Skocz do zawartości

[C++][DirectX] Jak zacząć? Co mieć?


makintosz

Polecane posty

Witam!!!

Chciałbym zacząć programować gry w C++ i DriectX. Jednak czytając wiele tutoriali nie mogłem się dowiedzieć niektorych rzeczy głównie związanych z samym początkiem. Często czytałem o czyms czego nie moglem znalezc albo to o czym czytalem okazalo sie przestarzale i nikt w tym juz nie programuje.

Więc stąd moje pytanie o takie rzeczy jak:

-Jaki kompilator? Wersja itp.?

-Directx ale jaki? I czy jakies specjalne inne rzeczy z tym związane?

-Czy potrzeba jeszcze jakis innych plików/programów itp.?

Thanks from the mountain

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pisać gry to ucz się języka programowania, a cała reszta prosi się o RTFM.

 

CYTAT("makintosz")Jaki kompilator? Wersja itp.?

GCC, najnowszy

 

CYTAT("makintosz")Directx ale jaki?

Żaden. Jeśli tego nie wiesz to moim zdaniem nie potrzebujesz.

 

Czy potrzeba jeszcze jakis innych plików/programów itp.?

Nie potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)najlepiej visual c++ natomiast jesli chodzi o to jaka wersja to oczywiscie im nowsza tym lepsza glownie tu chodzi o sama wygode kozystania z tego.

2)DirectX tez im nowszy tym lepszy, sam DirectX SDK wystarczy

3)I tu zalezy co chcesz robic jesli grafike 3D to na pewno sprzyda ci sie jakis program do tworzenia modeli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dobry jest już visual 2005, szóstkę odradzam, 2008 nie wiem, nie sprawdzałem, a gcc to kompilator, przydałoby się też IDE jakieś, niestety do gcc nie spotkałem IDE co by debuger działał (choć intensywnie nie szukałem), codeblocks jest dobry - ma zwijanie metod do linijki co się przydaje przy dużym kodzie. Mozna użyć gotowego silnika np. irrlicht, ogre, chyba że chcesz sam wszystko napisać

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gcc to kompilator, przydałoby się też IDE jakieś, niestety do gcc nie spotkałem IDE co by debuger działał

Pytanie było o kompilator :]

Różnych IDE dla GCC nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie tam wystarcza kolorowanie składni. Przykładowo z bardziej rozbudowanych NetBeans, albo Anjuta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz kolorowania potrzebuje zwijanie funkcji :D no i w gcc przynajmniej mi nie udaje się postawić breakpointa który by działał, dlatego wole gdy ide jest z kompilatorem zintegrowane mocno jak Borlanda czy Microsoftu, wiem, że przy gcc chwytało mnie gdy ciągle pisałem printfy i scanfy aby wyświetlać zmienne i zatrzymywać działanie programu

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi już o sam Directx, tzn. DirectDraw Direct3d czy Direct Graphic itp.

Bo wlasnie tego nie bardzo kminie, czym to sie rozni itp.

 

Wyżej miałeś wyjaśnione :rolleyes:

 

DirectDraw to tylko prosta grafika 2D, już od jakiegoś czasu microsoft nie rozwija DD

 

Direct3d == Direct Graphic - to jest to samo, zastosowanie: grafika 3d oraz 2d i polecam

 

zabrać się za naukę właśnie Direct3d (Direct Graphic) :rolleyes:

 

jest troszkę trudniejsze od DD, lecz daję znacznie większe możliwości :rolleyes:

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DirectX Graphic? raczej Direct3D

DirectDrawa juz raczej nikt nie uzywa.

ja używam ;]

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w gwoli ścisłości : D3D + DirectDraw = DirectX Graphic

 

od czasów zakończenia prac nad DD.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...