Skocz do zawartości

[Delphi] Regexp


Tomashon

Polecane posty

Witam, mam program ktory pobiera strone www, nastepnie pobiera z niej, juz z dysku lokalnego jakis text za pomoca TRegExpr, gdy sciagne recznie strone i probuje odczytac z niej dane wzystko ok, ale gdy probuje za pomoca programu, nic sie w label1 nie pokazuje, a strona sie sciaga, oto kod:

 

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var S: TStr[ÓY[H[ÓX]NYTYŃ[Pćb33śGG7G&ć62b33b33śćfćFb339ąŃĄ)MĄ5
Śnia pliku') end else begin
with TRegExpr.Create do
try

YQ[J        N[iNĘN^[H    & nbsp;NCFB6Ć73gVCśVFVgVCvGFgVCłcRRgVCfwCłfCFBfwCb33łbWV2
2FWBFVĆ&Vć6F5ŃĄlt)ąą((L)((d;
end.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam program ktory pobiera strone www, nastepnie pobiera z niej, juz z dysku lokalnego jakis text za pomoca TRegExpr, gdy sciagne recznie strone i probuje odczytac z niej dane wzystko ok, ale gdy probuje za pomoca programu, nic sie w label1 nie pokazuje, a strona sie sciaga

 

Eeeee.... :blink: Nie do końca kumam, o co biega. Mógłbyś pisać trochę jaśniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze, program zapisuje stronę na dysk do tego samego katalogu gdzie znajduje sie program, nastepnie probuje odczytac text, regexpr tez na pewno jest dobrze, bo gdy sciagnalem recznie ta strone i odczytywalem to wszystko dzialalo, tylko cos jest nie tak, kiedy za pomoca programu pobieram strone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze, program zapisuje stronę na dysk do tego samego katalogu gdzie znajduje sie program, nastepnie probuje odczytac text, regexpr tez na pewno jest dobrze, bo gdy sciagnalem recznie ta strone i odczytywalem to wszystko dzialalo, tylko cos jest nie tak, kiedy za pomoca programu pobieram strone.

 

Spróbuj jeszcze dodać:

SetCurrentDir(ExtractFilePath(ParamStr(0)));

 

Być może Toster ma rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca lapie dlatego moze wypisze w punktach:

1. Zaciagasz strone np Firefoxem i zapisujesz na dysk

2. uruchamiasz swoj program ktory ja wczytuje i wykonujsze na niej jakies poszukiwanie za pomoca regexpa.

I to dziala.

 

1. Twoj program sam sciaga strone i zapisuje na dysk

2. dlasza czesc programu odczytuje to co sciagnales i szuka tak samo jak w punkcie 2 powyzej

I to nie dziala ?

 

Jesli jest tak jak napisalem to sa 2 mozliwosci:

1. Albo nie masz dostepu do tego pliku (inna lokalizacja, moze jest zalokowany albo cos w ten desen)

2. Albo przeszukiwanie na regexpie nie robisz tak samo w tych 2 przypadkach

 

Moze funkcja Download jeszcze nie skonczy swojego dzialania a ty juz wykonujesz przeszukiwanie albo cos w ten desen ?

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca lapie dlatego moze wypisze w punktach:

1. Zaciagasz strone np Firefoxem i zapisujesz na dysk

2. uruchamiasz swoj program ktory ja wczytuje i wykonujsze na niej jakies poszukiwanie za pomoca regexpa.

I to dziala.

 

1. Twoj program sam sciaga strone i zapisuje na dysk

2. dlasza czesc programu odczytuje to co sciagnales i szuka tak samo jak w punkcie 2 powyzej

I to nie dziala ?

 

Jesli jest tak jak napisalem to sa 2 mozliwosci:

1. Albo nie masz dostepu do tego pliku (inna lokalizacja, moze jest zalokowany albo cos w ten desen)

2. Albo przeszukiwanie na regexpie nie robisz tak samo w tych 2 przypadkach

 

Moze funkcja Download jeszcze nie skonczy swojego dzialania a ty juz wykonujesz przeszukiwanie albo cos w ten desen ?

