też co ma do tego to, że jestem moderatorem. Moderator jest od sprzątania a nie byciem wszystko wiedzącym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ewentualnie możesz używać darmowej do niekomercyjnego użytku wersji Delphi 7 Personal - do ściągnięcia z mojego serwisu:

http://lukashp.pl/Do...lphi_7_Personal

 

Nie ma problemu z działaniem pod najnowszymi systemami / przynajmniej nie zauważyłem.

 

Tylko że podczas instalacji pyta się o Serial Number i Authorization-Key.

Skąd to wziąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że podczas instalacji pyta się o Serial Number i Authorization-Key.

Skąd to wziąć?

 

z: http://www.lazarus.freepascal.org/

 

a tu masz bezpośredni link:

http://sourceforge.net/projects/lazarus/files/Lazarus%20Windows%2032%20bits/Lazarus%201.0.8/lazarus-1.0.8-fpc-2.6.2-win32.exe/download

 

Jak odliczanie dojdzie do końca to pobierasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że podczas instalacji pyta się o Serial Number i Authorization-Key.

Skąd to wziąć?

 

Eh zamknijcie proszę ten temat władni userzy tego forum. Albo mam coś z głową ale czemu SlotaWoj jako nowy user z 1postem odpowiada w formie osobowej tak jak by to on założył ten temat :) tylko mi się jebie coś z głową? Pewnie przez to, że ostatnio często spamuje po necie.

 

Co do seriala i auth key - odpowiedź jest jedna: NIGDZIE NIE ZNAJDZIESZ! a przynajmniej żeby nie łamało to warunków użytkowania. Boże napisałem to 3posty wyżej. Czy ludzie nie potrafią już czytać ani szukać.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...