Skocz do zawartości

[C++] Dobra książka do nauki


huzar86

Polecane posty

Symfonii C++ czytałem tylko jeden podrozdział, więc wypowiadam się na temat tego jednego podrozdziału. Otóż autor przedstawia bardzo subiektywny punkt widzenia, a nie mając argumentów popierających swoją teze własne sobie fabrukuje, powtarza dwukrotnie innymi słowami, oraz - co najdziwniejsze - przedstawia argumenty ( dotyczące szybkości działania ) które są kompletnie nie prawdziwe. Wręcz przeciwnie - szybkość działania przedstawić można jako argument przeciwko tezie autora. Dziwi to przede wszystkim ze względu na fakt, że szybkość działania akurat można swobodnie porównać.

Oczywiscie nie twierdze, że cała książka jest taka, bo jej zwyczajnie nie czytałem, ale uważam, że takie subiektywne naginanie faktów i zwyczajne okłamywanie nie jest czymś dobrym w książce dla początkujących, którzy nie będą w stanie przefiltrować prawdy od kłamstwa i wyrobić sobie własnego zdania na dany temat..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] witam, czy orientuje sie ktos czy jest jakas roznica miedzy stara symfonia c++ a te nowo wydana w jednym tomie symfonia c++ standart??
wiem ze te nowa jest pisana wedlog jakiegos obecnego standardu, ale czym ten standard rozni sie od poprzedniego?? [/quote]
poprawiono pare drobnych bledow skladniowych, usunieto pare glupot nie mniej jednak ksiazka jest nadal niezbyt warta polecenia. styl pisania pozostal ten sam. Jak dla mnie rzadzi "Thinking in C++" oraz lektura standardu C99. A co do nowego standardu, C++09 ... radze poczytac sobie co nieco o nim, zapowiada sie nowa rewolucja ... http://slashdot.org/comments.pl?sid=172797...97&cid=14384078.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] usunieto pare glupot nie mniej jednak ksiazka jest nadal niezbyt warta polecenia. [/quote]

Może mi ktoś wreszcie wyjaśni, bo jak na razie wszyscy którzy wyśmiewają/mowią, że jest kiepska, nie warta czytania, beznadziejna itp. nie podają żadnych argumentów. Moim zdaniem książka jest świetna, w jasny sposób przedstawia dużo zagadnień C++. Może i jest pisana łaptologicznym językiem, ale nie wiem jak to może przeszkadzać, więc słucham, co jest takiego złego okropnego nakłamanego w Symfonii?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przejrzec pare for na sieci, gdzie uzytkownicy zadaja cos najmniej dziwne pytania, wlasnie wskutek lopatologii autora i jego manii tlumaczenia rzeczy oczywistych zamiast przejscia do rzeczy. Moim zdaniem grzechem glownym jest to ze ksiazka jest za mala wymagajaca i jest wlsciwie dla kazdego, kto chce sie nauczyc C++ czy musi sie nauczyc bo profesor kazal ... Poza tym, tak z ciekawosci, widziales mozesz dzial o wskaznikach ? Dla mnie zmora ... rzecz nie do przeklniecia i tlumaczona niejako od konca ...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...