Skocz do zawartości

Pomysły


pawel_w

Polecane posty

Pytanie jest dość prymitywne ale.... Chciałbym zapytać się skąd bierzecie pomysły na tworzenie gier, silników itd. Czy korzystacie z jakichś książek lub innych źródeł czy tylko z heda biggrin.gif?? Ja pozmieniałem silnik nakiela (projekty_mario) i wyszła mi całkiem niezła gierka Pinokio. Nie wiem jak zrobić płynne przesuwanie mapy. Kto wie niech mi powie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już w wielu przypadkach, że ludzie mają problemy ze zrobieniem płynnego przesuwania mapy ;-) jak chcesz to pośle ci na maila jakieś moje stare demo jak przesuwać płynnie mapę. Poślij PW jeśli chcesz. Poza tym co do tworzenia - na początku miałem tak, że patrzyłem jak to jest gdzieś indziej zrobione, żeby sie rozeznać co i jak, a potem, jak już załapałem, to robiłem sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm faktycznie dziwne pytanie wink.gif
Skad biore pomysly? No jak skad. Przegladasz stare gierki i mowisz sobie, ze jak ten autor potrafil cos takiego skodzic to dlaczego Ty nie mozesz wink.gif
Glownie w ten sposob szukaj natchnienia wink.gif

Drugi sposob, od czego ma sie wyobraznie;p Chociaz ta dzisiejsza mlodziez to tak otepiona, ze kij wie ile Wy tam jej jeszcze macie (niech sie obrazaja Ci ktorych to dotyczy, mam to gdzies;)

Kolejny i chyba ostatni jaki udalo mi sie wymyslic to zarzucenie tematem na jakims forum i dzieki temu uzyska sie lepszy efekt niz w drugim sposobie, poniewaz wielu ludzi bedzie moglo dorzucac cos od siebie.

Chyba tyle, co tu mialem napisac wink.gif Podsumowujac, rozejrzyj sie do okola wszedzie sa pomysly na gierki, trzeba tylko umiec je dostrzec;)
Zeby jeszcze nie byc goloslownym, zapodam pare przykladow:
Jade autobusem, wysiadam, biore od kolesia darmowa gazete, patrze, sudoku. O trza skodzic cos do tego (multiplayer, grafa, muza, 3d;)
Gram w 'Mario', mysle 'kurde fajna giera, trza skodzic podobna' wink.gif
Siedze na wykladzie, kumpel mi daje palmtopa, wlaczam sobie 'Mahyong', z******** giera, trza skodzic wink.gif
Gram w 'Doom 3', siekam monstery i swierdzam... kurde fajnie by bylo tyle umiec i miec jakis team, i przede wszystkim duuuuzo czasu, zeby cos podobnego skodzic wink.gif

Dobra tyle ode mnie, czas na matme wink.gif

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy replikatorami wink.gif Twórca animacji i gier z serii Madness brał co prawda inspirację z Matrix'a i Equilibrium, ale całość osadził w stworzonej przez siebie grafice, ja próbuję połączyć Madness'a ze StickManem i gwiezdnymi wojami (chyba tylko mieczami świetlnymi tongue.gif ), nie dlatego że mi się te ludziki podobają (choć podobają tongue.gif ), ale dlatego, że taka grafika jest m. in. łatwiejsza do stworzenia niż zaawansowany model człowieka smile.gif
Obrazek
No i o tyle będzie to różne od madnessów, że jest 3D smile.gif
A jakby co to nad mieczem jeszcze popracuję smile.gif - w moim programie już można dodać taki miecz do zdjęcia:
Obrazek

A ten program jak gra, też na OpenGL'u smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, w PowerDraw'ie nawet nie jest tak trudno o napisanie jakichś procedur smile.gif A dowiedzieć się do czego te procedury (ładowanie obrazków z vtd itp. ) są potrzebne to wiedziałem w tej strony, niektóre z przykładów, które naprawdę wszystko pokazują wink.gif
Chcesz to ściągnij mój stary kod źródłowy na PowerDraw3 w Delphi 7 - www.cpp.9o.pl/download/ak.zip
Jest tam kompletna gra z grafą prócz kolizji... przestałem nad tym pracować odkąd porzuciłem Delphi ;P
Ale może Ci pomoże, rozwieje wątpliwości, może dokończysz tą grę i się pochwalisz na forum wink.gif

Dodam, że grafik, który rysował te wszystkie postaci obraził się na mnie za to, że nie dokończyłem gry smile.gif Zablokował mnie na gg itp. tongue.gif Po jakimś czasie zaczął mi wysyłać grafikę do drugiej części tongue.gif Ta już miała być w C++ w OpenGL'u (ale też 2D), wysłał Czachę i taką postać składającą się z 2 kulek oraz smoka tongue.gif
Jakby ktoś chciał to mogę wysłać grafikę do tych postaci smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post do Spine'a został usunięty, ponieważ pytałeś o jego gg, które jest ogólnie dostępne. O ile dany użytkownik poda swój nr gg, to jest on na dole każdego postu użytkownika (przycisk 'gg'). To samo napisałem ci w PW, ale nie odczytałeś z tego co widze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...