Skocz do zawartości

[C++/Winapi]Pojemna kontrolka?/sockets


ShadowTeam

Polecane posty

Mam 2 pytanka mianowicie:

1. Zna ktoś może jakąś pojemną kontrolkę? Ponieważ chce zrobić coś ala gg,ale mam problem, ponieważ nie mogę znaleźć pojemnej kontrolki. Zwkły edit może przechować chyba z 32kb... Gdy wpisze za dużo tekstu program przestaje reagować(tzn przyciski da się wcisnąć, ale program nie wykonuje związanych z nimi poleceń) próbowałem z richeditem ale działo się to samo.

2. Jak można sprawdzić, czy socket jest połączony, rozłączony i jak go rozłączyć? Da się przerwać nasłuchiwanie(listen)? I w jakim formacie można pobrać z okienka port, ponieważ, jak robiłem edita i próbowałem konwersować na inty to program nie ustawiał portu :/

 

PS. Jak można obsłużyć wiele klientów bez robienia np. 1000 socketów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A co to jest pojemna kontrolka i w czym piszesz ? bo wyglada mi to na Buildera. Jesli tak to siegnij sobie po TMemo albo TMemoryStream

B) gdy program przestaje reagowac to pewnie cos robi, zobacz sobie debugerem na czym przymiera. Pozatym skoro przymiera ci na 32kb to "wieksza kontrolka" sprawe tylko pogrorszy

 

2. Polecam lekture WinApi albo docow do komponentow/libow ktorych uzywasz

konwersja Int -> str i na odwrot jest opisana chyba w milionie artykulow na milionie stron -> google

 

PS.

Nieznany jest mi takowy sposob.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATGdy wpisze za dużo tekstu program przestaje reagować(tzn przyciski da się wcisnąć, ale program nie wykonuje związanych z nimi poleceń) próbowałem z richeditem ale działo się to samo.

No więc, gdy to zrobię wszystko wygląda na ok, ale program nie reaguje na komunikat command(na paint już tak)... Czasami, tło kontrolki robi się szare (jak wypełnienie okna)

 

Ponieważ chce zrobić coś ala gg,ale mam problem, ponieważ nie mogę znaleźć pojemnej kontrolki.

No więc potrzebuje kontrolki, która mogła by wyświetlać duże ilości tekstu, jak okienko główne gg(tam gdzie jest zapis rozmowy). W gg jest chyba użyte okienko IE, ale nie da się inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie bardzo mi się to podoba.... Przemek jest otwarty na świat, Przemek używa IE :/ Mógłbyś mi dać link do jakiegoś tutoriala/faq/doca?

 

PS. wie ktoś, jak rozłączyć socket/sprawdzić czy jest połączony, oraz przerwać funkcję listen()?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mi słów...

 

do wyświetlania tekstu możesz spokojnie użyć kontrolki edit,

 

natomiast do przechowywania tekstu możesz używać np. zajebiście dużej tablicy...

 

jeśli szukasz gotowych rozwiązań... ściągnij nowe gg!!!

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde... nie wpadłem na to... omg... a co z sprawdzaniem, czy jest połączony/rozłączony? W ogóle, to ciężko znaleźć dobry poradnik o socketach... Czy już nikt nie pisze programów sieciowych? Ach no tak... "nie ma sensu uczyć się winapi, bo wszystko co mogło być, zostało już stworzone..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...