Skocz do zawartości

[Delphi]OS


Dexarz

Polecane posty

Mam pomysł zrobienia OS (Systemu operacyjnego) w delphi ...Czy w ogóle można ??To sie pisze tak samo jak program ??

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvm nie czepiaj się ....Pamiętasz ze pracuje nad Stick's Adventure 2 ??Gdybyś teraz zobaczył postęp prac to zdziwiłbyś się ...jak na razie próbuje rozwiązać problem z wrogiem ..., potem znów będą coraz to większe postępy .....A menu to jest świetne ...(napewno lepsze) ...Ale wszystko gdzieś w Lutym w wersji Beta ...

 

 

Co do OS ,to zawsze chciałem mieć własny ...Ponieważ gdzieś na tym forum przeczytałem o systemach operacyjnych i przeczytałem (przynajmniej tak zrozumiałem) że można zamiast jako exe plik można dać z rozszerzeniem .bin .....

 

Gdyby tak się dało i można by było zrobić OS od podstaw w Delphi ,to na pewno to znajdzie się na liście projectów 2008 roku ...

 

 

Chcę wiedzieć tylko czy można napisać OS w Delphi ,za pomocą jakich programów ..(jeśli wystarczy Delphi 7 to nie ma się co martwić bo mam ..)

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim sie wezmiesz za OS sproboj napisac moze najpierw bootloader albo cos z wyzszej polki, zasymuluj system plikow w swoim OS'ie, i zejdz na ziemie czlowieku.... Sciagnij sobie zrodla jaja do win2000 sa na sieci i zobacz czy rozumiesz chociaz 1% kodu.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odpowie na pytanie ,czy można napisać os w Delphi ???

 

Blind ty też się czepiasz ???Wy chyba myślicie ze jedyna grą to było Stick Adventure ...Soryy ale zrobiłem takie programy jak Toxic ,Ariadna SM ,Extasy ..SA nie był jedynym projectem ...Nie wierzysz ,to wejdz na moją stronę i ściągnij wymienione programy/gry ...Akurat Toxic ,to coś takiego jak lepszy notatnik (bo możemy edytować pojedyńczy wyraz a nie cale pole + masa innych dodatków ..)

 

Ja chyba po jakimś chińsku chyba piszę ...

POWTARZAM

 

Czy ktoś odpowie na pytanie ,czy można napisać OS w Delphi ???

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw nauka assemblera ...potem zobaczymy ...aha programu OSMaker2000 nie znalazłem (podobnie win 2000) ...

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale twoje tematy tłumaczy tylko jedna rzecz, którą znalazłem na stronie:

CYTAT

Dexarz

Lat : 13

 

Żeby się usprawiedliwić wymienię pare argumentów potwierdzających, że twoje tematy są bezsensowne i bezcelowe (a ty nie masz minimum pojęcia w tym za co się zabierasz)

CYTATMam pomysł zrobienia OS (Systemu operacyjnego) w delphi ...Czy w ogóle można ??To sie pisze tak samo jak program ??Czy Szymborska się pytała czy długopisem można tak samo napisać wiersze jak piórem ?

CYTATPamiętasz ze pracuje nad Stick's Adventure 2 ??Gdybyś teraz zobaczył postęp prac to zdziwiłbyś się ...jak na razie próbuje rozwiązać problem z wrogiem ..., potem znów będą coraz to większe postępy .....A menu to jest świetneNie odnajdujesz w sobie chodź kszty samokrytycyzmu? Wiem fajnie w wieku 13 lat pochwalić się, że się kodzi "gry" i jest się "programistą".

CYTATSoryy ale zrobiłem takie programy jak Toxic ,Ariadna SM ,Extasy ..SA nie był jedynym projectem ...Nie wierzysz ,to wejdz na moją stronę i ściągnij wymienione programy/gry ...Akurat Toxic ,to coś takiego jak lepszy notatnik (bo możemy edytować pojedyńczy wyraz a nie cale pole + masa innych dodatków ..)No ba widziałem screeny i opis programów rzeczywiście nie w kaszę dmuchał a kalkulator już zassałem i podmieniłem z systemowym calc-iem.

