Skocz do zawartości

[JAVA]Grafika 2d API?


5corpio

Polecane posty

Mam pytanie w javie nigdy porządnie się nie bawiłem dlatego pewnie wyda się to dziwne ale potrzebuje wyświetlać grafikę 2d i nie wiem czy istnieją jakieś API czy jakich pakietów się z tamtąd używa? Bo wiem, że jest m3g bo przez jakiś czas dawno temu go używałem ale to jak potrzebowałem modeli 3d etc. Natomiast teraz potrzebuję zrobić "grę" (w zasadzie nie potrzebuje jej zrobić) Upraszczając potrzebuje jakiegoś: DelphiX, Omegi czy tam czegoś podobnego dla JAVA na TEL. komórkowy :P Chyba, że do tego wystarczą standartowe klasy jakieś ale nie mogę nigdzie nic fajnego wyszukać :/ Będe wdzieczny za jakieś info.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na komorczaki masz takie cuda:

1. do 3d mozesz uzywac: m3g, mascot (chyba tylko sonyEricsson), open gl es (ale to highendowe phony)

2. do 2d mozesz uzyc czegos z punktu 1, ale to jest przerost formy nad trescia. Powinienes uzyc klas Graphics (metoda drawImage, drawRegion, setClip) + klas Image ewentualnie Sprite. Jest chyba jeszcze TiledMap ale nie pamietam czy jest to w standardzie czy bylo to rozszerzenie na jakies konkretne modele. Do pelni szczescia powinnienes jeszcze wybrac po czym chcesz dziedziczyc ekran. Opcje sa 2: Canvas (ustaw w konstruktorze setFullScreen(true)) albo GameCanvas. Ja polecam to pierwsze bo ma bardziej "rozproszony" model, masz osobne metody na zdarzenia, w GameCanvas troche inaczej robi sie petle renderingu. No i na koniec potrzebujesz Thread aby zrobic animacje, jeden watek iterujacy ci painta bedzie w zupelnosci wystarczajacy, chyba ze chcesz zrobic jakis ladny loader z cudami na kiju to mozesz skusic sie na 2 watki.

 

tyla, jak cos wiecej to pisz.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie wiedziałem, że bez sensu będzie zaprzęgać te silniki do 3d skoro to ma być proste 2d. Czyli widzę muszę ogarnąć tą klasę Graphics itp. ;) Trochę drażni mnie to kodzenie w javi-e ale muszę w końcu spróbować. Liczyłem na Ciebie Toster bo wiedziałem hehe, że siedzisz w tej javie prawie po uszy:]

 

Jeszcze taka proźba nie masz może jakiegoś framework-a na kompie czystego już powiedzmy ze wszystkim "podpiętym" ?

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh ja tez siedze ostatnio w Javie po uszy bo robie tez jako programisty Javy i tez bedziemy sie zabierac za oprogramowanie na komorki, z tego co wyczytalem w madrej ksiazce o Javie ME wynika to co mowi Toster, prezentowany tam sposoby wyswietlania grafiki 2D to zwykły Canvas i Thready do petli rysowania ;)

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tą książke fizycznie czy jakiś PDF :P bo chętnei bym zapoznał się z nią :]

 

Edit: Myślałem, że jest coś ciekawszego w tej javie niż zwykły Canvas... to pewnie tak samo działa jak Canvas w delphi ;)

 

Edit2: W zasadzie już mam chyba jakotakiego framework-a z już Canvasem po którym mogę "malować" z tego co widzę to teraz muszę ogarnąć reszte rzeczy. Chociaż za każde info będę wdzięczny bo nadal nie bardzo wiem co z czym sie je :)

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam frameworka, bo pisanie gier na komorki jest bardzo specyficzne. Zazwyczaj 60-70% tworzy sie od zera czesto Copy&Paste wybranych metod. Takie malo generyczne podejscie jest zwiazane ze starymi modelami ktorych jest sporo a trzeba wcisnac kupe rzeczy w mala ilosc pamieci wiec tnie sie kod ile wlezie. Na nowych telefonach nie ma tego problemu.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak już sobie poradziłem;) Mam jakiś Canvas i wrzuciłem sobie dla przykładu klasę Sprite wczytałem PNG i się animuje i rusza więc do szczęścia mi nic więcej nie potrzeba już chyba :) Tylko nie wiem czemu jak wrzuciłem na swoją nokię 6300 to mi wywaliło, że aplikacja jest hmm nieprawdiłowa czy coś takiego ale to później ustale pewnie w przypływie radości coś nie to wrzuciłem :/

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...