Skocz do zawartości

[BC++B6]Drukowanie fragmentu okna, lub wybranych komponentów (Picture i Labele).


beatles

Polecane posty

Witam!

Mam pewien problem. Używam Borland C++ Builder 6 (to jeszcze nie problem ;).

Stworzyłem formę, oprogramowałem ją etc.

Chcę teraz wydrukować, ale TYLKO pewien prostokątny obszar tej formy

(o wymiarach i pozycji jak stworzony wcześniej obiekt Picture, ale poza nim nad Picture, w jego obrębie znajdują się Labele, które też chcę wydrukować).

Jak zrobić to w możliwie najprostszy sposób?

Chodzi mi albo o wydrukowanie pewnego prostokątnego obszaru formy, albo o wydrukowanie tylko wybranych komponentów (na jedno wychodzi).

Proszę o pomoc, sądzę, że może da się to zrobić podstawowymi komponentami Buildera, ale inne rozwiązania byłyby równie dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa Canvasem formy i wszystko jasne?

A mógłbyś dokładniej?

Niby jak mam połączyć Canvas z Labelami? I co mam potem zrobić? Jak to przerzucić do bufora drukarki etc.?

Na prawdę gdyby wszystko było dla mnie jasne, to bym tematu nie pisał ;)

A dotąd nie drukowałem w C++ ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie wyciąć ?? możesz sprecyzować :)

Jak radziliście przed chiwlą z tym wycinaniem. BC++B6 znam od niedawna i komponenty też, wcześniej robiłem w konsoli Devem i DX SDK.

I proszę, nie piszcie (a raczej zbywajcie) do mnie jak do żółtodzioba, temat dobrze opisałem, na C++ się znam, ale na Builderze i drukowaniu oraz canvasach nie w DX, a w zwykłej aplikacji okienkowej Windowsa słabo.

Skoro mam problem i tu go opisałem, to znaczy że nie pomaga mi studiowanie Googla, czy znalezionych, bynajmniej nie do końca odpowiadających temu konkretnemu tematowi linków w tej sprawie, proszę raczej o konkretne i możliwie szczegółowe rozwiązanie tego problemu, jeśli takie znacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie AGH w Krakowie -.- a jeśli juz to chociaż powiedz ze infa na geodezji albo czymś tam bo wstyd nam przynosisz człowieku... Dostałeś prawie gotowe rozwiązanie i jeszcze nie wiesz co z tym zrobić

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie AGH w Krakowie -.- a jeśli juz to chociaż powiedz ze infa na geodezji albo czymś tam bo wstyd nam przynosisz człowieku... Dostałeś prawie gotowe rozwiązanie i jeszcze nie wiesz co z tym zrobić

 

:rolleyes: co koledze po prawie gotowym rozwiązaniu, jeśli on nie ma pojęcia o czym pisze :rolleyes:

 

Pozdrawiam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...