CYTATCzyli najpierw nauka assembleraNauka Assm-a przed dobrym poznaniem czekogolwiek z programowania ? Hmm no niby są tacy co mówią, że nauka asma była dla nich prosta i przyjemniejsza od jęz. wys. poziomu.

aha programu OSMaker2000 nie znalazłem (podobnie win 2000)
...Blind zastosował pewną sztuczkę zwaną ironią.

 

Nie mówie tego by Cię obrazić ale by Cię uświadomić zanim coś wypowiesz postaraj się poznać pewne podstawy ponieważ wtedy kolejnymi stwierdzeniami nie pogrążasz się jeszcze bardziej w bagnie chociaż i tak zrobisz co uważasz.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blind: serio? Zawsze mi sie wydawało inaczej. Przyznam się bez bicia, że nigdy nie próbowałem pisać OS-a. A jak tego dokonać? Jakiś mega-super-bootloader, a potem piszemy w języku "wyższego poziomu"?

 

Odpowiedź do tematu (żeby nie było, że offtopic):

"Czy ktoś odpowie na pytanie ,czy można napisać OS w Delphi ???"

Odpowie: zawsze się jakoś da.

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w delphi nie probowalem, bawilem sie troche w TP tym, mozliwe ze kompilator ma jakas opcje aby skompilowac program do czystej binarki, sa programy ktore obcinaja naglowek exe, ja znalazlem bootloadera ktory potrafil mi zaladowac plik .exe, jesli chodzi o TP to ma rozne mechanizmy dzieki ktorym nie musisz pisac w asm tylko ze to wszystko bylo w trybie rzeczywistym. Czy delphi daje takie mozliwosci, nie wiem. Generalnie chodzi tylko o to zeby podczas pisania nie wykozystywac funkcji systemowych ktore udostepnia windows. Czy da sie to napisac w delphi? mozliwe, ale to sa tylko moje przypuszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak abstrach.. od powszechnego rozumienia OS. Mozna napisac wlasny OS ktory bedzie uruchamiany np na platformie Windows. Przyklad wine (emulacja windy pod linuchami). Nic nie stoi na przeszkodzie aby napisac swoja wirtualna maszyne z wlasnym API itd itp, ale ja bym sie na to nie porwal... Dlaczego ? pewnie dlatego ze szkoda mi na to czasu....

 

Dalsze pytania i odpowiedzi nie wydaje mi sie aby cos wniosly, pewnie wielu bedzie ci wymieniac czego jeszcze nie umiesz itd, ty sie bedziesz nadymal itd. Ja nie mam zamiaru udowadniac ci bezcelowosci twojego podejscia bo w twoim wieku i tak wiesz lepiej.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche samokrytycyzmu no mam ...Gdyby tak popatrzeć z drugiej strony to SA 1 wcale nie było szokujące ,ja nawet ego grą nie nazywam ...mogę tak pisać ale szczerze mówiąc wolałbym tamtej straej wersji nie ujawniać ...

 

Delphi ma mozliwość zapisania pliku (exe) w bin ,wystarczy w opcje wejść ...Ale to i tak nie zadziałało (mam virtual pc 2007 ,próbowałem odpalic -nie znalazło w ogóle systemu) ...

 

Blind ,gdybyś znał linka to tego bootloadera to chętnie bym ściągnął ...Może jednak coś z tego będzie ...

 

Scorpio to że mam 13 lat to nie znaczy że nie potrafię ...Wielu w moim wieku gra na kompie ,a programowanie dla nich to po prostu magia ...Dla mnie zawsze programowanie coś znaczyło ,a gdy nauczyłem się Delphi czułem sie lepszy od innych ...Bo mogę zrobić z Delphi wszystko to co zechce ...a inni tylko szukają po necie żeby to znaleźć ...

A w moim pytaniu w 1 poście to chyba mnie źle zrozumiałeś ...Wiem że piszę czasami bezsensu (w końcu 3 z polaka)...

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVM ma rację ..Temat do zamknięcia ....

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...