Skocz do zawartości

[C++] Baza danych


bobi194

Polecane posty

Witam
Jestem studentem ,który jako pracę lic. pisze sklepik internetowy w PHP i Mysql. Mój sklepik ma sładać się z części dla klientówi i części administracyjnej obejmującej np: dodawanie i usuawanie kategori i produktów.
Wpadłem na pomysł aby administrację napisać w C++(zamiast w PHP). W tym celu muszę wykorzystać kompilator Builder C++ lub Visual C++. Ponadto nie mam w ogóle doświadczenia w programowaniu aplikacji pod windows. Umiem jedynie pisac konsolowe programy w C++.
Czy ktos może mi powiedzieć, który kompilator wybrać i z jakiej literatury skorzystać aby nauczyć się programowania na okienkach współpracujących z bazą danych
Bardzo proszę o opinię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visual C++ 6 to dobry wybór. Jeżeli chcesz nauczyć się WinAPI, to odwiedź stronę www.winapi.org, a jeżeli chcesz korzystać z możliwości komponowania aplikacji z gotowych przycisków itp., to też w Visualu (MFC). Poszukaj jakiegoś ebooka, jeden znajdziesz w naszym serwisie http://www.unit1.pl/179,0,download.html Poza tym w helionie na pewno coś się trafi, ale żadnego tytułu nie zarzucę, bo nie znam ;-) Zostaje jeszcze Borland C++ Builder - jeżeli miał byś wersję Enterprise, to miał byś zbiór wszystkich potrzebnych komponentów potrzebnych do pisania programu z bazami danych. Zależy jaki sobie program załatwisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...