Skocz do zawartości

Tworzenie grafiki 2d.


Morowis

Polecane posty

Witam!

 

Mam nadzieję że temat umieściłem w dobrym miejscu.

Dobra przejdźmy do sedna sprawy.

Mam pewien problem i stąd kieruje moje pytanie do was.

 

Jak tworzycie grafikę 2d?

 

Marzy mi się stworzyć grę a'la Mario (dziwne co nie), ale nie wiem jak zrobić do niej grafikę.

Czy jest jakiś specjalny program do tworzenia podłoża, postaci, tła itp. ?

Czy może mam się pobawić w Photoshopie, Gimpie w ostateczności w Paincie.

Chodź nie za bardzo to widzę.

 

Znalazłem taki program Tile Studio i w nim coś próbowałem zrobić,

lecz skutki mojej pracy to tylko trawa (od góry a chcę zrobić to od boku).

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Morowis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to uzywa sie tego pogramu graficznego ktory sie zna najlepiej.

Tile studio raczej sluzy do skladania planszy z gotowej grafy (tilesowanej) niz do robienia grafiki.

 

Tak wiec jak sam sobie odpowiedziales Paint, PS, Gimp itd

 

Inna drogra do znalezc grafika (trudne wiem)

jeszcze inna droga to siegnac po gotowa grafe z siecie. Jest duzo stron ze zripowana grafa z roznych gier. Bierzesz ja i uzywasz, tyle ze informujesz iz uzyles grafy z ...... i nie moze to byc produkt komercyjny, ale do zabawy w domu jak znalazl.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.

A ty nigdy nie tworzyłeś własnej grafiki do gier 2d?

A może znacie inne program typu Tile Studio albo tutoriale do niego?

A może jakaś inna osoba tworzyła w Tile Studio i mógłby mi dać kilka rad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale trzeba w to wliczyć nauczenie się obsługi jakiegoś programu do 3d.

Nie do końca wiem jak ma to wyglądać (nie śmiejcie się ze mnie ale nie miałem nigdy styczności z tworzeniem 3d,

ale w końcu wszystko przede mną.

A tak poza tym to wielkie dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.

 

Pytanie do Nvm:

możesz pokazać mi swoje prace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche chyba mylicie pojecia. Tworzenie postaci do gry a'la Mario to glownie umiejetnosci a nie program. Czy uzyjesz gimpa, ps, psp czy czegos innego to juz sprawa poboczna jak nie umiesz rysowac. Moim zdaniem warto poswiecic czas na nauczenie sie podstaw grafiki zeby potem nie byc uzaleznionym od jej braku ( co z reszta sam od dawna praktykuje ).

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

zalozenia so dosyc proste:

1) Odpalasz dowolny program, masz tam pole rysunkowe (lub musisz je wczesniej zdefiniowac)

2) uzywajac myszki (lub tabletu) poruszasz strzalka i stawiasz pixele w odpowiednich kolorach (mozna uzywac bardziej zlozonych funkcji... np linia)

3) oceniasz krytycznie bohomaz ktory ci powstal, w zaleznosci od parametrow swojej postaci (np. sztuka, kontrola reki, poczucie estetyki) wychodzi cos co przypomina maria albo mutanta z kosmosu

4) jesli miesci sie to w twoich granicach toleranicj zapisujesz to na dysk :)

 

Tak wyglada proces tworzenia/rysowania. Jesli teraz zamkniesz to w petli i dodasz warunki okreslajace tolerancje to mozna to nazwac procesem nauki rysowania. Smuta sprawa jest taka ze zazwyczaj w przypadku programistow krzywa nauki jest zbierzna w nieskonczonosci.

 

Pozdrawiam, Toster

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem zakładanie tego samego tematu na kilku forach nie jest dobrą praktyką: http://forum.gamedev.pl/index.php?topic=67...g91003#msg91003

 

A żeby nie być totalnym chamem i nic nie napisać w temacie to powiem Ci jedno, że jak w życiu jeszcze nic nie "rysowałeś" czy tam modelowałeś to postaci do gierki czy to 2d czy 3d będzie Ci cięzko zrobić a animację w szczególności.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...