Skocz do zawartości

Automatyczny translator.


Toster

Polecane posty

W sumie nie wiedziałem do jakiego działu to wrzucić i najbardziej pasowało mi tutaj.

Otóż mam świety pomysł na aplikacje (czytaj aplikację która bardzo by ułatwiła mi życie :) ), ale jak zawsze z czasem gorzej, więc wrzucam tutaj, może ktoś ma podobne potrzeby i przez przypadek coś takiego napisze (albo jeszcze lepiej ma już napisane :) ).

Pomysł jest taki aby tuż na zegarkiem pojawiło się małe okienko (coś jak editBox) w którym będą pokazywały się określone rzeczy, ale po kolei:

Mój problem wywodzi się z częstych literówek w angielskim, co prawda np Eclipse ma spell checka ale używam różnych programów i niektóre takiej opcji nie mają, więc muszę wbijać na net i sprawdzać onlinowo, co oczywiście żre czas i mnie drażni. Tak więc wykminiłem sobie że można napisać progsa który by się wpiął hookiem w winde i aktywnie słuchał klawiry i schowka. W miarę pisania, albo wykrycia czegoś w schowku, powinien zapytać przez net googla i poprosić o przetłumaczenie. Inna opcja to podłączenie jakiegoś słownika (np. z worda, albo offica, albo mozilli) aby we wspomnianym na wstępie okienku pojawiło się poprawne przeliterowane słowo. Czyli jak pisze na klawirze np "aperance" to on powinien mi wyświetlić " a może baranku: appearance ?"

 

Ot takie moje marzenia :)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiem, że jest jakiś program dla tłumaczy działający na zasadzie:

zaznaczasz słowo

pojawia się lista możliwych tłumaczeń

wybierasz pozycję z listy

słowo jest zastępowane wybranym

 

Jednak jeżeli by to miało działać na schowku - czyli w każdym programie, do tego jeszcze mieć jakieś bajery typu sprawdzanie pisowni - super :)

Ha, a może by to zrobić jako przenośne? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Tortoise SVN ma sprawdzanie składni j. p. w commitach :P

 

może mikołaj Ci wgra pod choinkę taki program :rolleyes:

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...