Skocz do zawartości

[OpenGL i C++] System Czasteczek


Polecane posty

Siemka. Mam 2 pytania odnosnie systemu czasteczek.

1. No wiec dobrze systemem czasteczek, ale gdy wywolam funkcje ktora go uruchamia, to wtey wszystkie tekstruy maja taki sam kolor. System czasteczek FireBalla jest pomaranczowy i tekstury sa pomaranczowe.

2. Mam teksture dla systemu czasteczek cos takiego jak swiatlo padajace z latarki. Biale koloruje ale na okolo zostaje czarna obwodka, mozna sie tego jakos pozybc??

 

Prosze o pomoc.

 

Z gory THX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam 2 pytania odnosnie systemu czasteczek.

1. No wiec dobrze systemem czasteczek, ale gdy wywolam funkcje ktora go uruchamia, to wtey wszystkie tekstruy maja taki sam kolor. System czasteczek FireBalla jest pomaranczowy i tekstury sa pomaranczowe.

2. Mam teksture dla systemu czasteczek cos takiego jak swiatlo padajace z latarki. Biale koloruje ale na okolo zostaje czarna obwodka, mozna sie tego jakos pozybc??

 

Prosze o pomoc.

 

Z gory THX.

 

Opisałbyś wszystko jaśniej? Jakie wszystkie tekstury mają taki sam kolor ? Jak ustawiasz w kodzie gdzieś glColorxx to do momentu zmiany trwa cały czas taki sam kolor... może dlatego ? I jakie białe ... co kolorujesz i jaka obwódka której chcesz się pozbyć ?

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

Mam taka teksture do systemu czasteczek. W kodzie lacze kolory i otrzymuje taka sama teksture tyle ze bialy kolor zamieniam na np.:czerwony.

 

Nastepnie tworzy obojetnie jaki kwadrat i pokrywam go tekstura szachownicy. Tekstura jest w bialo - niebieskie kratki. Gdy uruchamiam program szachownica ta pokazuje mi sie w roznych kolorach, ktore ustawilem dla systemu czasteczek(w tym wypadku czerwony) i jest efekt ktorego nie chce miec w swoim programie, czyli niebiesko-biala tekstura szachownicy zamienia sie w czerowna teksture.

 

 

Teraz ramka. Zalozmy, ze rysuje sobie teren w programie, i gdy renderuje system czasteczek(teraz patrz na obrazek) to zamiast samej kolorowej kulki wyswietla mi czarna obwodke, taka jak na obrazku widac wokol bialej kulki.

 

Teraz jasniej? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka teksture do systemu czasteczek. W kodzie lacze kolory i otrzymuje taka sama teksture tyle ze bialy kolor zamieniam na np.:czerwony.

 

poczytaj o glColor4d() zamiast tworzyć nowe tekstury? (jesli dobrze ciebie zrozumialem)

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...