Skocz do zawartości

Wydanie własnej gry PC - Ile mnie to wyniesie?


Glen

Polecane posty

Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Jeżeli w złym miejscu umieściłem temat proszę u przeniesienie.

 

Dobra, przejdę do meritum :

 

A więc, chcę sobie wydać grę 3D zrobioną w 100% przeze mnie. Gra jest prosta, etapowa (nie tam jakiś otwarty wielki świat).

Oczywiście wszystko zrobione w darmowym oprogramowaniu. Więc jak wspomnę chce ją wydać. Czyli potrzebuje licencji.

Właśnie, orientuje się ktoś w takich sprawach? Chodzi mi o to czy myśleć, rozbudowywać projekt, organizować pomoc do rozbudowy itp czy dać sobie z tym spokój bo za wysokie koszty? Grę buduję w Unity3D, zaś modele 3D to w różnych darmowych programach. Miałem styczność z 3Ds Max, ale tylko przez darmowe 30 dni.

 

Jeśli chodzi o sam projekt, każdy wie że każda gra ma swojego odbiorce. Dlaczego nie można chociaż "Pomarzyć"?

 

A jeżeli chodzi o google - Tam można znaleźć info o wydaniu GTA 4 albo innych tytułów za ciężkie pieniądze.

Reszta wyników to bzdury.

 

Proszę o pomoc

i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to musisz poszukac sobie wydawcy ktory bedzie chcial to wydac albo wlasnym nakladem i na allegro. Z wydawcami jest zazwyczaj tak ze ida na Royality czyli dostajesz % od sprzedarzy. Ogolnie rzecz biorac to stracisz na to z miesiac szukajac, piszac, dzwoniac a sznase sa raczej male. Mozesz sprobowac dystra przez Steam ale nie wiem jakie oni tam maja warunki.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GameDev sporo ludzi sugeruje by próby pierwszego wydania swojej gry zacząć od: PLAY. Może spróbuj tam? Jak chcesz więcej info wejdź na gamedev.pl i wpisz w szukajce: wydanie gry play czy coś podobnego jest kilka tematów i chyba warto jak je przeczytasz. Ponoć kokosów nie płacą ale warto próbować :) Poza tym o ile sie nie myle to chyba ktoś z PLAY właśnie jest zarejestrowany na tamtym forum (ale ręki nie dam sobie uciąć)

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może poruszę inny problem.

Instalując sobie Delphi7 personal, też darmowy, natknąłem się w rwgulaminie na punkt mówiący o zakazie pracy zarobkowej.

Jeśli zaczniesz wydawać gry i sprzedawać je, to ktoś może się zainteresować, na jakim oporogramowaniu to robisz (może ale wcale nie musi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...