Skocz do zawartości

[delphi] Od czego zaczac?


Athun

Polecane posty

[delphi]Witam wszystkich, jest to moj pierwszy post na tym forum... Mam nadzieje ze mnie nie wysmiejecie.

Chodzi o to ze mam pewien problem... Chcialem zaczac zabawe z delphi i omega bo glownie chodzi mi o 2d

Ale niewiem od czego zaczac... Jaka pobrac wersje delphi oraz omega zebym mogl stworzyc cos naprawde dobrego... Jedyny darmowy program z wersji delphi widzialem Delphi 7 Personal... Ale wydaje mi sie ze jesli jest darmowy to napewno niema tak dobrych opcji jak te za ktore trzeba placic...

A wiec po prostu prosze o to abyscie mi powiedzieli w jaka wersje delphi i omega powinienen sie uzbroic abym mogl zaczac uczyc sie jezyka a potem stworzyc w nim cos dobrego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Delphi 7 PE w zupelnosci ci wystarczy. Jesli chodzi o ograniczenia to jest to tylko twoja wiedza i umiejetnosci a nie wersja delphi ;)

Jesli dopiero zaczynasz nauke delphi to zapomnij o omedze do niej jeszcze daleka droga przed toba, zapomnij tez o komponentach VCL i zacznij pisac na sam poczatek aplikacje konsolowe do tego ci moze wystarczyc Turbo Pascal. A po co tak? zebys nauczyl sie kodzic a nie klikac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi 7 Personal gorąco polecam jest zaprawdę wspaniałe. Zaczyna się od "Hello World" więc do "naprawdę dobrych cośiów" droga daleka ;) ale da się ją przebyć. Po hello wordzie polecam kalkulator zrobić niby takie nic a fajne i proste i dowiesz się co to zmienne itp itd :D

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuuuhuuuu :) Jak tu milo :P

 

Nie no tak na temat to Delphi 7 rzadzi. Nie zamienie Delphiaka na zeden inny jezyk. A i jeszcze. Blind i Athun powiedzieli chyba wszystko co trzeba bylo. No ale przyjdzie jeszcze HNB i ten Ci strzeli wyklad jak sie patrzy. :P

 

Pozdrawiam! ;) Delphi z Toba!

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam wykład :P. Mam ostatnio sporo kodu więc mało czasu na wykłady ;P. Polecam Turbo Delphi :):P. Też jest za darmo i ma lepszą licencję, zresztą warto się przestawić na to IDE, bo kolejne wersje Delphi na pewno będą wychodzić a do IDE znanego z Delphi 7 raczej CodeGear nie wróci... A przesiadka z Delphi 7 do nowych IDE trochę boli :>. Za to jak ktoś załapał o co chodzi w nowych IDE to później nie da się pisać w D7 ;P.

 

Delphi 4 Ever ;P

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TSr

Jaka nowa skladnie ? skladnia została ta sama tylko obiekty dodali i pare bibliotek z funkcjami.

 

Ogolnie to dobrze prawia niezaczynaj od VCL'a bo to ZŁO

 

Nieprawda! xD Jak to nie ma nowej składni? Interfejsy, dynamiczne tablice, przeciążanie operatorów, typy rekordowe nowej generacji, for in do, normalne dużo lepsze i bardziej zaawansowane klasy ;P, przy czym można używać tych starych, property, procedury klasowe, zmienne klasowe, threadvar, delegacje interfejsów, nowy assembler (dla 32 bitów) i cała masa ulepszeń, można wymieniać w nieskończoność. To nie jest TP. Poczytaj lepiej historię tego języka czy instrukcję obsługi zanim napiszesz takie kłamstwo, widocznie nie masz pojęcia o istnieniu wielu kluczowych elementów i twoja wiedza ogranicza się do procedure, var, const... :P. Nic dziwnego że potem panuje opinia wśród C++owców że Delphi to tylko TP dla Win32! Zwłaszcza że ten C++owiec wcześniej kodował w TP i nie poznał dobrze Delphi, czy FPC.

 

Można zacząć w TP :P. Co prawda potem jest dziwnie w Delphi ale można ;P.

 

To naprawdę zabawne i tragiczne, że ludzie piszą takie rzeczy o Delphi xD. "Poznałem całe Delphi w 2 miesiące, nie jest trudne i nie daje mi takich możliwości, więc teraz uczę się C++" - śmieszne bo ja już uczę się Delphi i FPC 5-6 lat i jeszcze tak naprawdę do końca go(ich) nie znam. Ciągle pozostaje wiele mrocznych zakątków tego (tych) wspaniałego(ych) i bogatego(ych) języka(ów).

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie... Sciagnolem sobie delphi 7 PE

Odpalilem w starcie... I byl tam plik odpalenia delphi i Register me!

No to weszlem w Register me! wszystko tam zrobilem i niby mam zarejestrowane a gdy odpalam Delphi 7 PE

Wciaz pisze ze Unregistered :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle, przy wersjach personal borlandowskich ide dostajesz na mail plik reg cos tam.txt, który musisz wrzucić do katalogu głownego uzytkownika, czy cos w tym stylu, jeżeli ściągałeś delphi ze strony Borlanda, to tam bylo wszystko opisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gifanonim - wszystko co wymieniłem to odnośnie składni :P, jak nie wierzysz to wpisz sobie np. threadvar (aka var tylko dla wątków) :P, albo array of, czy interfejsy com xD, dla mnie to element składni a nie funkcje języka (chociaż składnia języka pełni funkcję składni języka xD), a jeśli się mylę to mnie skasujcie ;P

 

@Tsr - tego nie można :);P bo to ponoć niezgodne z koncepcją i psujące czytelność, ale jest ciekawie rozwiązanie przeciążanie operatorów. PS. W FPC są już "Generics" lol (chyba od 2.2.0-beta) xD, a niebawem w następnym Delphi (pewnie będą niekompatybilne).

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...