Skocz do zawartości

[PHP] Header


pjakpawel

Polecane posty

Mam plik kontakt.html i on wygląda następująco:

 

<?php
Jakies skrypty
?>

Troche HTML

<?php
Jakies inne skrypty
?>

Znowu html

<?php
header ("Content-type: image/jpeg");

i inny kod grafinczy
?> 

 

I wywala mi właśnie tą linijkę: header ("Content-type: image/jpeg");

 

Co muszę zrobić żeby mi ta grafika działała. Nie mam dostępu do pliku konfiguracyjnego :(

 

Dodam, ze kontakt.html jest inputowany do index.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed poleceniem header nie możesz "wyrzucać" na ekran żadnego tekstu. Musi być na samym początku.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz, aby jeden plik był jednocześnie dokumentem tekstowym i obrazkiem? Tak się nie da. Kod obrazka musisz wrzucić do innego pliku i na jego początku zdefiniować typ zawartości.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odpowiadam późno, bo właśnie wróciłem z wyjazdu, ale podobno lepiej późno niż wcale:

Używając funkcji header trzeba najpierw zbuforować wyjście (funkcja ob_start(), wysłanie zawartości bufora ob_flush() ) - z ressztą przydatne nie tylko do grzebania w samym nagłówku.

Obrazek można wysłać jako załącznik do strony, np. jeżeli nie chce się ujawniać jego rzeczywistej lokalizacji. Nie wiem, czy (i jak) można go w tedy osadzić na stronie.

Poza tym jeżeli coś ma rozszerzenie html to zazwyczaj nie jest w ogóle analizowane przez interpreter php, co poskutkuje wyświetleniem całego kodu w przeglądarce zamiast wykonania go. Jeżeli piszesz cokolwiek w php, to zapewne nie o taki efekt Ci chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...