Skocz do zawartości

[sense script] Testy


Polecane posty

Witam.

Tworzę ostatnio skryptowy język programowania - sense script.

 

Posiada wiele wbudowanych komend itd. - od takich dot. tekstu, przez funkcje systemowe, do tworzenia aplikacji okienkowych (z obsługą zdarzeń itd)

 

Oprócz zastosowania skryptowego (można go zaimplementować bardzo łatwo w swoim programie), może też tworzyć skrypty, ale i osobne aplikacje EXE.

 

Dodatkowo posiada w miarę przejrzysty IDE-SDK.

 

Projekt mój możecie znaleźć pod adresem http://code.google.com/p/sense-script (na razie stronka uboga - będzie rozwijana)

 

Jeżeli chodzi o tutorial, to napisałem artykuł o początkach w sense script. Znajduje się pod adresami:

- http://4programmers.net/sense_script

- lub http://programowanie.66ghz.com/articles.php?article_id=5

 

JEST JUŻ WERSJA 1.3.0 <<-- Polecam xP Na str. 2 info!!

 

 

Liczę na jakieś budujące opinie / uwagi / błędy, czy komentarze.

 

Z góry dziękuję wszystkim i życzę miłego dnia! Mrugnięcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Może trochę masz rację.. Ale jakby nie patrzeć po prostu taki o sobie stworzyłem. Ma też plusy - przykładowo dosyć proste tworzenie aplikacji okienkowych.

 

sense script bowiem jest nie tylko skryptowy, ale i okienkowy, posiada też odpowiednik funkcji i procedur, można w nim budować aplikacje EXE...

 

Po prostu mam nadzieję, że komuś się przyda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ,przeczytałem tutek no i przeraziłem sie z paru rzeczy ,no trudno ,moja Argenta i tak lepsza ,chociaż nie robiłem obsługi formularzy bo mi sie nie chciało (a mógłbym zrobić w parę chwil) .

 

Ten odpowiednik funkcji i procedur jest niewygodny ,w ogóle sam język jest mało elastyczny ..To coś jak moja stara wersja Argenty ,czyli Argenta v1.0 ...wersja ASE2.0 przewyższa twoje coś

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściagnij moją argente i porównaj do swojego sense script .

Zauważysz co ci brakuje.

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to wszystko nic nie warte przy Pythonie.

Ta twoja argenta, Dexarz, ma okropną składnie...

Sense Script czy ma okienka czy nie i tak jest skryptowy, bo używasz do wykonywania interpretera, pewnie nawet bytecodu nie generujesz (nie chce mi sie sprawdzać)...

 

Generalnie starałbym się wymyślić coś nowego, albo nauczyć się czegoś, a nie klepać kolejny koślawy script-engine. ;P

Obrazek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubkrol: Wygląda całkiem przyjemnie, można definiować jakoś własne struktury danych? Chodzi mi o coś więcej niż typ do liczb czy wyrazów. Pisz dalej bo zapowiada się ciekawie ;]

Aha, i daj zamiast instalki paczkę w rar, zip albo czymkolwiek innym - nie lubię instalatorów ;p

 

Ech ,przeczytałem tutek no i przeraziłem sie z paru rzeczy ,no trudno ,moja Argenta i tak lepsza ,chociaż nie robiłem obsługi formularzy bo mi sie nie chciało (a mógłbym zrobić w parę chwil) .

 

Ten odpowiednik funkcji i procedur jest niewygodny ,w ogóle sam język jest mało elastyczny ..To coś jak moja stara wersja Argenty ,czyli Argenta v1.0 ...wersja ASE2.0 przewyższa twoje coś

Tak, wiemy Dexarz, że zrobiłeś najzajebistrzy język skryptowy. Najzajebistrzy, ktorego nikt nie używa. Dexarz, ja mógłbym napisać system operacyjny na którym działałyby programy z Linuksa, Windowsa i Maca, ale mi sie nie chciało. Twoja Argenda jest do chrzanu. Po pierwsze składnia - sense script w przeciwieństwie do argenty nie wygląda jak kupa węża gaszona śrubokrętem. Po drugie dokumentacja, nie widziałem takowej dla argenty, a dla sense script dokumentacja miecie - są przykłady, wszystko jest. Nie wiem co Cie w niej przeraża. Naprawdę. Jeśli funkcje w ss są niewygodne, to jestem ciekaw jak powinienem nazwać te z argenty... Poza tym u Ciebie nie ma takich fajowych kreatorów, o!

