Skocz do zawartości

Force Script Language


Force

Polecane posty

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 weeks later...

Panie, panowie, sprzęcie agd, oto nowa wersja FSL-a przed wami. Tak, tak, to już 0.1.8. Ilość zmian nie powala ale jakość i owszem. Otóż.. można tworzyć zmienne z tablic i odwoływać się do nich przez indeksy (nie można a : array[0..9] of integer, ale tab = array[0..9] of integer i a : tab) co otwiera nowe możliwości w skryptach. Są także dwa duże skrypty.. robiące coś pożytecznego, są to dwa moja pierwsze zadania algorytmiczne na studiach. Dla każdego z nich są pliki z treścią zadanie, plik jaki zakomitowałem na studiach i plik skryptu dla fsl-a. Widać wtedy jak małe różnice są aby kod z freepascala poszedł na FSL-u (właściwie tylko zmiana sekcji definicji). Link na stronie, a link do strony u dołu posta. Częstować się i testować, a bugi naprawiać :D

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako, że 16 Lutego to piękny dzień 2^2 z miesiąca 2^1 (poprzedni post z 2^3 z 2^1) to wyszła nowa wersja FSL-a. Oferuje ona już pełne wachlarz możliwości jeśli chodzi o tablice, można je przypisywać używając ":=" (wcześniej można było tylko komórki) używać jako parametry metod oraz jako ich wyniki. Dodany został także nowy moduł i kod przykładowy pokazujący nowe możliwości w arytmetyce wektorów (są metody na dodawanie, mnożenie itp.), ukażą się potem nowe przykłady z macierzami i inny bardziej złożonymi kodami. Na razie cieszcie się tym co jest :D jak zwykle zachęcam do testowania, ale czy program dobrze wykonuje skrypty, a nie jak reaguje na błędy, bo reaguje kiepsko, będzie to ulepszane. Link na blogu, a link do bloga w stopce 1043 postów na tym forum a dla leniwych: w stopce tego posta także :P Jest to wersja alpha, pełna wersja (bez "a") będzie pod koniec tygodnia jeśli nie znajdą się jakieś nowe błędy w wykonywaniu skryptów.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obrazek

a cóż to tutaj mamy? Czyżby kółko i krzyżyk na 5 na planszy 15x15 przeciwko sztucznej inteligencji? A jednak. Wersja 0.2 nie różni się nie wiele od 0.2a, poprawiono kilka błędów, ale dalej jest to wersja słabo radząca sobie z błędami w skrypcie. Jednak czymś się różni - jest to jednak wersja 0.2 co oznacza, że będzie można o niej usłyszeć nie tylko tutaj. Dodałem duży sample mający prawie 1000 linijek (pi razy oko) będący okrojoną wersją mojego kółka i krzyżyk (plansza 15x15, gracz zawsze zaczyna krzyżykiem). Jest też 62 stronicowy manual będący w dużej mierze okrojoną wersją Kompendium napisaną własnymi słowa + lista metod wbudowanych, historia i spis treści.

I nie że chciałem tego dnia co Dexarz:P

Zachęcam do ściągania po przez nabijania licznika odwiedzin na mojej stronie - Przytul

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...