Skocz do zawartości

aplikacja serwerowa przechwytująca audio ze Skype'a


johnyjj2

Polecane posty

Witam :-)!

 

Chciałbym stworzyć pewną niewielką aplikację dla telefonów komórkowych, która potrafi rozpoznawać mowę. Są dwie opcje, pierwsza to rozpoznawanie mowy na telefonie komórkowym (jednak występują pewne trudności z PocketSphinksem, jeśli chcecie to mogę napisać coś więcej), druga to rozpoznawanie mowy na serwerze i łączenie się telefonu komórkowego z serwerem przez Skype'a. Komunikacja pomiędzy urządzeniami i aplikacjami będzie następująca: Skype z komórki łączy się ze Skypem na serwerze -> Skype na serwerze przekierowuje mowę (z użyciem aplikacji serwerowej) do silnika rozpoznawania mowy Sphinx4 -> Sphinx4 rozpoznaje mowę i odpowiada Skype'owi (czy potrzebuję do tego aplikacji serwerowej?). Ostatnio pracowałem nad stworzeniem modelu akustycznego dla Sphinksa4.

 

Znalazłem kod źródłowy, którego mogę użyć ze swoją aplikacją: http://forum.skype.com/index.php?showtopic...1entry1158301 . (Zapewne trzeba będzie w nim trochę rzeczy pozmieniać). Niestety nie mam doświadczenia w pisaniu programów na serwer. (Trochę zajmowałem się programowaniem w C++, Free Pascalu i Visual Basicu). Czy możecie, proszę, dać mi jakieś wskazówki jak rozpocząć pisanie tej aplikacji serwerowej? Byłbym wdzięczny za użyteczne materiały do przeczytania, tutoriale lub porady.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...