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się BARDZO, że znalazły się tak pozytywne, budujące opinie!

 

Teraz myślę, że coś może z tego wyjść :)

 

A do do poprzedników:

CYTATAha, i daj zamiast instalki paczkę w rar, zip albo czymkolwiek innym - nie lubię instalatorów ;p

Na oficjalnej stronie wejdź do działu Download - tam jest spakowana wersja w 7zip (bo też nie lubie instalatorów ;P)

 

CYTATWygląda całkiem przyjemnie, można definiować jakoś własne struktury danych? Chodzi mi o coś więcej niż typ do liczb czy wyrazów.

Hmm.. O jakie struktury danych ;>? Chodzi Ci np. o rekordy?

 

Nie wiem, o co mogło chodzić poprzednikom, ale jak dla mnie składnia jest całkiem przystępna.

Z tego też bardzo się cieszę. Chodziło o to, że w skrypcie mamy:

Polecenie();

Polecenie();

Polecenie();...

Cały czas, żeby było to w miarę przejrzyste. Dodatkowo można komentować kod, wstawiać nagłówki skryptu - dla przejrzystości...

 

 

EDIT @Dexarz: Porównałem bardzo prostą i jakże podstawową rzecz: Funkcję kalkulacji... Tu masz screena:

Obrazek

ss obliczył to od razu - poprawnie. A twój język po prostu się zawiesił.. Zużywając 50% procka. Ogólnie często dzieje się coś dziwnego przy liczeniu - pokazuje jeszcze raz "Witaj w kalkulatorze...", czasem znika okienko, czasami pisze bzdurne odpowiedzi :P Wiem, że w sense script moduł math też nie jest doskonały.. Ale ma też wbudowany bardzo zaawansowany UCalcul (http://ss-wiki.isgreat.org/doku.php/module.ucalcul) Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się BARDZO, że znalazły się tak pozytywne, budujące opinie!

 

Teraz myślę, że coś może z tego wyjść :)

 

A do do poprzedników:

 

Na oficjalnej stronie wejdź do działu Download - tam jest spakowana wersja w 7zip (bo też nie lubie instalatorów ;P)

Hmm.. O jakie struktury danych ;>? Chodzi Ci np. o rekordy?

Z tego też bardzo się cieszę. Chodziło o to, że w skrypcie mamy:

Polecenie();

Polecenie();

Polecenie();...

Cały czas, żeby było to w miarę przejrzyste. Dodatkowo można komentować kod, wstawiać nagłówki skryptu - dla przejrzystości...

EDIT @Dexarz: Porównałem bardzo prostą i jakże podstawową rzecz: Funkcję kalkulacji... Tu masz screena:

Obrazek

ss obliczył to od razu - poprawnie. A twój język po prostu się zawiesił.. Zużywając 50% procka. Ogólnie często dzieje się coś dziwnego przy liczeniu - pokazuje jeszcze raz "Witaj w kalkulatorze...", czasem znika okienko, czasami pisze bzdurne odpowiedzi :P Wiem, że w sense script moduł math też nie jest doskonały.. Ale ma też wbudowany bardzo zaawansowany UCalcul (http://ss-wiki.isgreat.org/doku.php/module.ucalcul) Pozdrawiam :)

 

Nie zwracaj uwagi na to co pisze dexaż

 

już mu mówiłem kiedyś jak liczy jego kalkulator,

 

ale on stwierdził... "tak mi się podoba i tak ma być" - coś w ten deseń

 

on po prostu nie potrafi tego oprawić, ale się strasznie mądrzy

 

jakim to jest wielkim i wspaniałym koderem.

 

...i jest nie do zajebania, jeszcze nikt go według niego nie zagiął

 

zawsze ma gotową odpowiedź i wychodzi na najmądrzejszego :D

 

Pozdrawiam!

 

i życzę powodzenia w dalszym rozwoju projektu

 

PS sam kiedyś myślałem o napisaniu jakiegoś języka skryptowego...

