Skocz do zawartości

Problem z Lazarusem.


pascalrulez

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem.

Otóż bardzo chciałbym napisać program który używa myszki w trybie graficznym.

Ale ponieważ posiadam system Windows Vista Home Basic i nie mogę korzystać z trybu pełnoekranowego, programuję w Lazarusie v0.9.24 beta, który wyświetla grafikę w oknie. Niestety problemem jest to, że ten kompilator nie obsługuje wstawek Assemblera, które są konieczne do użycia myszki. Kiedy próbuję skompilować taki program, Lazarus podkreśla na czerwono polecenie "Asm" i wyświetla następujący błąd: Fatal: Selected assembler reader not supported. Na jakiejś innej stronie zobaczyłem, że przed poleceniem "Asm" trzeba wpisać {$ASMMODE intel}, lecz i tak nie jest lepiej. Program w drugiej linijce kodu Assemblera wyłącza się. Nie mam pojęcia co muszę zrobić. Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie przestarzałe dosowe technologie, to napisz program przy ich użyciu, a nie we współczesnym Pascal'u.

Za pomocą dosbox'a powinieneś móc uruchomić Turbo Pascal'a 7.0 nawet pod Vistą... I tam pisz ten program, bo z tego co zrozumiałem, to ten tryb graficzny musisz uruchomić odpowiednim przerwaniem itp. Windows na to nie pozwala bo działa w trybie chronionym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie przestarzałe dosowe technologie, to napisz program przy ich użyciu, a nie we współczesnym Pascal'u.

Za pomocą dosbox'a powinieneś móc uruchomić Turbo Pascal'a 7.0 nawet pod Vistą... I tam pisz ten program, bo z tego co zrozumiałem, to ten tryb graficzny musisz uruchomić odpowiednim przerwaniem itp. Windows na to nie pozwala bo działa w trybie chronionym.

Czyli jeśli napiszę ten program na DosBoxie, to będzie uruchamiał się na pełnym ekranie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo Dosbox to emulator "prawdziwego" dosa (bardziej tolerancyjny niż cmd.exe pod Windowsem) i wstawki asma też będą działać, bo w Turbo Pascal'u pod dosem po prostu to działa. Tylko musisz projekt rozwijać i uruchamiać właśnie z poziomu Dosbox'a w środowisku Turbo Pascal, a nie kompilować we free pascal'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...