 

Hehe... ciekawe, że dopiero po tym poście zrozumiałem w ogole o co chodzi w temacie ;]

btw. odnośnie możliwych przyczyn zgadzam się z Tosterem

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca lapie dlatego moze wypisze w punktach:

1. Zaciagasz strone np Firefoxem i zapisujesz na dysk

2. uruchamiasz swoj program ktory ja wczytuje i wykonujsze na niej jakies poszukiwanie za pomoca regexpa.

I to dziala.

 

1. Twoj program sam sciaga strone i zapisuje na dysk

2. dlasza czesc programu odczytuje to co sciagnales i szuka tak samo jak w punkcie 2 powyzej

I to nie dziala ?

 

Jesli jest tak jak napisalem to sa 2 mozliwosci:

1. Albo nie masz dostepu do tego pliku (inna lokalizacja, moze jest zalokowany albo cos w ten desen)

2. Albo przeszukiwanie na regexpie nie robisz tak samo w tych 2 przypadkach

 

Moze funkcja Download jeszcze nie skonczy swojego dzialania a ty juz wykonujesz przeszukiwanie albo cos w ten desen ?

 

Dokladnie tak. Wczoraj w koncu mi zadzialalo, chyba cos bylo zle w Regexpr, zapomnialem o spacji - ale caly proces trwal dosc dlugo.. kolo 4 sekund, nie ma innych sposobow na to? nie wiem moze jakos przez twebbrowser to wczytywac?

 

 

Aha, zapomnialem jeszcze zapytac;

 

Co zrobic gdy chce wyciagnac kilka informacji z roznych kodow html?

 

I co zrobic gdy chce wyciagnac kilka informacji, jak w kazdej linijce jest identyczny kod html? rozni sie tylko tekstem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobowalem na kilka sposobow i zaden nie zadzialal, dobra zeby nie zasmiecac teraz ostatnie pytania

 

1. Da ktos przyklad gdy chcemy kilka informacji wyciagnac z roznych kodow?

 

2. Strona ktora pobieram konczy sie nr ID pewnego uzytkownika, zrobilem Edit. i tam wprowadzam ID, ktore chce sprawdzic.. i pisze przy funcki do poierania 'www.strona.pl/user='+edit1.text i to sie nie kompiluje wyskakuja jakies bledy, probowalem z komponentem HTTPGet i tam to dziala jednak gdy w procedurze OnFileDone umeiszcze kod, zeby cos tam wyciagnelo z tej strony pobranej na dysk - nie reaguje, tak jakby nie dzialala ta procedura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, pierwszego pytania nie rozumiem, jezeli umiesz wyciagnac dane z jedngo kodu, to umiesz tez z wielu.

 

Co do drugiego pytanie to nie potrzebne sa zadne eventy, daj http.get('strona'); w jednej linijce, a pod nia daj kod odpowiedzialny za wyciaganie danych ze strony.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, pierwszego pytania nie rozumiem, jezeli umiesz wyciagnac dane z jedngo kodu, to umiesz tez z wielu.

 

Co do drugiego pytanie to nie potrzebne sa zadne eventy, daj http.get('strona'); w jednej linijce, a pod nia daj kod odpowiedzialny za wyciaganie danych ze strony.

 

Niestety tak nie dziala, gdyz probuje wyciagnac te informacje zanim strona zostanie pobrana na dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee? nie rozumiem, problem nie polega na tym ze strona nie zostaje pobrana, program pobiera strone, ale za szybko chce cos z tego pliku wyczytac (zanim sie pobierze) probowalem z httpget to na ondonefile nie reagowalo, a chce dodac do koncowki adresu text z edita.. a z funkcja URLdownloadoFile to chyba niemozliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...