Skocz do zawartości

[C++] Co oznacza ta linia


sasza

Polecane posty

Dopiero zacząłem się uczyć C++ i nie rozumiem takiej linii
[code=C++] int main (int argc, char *argv[])&(xkksx-)śów(Wp
Ś)H[YH [X[IBB[[YXHBB[XZbB&v26\"Ś&we6WBfCfC$VĆĆv&ĆB0ąą4(ąąpA9QHŃźŃ.\" << endl;
cin.get();
return 0;
} [/code]
argumenty w funkcji main to doprawdy niezwykłe;
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale to są argumenty przekazywane właśnie do main. Bo czasem niektóre programy mają być wywoływane już na starcie z jakimiś argumentami. Hmmm np. jest mplayer i można go wywołać:
mplayer.exe -fs -text <cos tam> i te parametry o ile się nie myle właśnie przyjmuje main. Ale dokładny opis nie znam.

Tam masz wskaźnik do char to pewnie w nim jest tekst przekazanego argumentu :>

Poprawcie jeśli bredze bądź coś zwaliłem.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra na poczatek male pytanie, czy uwazasz ze to forum to szkolka dla newbies?
To sa naprawde podstawowe pytania, wystarczy przerobic jakis durny kurs o cpp z neta i bedziesz wszystko wiedzial :/

Dobra a teraz do rzeczy.

[code=C++] int main (int argc, char *argv[]) [/code]
Pierwszy argument funcji czyli argc mowi o tym ile zostalo przekazanych parametrow w linii komend, no a drugi to tablica ciagow znakowych, zawierajaca te parametry.
For example:
c:/>my_prog.exe paramentr1 para2 costam3 srututu

po wywolaniu czegos takiego otrzymujesz:
argc=5,
argv[0]=my_prog.exe,
argv[1]=parametr1,
argv[2]=para2,
argv[3]=costam3,
argv[4]=srututu.

Mysle, ze dosyc jasno przedstawilem 'problem' ;p

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to są kompletne podstawy, Firen ma rację i w prawie każym kursie jest to zagadnienie opisane. Dam ci radę - jeżeli czegoś nie rozumiesz, poczekaj ;-) do wszystkiego dojdziesz, czasem jest tak w kursach, że nie rozumiesz czegoś od razu, a dopiero kilka rodziałów dalej jest wyjaśnione to, czego nie kumałeś, wtedy poprzednie problemy znikają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam jestem tu nowy. Przeglądałem forum i natknąłem się na ten temat. Nie rozumiem czemu go tak zjechaliście. :S Ja uczę się z książki "C++ dla każdego" i nie znalazłem tam takiej linijki. tongue.gif Na początku uczyłem się z tutka na necie i tak samo nie było takiej linijki, więc zrozumcie go smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjechali go dlatego ze nie przeczytal regulaminu. Pisze w nim jak byk ze forum to miejsce dla ludzi ktorzy maja podstawy i wiedza o co chodzi w programowaniu. Wchodza na forum bo maja problem bardziej zaawansowany niz wpisanie kilku slow w googlu i przeczytaniu pierwszej strony z wynikami wyszukiwania, nie mowiac juz o sprawdzeniu zasobow portalu na ktorym zadaja pytanie.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...