Skocz do zawartości

[HTML] style zewnętrzne


Danioss

Polecane posty

Siema, chcę się nauczyć wstawiania zewnętrznych stylów i nie wiem czemu, nie działa mi to. Oto kod głównej strony:

KOD<html>

<head>

<title>Style Kaskadowe CSS</title>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" />

</head>

<body style="background-color: black;">

<div>

<p style="color: white;">

bla bla bla

</p>

</div>

</body>

</html>

 

A to arkusz 'style.css':

KOD

div {border: yellow 20px solid; text-align: justify;}

p {font-size: 20 pt;}

 

 

Proszę o wytknięcie błędu, o jakiekolwiek wskazówki!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało wrzucić pliki ze stroną html i stylem, no ale cóż, poświęciłem się i stworzyłem u siebie plik index.html i style.css. No i wogóle nie wiem gdzie jest ten błąd, co Ci nie działa. U mnie działa: firefox 3.8 vista, może to wina przeglądarki jak coś Ci nie działa. Ale u mnie na IE7 vista, czcionka jest większa tego "bla bla bla" co sugeruje, że firefox nie używa stylu z pliku css dla paragrafu gdy sam zdefiniujesz coś w paragrafie.

Używaj do testowanie kilku przeglądarek i mów co Ci nie działa to powytykamy

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

1. od czasu napisania tematy uporządkowałem trochę jeszcze kod, przerzuciłem wszystkie style do style.css i teraz tak to wygląda:

 

html:

KOD<html>

<head>

<title>Style Kaskadowe CSS</title>

<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css">

</head>

<body>

<div>

<p id="biale">

bla bla bla

</p>

</div>

</body>

</html>

 

style.css:

KODdiv {

border: pink 20px solid;

text-align: justify;

}

 

p {

font-size: 20 pt;

}

 

p#biale {

color: white;

}

 

body {

background-color: black;

}

 

Korzystam z mozilli 3.0 i IE 7.0, na obu sprawdzałem i na obu mi nie działa. Nie działa znaczy przeglądarka nie widzi po prostu style.css. No i mam Winows XP prof~

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

Gdzie tu literówka możliwa? ;/ Acha i zmieniłem jeszcze w ustawieniach folderów, żeby pokazywał rozszerzenia plików (aby wyeliminować błąd typu 'style.css.css' <- tak miałem, już tak nie jest). Dalej nie mam pojęcia w czym rzecz, cholera no :|.

 

 

 

 

@Blind

Już proszę nie róbcie ze mnie takiego debila, który nie wiedziałby, że trzeba odświeżać :P. Co do konsoli to nie wiedziałem, zaraz poszukam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak: konsola błędów mi wyrzuca, że błąd jest w 1 i 19 linijce style.css:

1 błąd: Oczekiwano selektora. Zbiór reguł zignorowany z powodu błędnego selektora. [wiersz 1]

link do style.css z pokazanym błędem

KOD{\rtf1\ansi\ansicpg1250\deff0\deflang1045{\fonttbl{\f0\fswiss\fcharset238{\*\fname Arial;}Arial CE;}}

{\*\generator Msftedit 5.41.15.1515;}\viewkind4\uc1\pard\f0\fs20 div \{\par

border: pink; \par

text-align: justify;\par

\}\par

\par

p \{\par

font-size: 20 pt;\par

\}\par

\par

p#biale \{\par

color: white;\par

\}\par

\par

body \{\par

background-color: black;\par

\}\par

}

2 błąd: Oczekiwano selektora. Zbiór reguł zignorowany z powodu błędnego selektora. [wiersz 19]

ten sam link

3 błąd: Niespodziewany koniec pliku podczas poszukiwania '}' zamykający zbiór nieprawidłowych reguł. [wiersz 19]

ten sam link

 

Mam nadzieję, że moje odpisywanie w nowych postach nie zostanie odebrane jako spam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod windows chyba najlepszym edytorem html, z jakiego miałem okazję korzystać był notatnik.

Pod linuxem używałem kate lub kwrite - oferują kolorowanie składni wielu języków, w tym php, html i css

 

Osobiście sugeruję unikać kreatorów stron. Kod jaki generują co prawda często jest poprawny (tj. nawet się validuje) ale jednocześnie jest tak śmieciowaty, że jakakolwiek próba analizy/modyfikacji/czegokolwiek kończy się wywaleniem całości i napisaniem od nowa. Rozrywka dla masochistów: wejść dowolną PRZEGLĄDARKĄ (IE się nie liczy - to jest komunikator ;) ) na dowolne forum phpbb3 i nacisnąć na klawiaturze Ctrl+U

Ostatnio musieliśmy odtworzyć bazę danych na podstawie profilaktycznie wykonanego wgetem mirrora, na oko 10-20x zbyt dużego jak na ilość postów, które tam były, ale to szczegół - akurat mi przypadło wykonanie pre-processingu.

Tak, m.in. ze względu na osobisty uraz sugeruję pisać ręcznie. Mieć 5% albo 95% istotnej zawartości to spora różnica. Mimo, że łącza są coraz szybsze.

 

btw, nie da się tutaj jakoś ujawnić systemu operacyjnego, jakiego używa dany człowiek? Momentami pozwala lepiej dostosować odpowiedź do potrzeb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...