Skocz do zawartości

[Flash] Przyciski i odnośniki.


Zbyszek.D

Polecane posty

Witam !

 

Tworzę stronę internetową i wszystko wykonuję we Flashu (Action Script 3). Zbudowałem całą strukturę strony - nagłówek z jakimś logo, stopkę z opisem i przyciski po lewej stronie - witryna będzie miała wmiary 900x800 pixeli, a na środku znajduję się pole w którym będzie znajdowała się treść jaka ma się wyświetlić po naciśnięciu przyciusku.

 

I tutaj pojawia się pewien problem !

Zrobiłem akcje dla przycisku typu że po naciśnięciu zmienia się jego grafika (animacja jego naciśnięcia) jednak nie wiem jak zrobić by po kliknięciu przycisku - na środku strony pokazał się tekst w polu które do tego zarezerwowałem np.. kwadrat o wymiarach 500 x 600 pixeli. Czyli akcja kliknięcia w przycisk i wyświetlenie tego co chcę.

 

Wiem że można w ten sposób wprowadzać teks np. z pliku tekstowego jednak po wielu probach nie udaje mi się tego wykonać.

Kiedyś słyszałem że powinno się to wykonać w taki sposób ze oznacza się te pola etykietami i wtedy w ActionScript wpisuje się kod i sprawa załatwiona, tylko ja niestety nie wiem w jaki sposób.

 

Jeśli ktoś ma wiedze na ten temat i mógłby mi pomóc będe wdzięczny.

 

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebyś nie szukał nie...

Klik...

W ostatniej klatce animacji przycisku wklei kody AS3 (poszukaj) i pozmieniaj nazwy etykiet-obiektów :P

W Adobe masz po tym jak klikniesz obiekt po lewo na dole nazwę etykiety :P

 

ew. można zrobić tekst jako animacja .swf i wczytywać go przez przyciski :P

 

Pozdrawiam

KANAR123

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...