Skocz do zawartości

[Delphi] Komponent Memo kilka pytań


kolusek

Polecane posty

wiem ze tekst to np. Memo1.Lines a policzyc dlugosc stringu mozna funkcja Length ale wyskakuje mi blad ze typy niekompatybilne. Length liczy string a memo1.lines to Tstrins zdaje sie i to nie dziala. Moze da sie to jakos przekonwertowac do zwyklego stringa? bym sobie porobil rozne operacje na tekscie a potem znow przerobil ten string do Tstrins i umiescil w Memo1.Lines.

 

i czy moge sie odniesc po danego znaku np. 1, 10 czy 100 w calym Memo1.Lines? jest cos typu Memo1.Lines[1] czy jakoś tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze mówiąc sam przeglądałem pola TStrings klasy i chyba nie ma tam konkretnej metody czy też czegoś co pozwala od tak zmienić znak [] na jakiś dowolny czy też pobrać go czy się myle i nie znalazłem :> ? Dlatego jedyne co mi się nasuwa to rozwiązanie np.:

 

[delphi][/delphi]

 

Czy jednak jest jakaś metoda fajna co to robi ładnie :) ?

 

Przy czym trzeba uważać żeby nie próbować odwołać się do znaku, którego nie ma tj. indeksować za daleko bo zostanie wyrzucony błąd z racji, że String jest pointerem.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy kod wyświetli ilość znaków wprowadzonych do komponentu TMemo. Należy przy tym również pamiętać, że zliczane są również te niewidoczne znaki, jak np. znak nowego wiersza, który tak naprawdę w systemie Windows jest kombinacją dwóch znaków #13 i #10.

 

ShowMessage(IntToStr(Length(Memo1.Text)));

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...