 

i pewnie w przyszłości jak czas pozwoli zabiorę się za to

 

a cubix może sobie gadać swoje durne teksty... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nawet zawodowy programista potrzebuje nieraz konsultacji z innymi w wielkich firmach komercyjnych produkujący oprogramowanie. Tam są wręcz prowadzone konferencje na sposoby rozwiązania problemów i napisania algorytmów, sam nie uważam się za programistę który wie wszystko, programista uczy sie przez całe życie ;)

To tyle odnośnie niektórych komentarzy...

 

Co do języka jeśli się rozwinie to kto wie może ktoś kiedyś będzie go wykorzystał do swoich projektów ;)

Życzę powodzenia i nowych pomysłów jakby tu rozwinąć język :D

 

Pozdro.

KANAR123

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi :)

 

Są bardzo budujące!

 

Dodam jeszcze, że jeżeli ktoś chciałby mi pomóc to proszę pisać wszelkie pomysły - ja je dodam w przyszłych wersjach sense script (nie zapominając kto był pomysłodawcą danego pomysłu ;) )

 

 

 

 

PS. Jeżeli też ktoś chciałby mi pomóc w przetłumaczeniu Polski na Angielski to proszę napisać ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUHAHAHA ,tak oczywiscie ja wszystko wiem najlepiej :)

 

Po pierwsze nie korzystam z nawiasow klamrowych w kalkulacji ,bo to zapis zbyt standardowy ,nawet w delphi nie zauwazylem zeby mozna bylo dac nawias {

 

Jak zawsze nikt mnie nie zrozumial ,hahaha

 

A składnia jest lepsza od sense script ...haha ,żeby funkcje zrobić to jakieś inne trzeba wykorzystywać ...Dokumentacje smai se napiszcie ja na to nie mam czasu ,ahahaha

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A składnia jest lepsza od sense script ...haha ,żeby funkcje zrobić to jakieś inne trzeba wykorzystywać ...Dokumentacje smai se napiszcie ja na to nie mam czasu ,ahahaha

 

*jebudu*

 

A co do Sense Script - takie to... inne. Dlatego mi się podoba ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jakubkrol ,rób jak chcesz .Zresztą język robiłeś taki jaki podobałby ci się ,więc idź w tym kierunku. Argenta była pisana z myślą ,że kiedyś nie będę musiał pisać prostych programów w Delphi ,a posłużę się czymś ,gdzie wiem jak co działa. A to ,że tylko ja z tego korzystam ,wcale mnie nie dziwi .Zreszta chyba każdy język tak kończy .Najpierw entuzjazm ,że zrobiliśmy niewiadomo co ,dopiero później odchodzi do lamusa ,bo okazuje sie ,że są lepsze "języki" ...

 

 

 

Ale pisz ,zobaczymy co z tego wyjdzie ,podoba mi się ,że jest obsługa formatek ,ale fajniej by było gdyby było można korzystać z większej ilości komponentów ,tzn rodzajów ...Bo same edity ,labele ,czy memo ,to za mało ...Przydałyby się bardziej rozbudowane komponenty.

 

Wkurza mnie trochę sposób tworzenia funkcji ,czy jak to nazywasz. To powinno być uproszczone.

 

 

Jakubkrol - ogólnie jest ok .Pomijam sam fakt ,że podczas twojego testowania Argenty ,źle ją użyłeś (bo zamiast tworzyć nowy projekt ,na bazie przykładów ,to ty uruchomiłeś przykład i nie wiedziałeś prawdziwej istoty ASE2.0).

 

 

 

Co do reszty wypowiadających ,to powiem wam tyle ,że jak zawsze nie zrozumieliście mnie tak jak chciałem ...

 

 

 

 

Pozdrawiam

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi oto ,tylko że to co pisze odbieracie w inny nie zamierzony sposób .Nie chciałem poczuc sie wcale lepszy ,bo wiem że nie jestem. Konczmy ten temat ,bo ta cała kłotnia to do kosza sie nadaje

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie wejdź do działu Download - tam jest spakowana wersja w 7zip (bo też nie lubie instalatorów ;P)

Hmm.. O jakie struktury danych ;>? Chodzi Ci np. o rekordy?

Ściągnąłem to w 7zip i jakoś nie widzę tam dllek. Gdzie są? :P

Nie wymagam od razu pełnej obiektowości, ale jakieś rekordy przydałoby się móc tworzyć :)

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...