Skocz do zawartości

Wakacyjny konkurs?


krajew4

Polecane posty

Pojawila sie juz taka propozycja na forum odnosnie konkursu dlatego postanowilem zalozyc topic. Wrzucajcie tu swoje propozycje tematow i ogolnie bedzie to pole do dyskusji ;)

 

Moja propozycja tematu brzmi: gra, w ktorej grafika generowana jest w programie, czyli gra nie zawiera tekstur .bmp. .png., cala grafika ma byc rysowana programowo

 

Oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje jezeli (jezeli ktos ma). Glosowanie jak beda tematy zrobi sie na ircu jak zwykle o ustalonej wczesniej porze ;-)

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka propozycje :) zeby termin dac np. 6 miesiecy :) wtedy to bylby mega konkurs :)

 

Czesio NIE na prezydenta... 6 miesiecy litości ;p max 2 tygodnie :) chociaż wolałbym tydzień ;) chyba, że mnie przegłosujecie, ale nie więcej niż miesiąc.

 

Ok, zrobimy tak, dajemy pomysły, ale nie wypowiadamy się na temat tych, które dali inni. Głosowanie zrobimy przed wakacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sizeof(Dowolne demko or gra)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gra!

Najlepiej żeby sie czymś jeździało motory/czołgi/samochody cokolwiek :)

Duużo czasu bo przecież wiadomo żę nie każdy kodzi przez cały czas a im dłużej trwa konkurs tym więcej osób znajdzie chwile na uczestnictwo :)

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64k powinno działać bez niczego (teoretycznie) :P, istnieją programy do linkowania dll z exe w jeden exe ;P. Można też zrobić 128k czy 256k. Zresztą róbcie co chcecie ;P.

 

Tanki też mogą być 64k. Może dla niektórych 64k jest za ambitne?. Jeśli jednak by padło na ograniczenia w stylu 2/4/8/16/32/64/128/256/512/1024(itd)k mogę podesłać stosowne narzędzia i opisać jak linkować dll z exe.

 

PS. i tak nie wezmę w tym udziału.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym może się to wydać bezsensowne a dla innych to mistrzostwo i coś niezwykłego. Przykładowo tylko prawdziwy mistrz napisze emulator C64 w 64k ^^...

 

Przykładowe demko 64k : http://www.pouet.net/prod.php?which=30055

 

Takie coś wyzwala myślenie - im więcej wciśniesz w 64k tym jesteś większy master ;). Dla kogoś może to być bez sensu - wolność to wolność.

 

PS. na prostą gierkę 64k to aż za dużo ;P

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HNB mylisz kategorir

4k i 64k compo jest stare jak swiat (wywodzi sie z czasow amigi).

Chodzilo o to aby pokazac ze potrafi sie zrobic jaknajwiecej efektow + muzyka grafika w jak najmniejszej wielkosci. Grafika i muzyka najczesciej byla na generowanych samplach/texturach. Tylko jest jedno ale:

te rzeczy pisalo sie w asmie a nie w jezykach wysokopoziomowych i wtedy to ma sens. Pozatym grafa i muza byla na raczej niskim poziomie z wiadomych wzgledow. Pisanie gry jako konkursu w 64k jest wg mnie nie porozumieniem chodz sam to robilem np w javie bo takie byly wymogi platformy, jednakze nie uwazam tego ani za mistrzostwo, ani za cos przyjemnego czy ksztalcacego. Po prostu jechalo sie obfruskatorem i png optimizerem tracac na jakosci, a co sie nie miescilo to sie wywalalo i tyle. Z tych tez powodow jestem przeciwnikiem ograniczen rozmiarowych.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja piszę że odkryłem Amerykę? Czy pisałem coś na temat historii? Gdzie pomyliłem pojęcia - nic nie definiowałem.? Jesteś przeciwnikiem i dla Ciebie to bez sensu a dla mnie nie. Skoro kiedyś były takie wymagania i sprzęt, cóż - ale dzisiaj też ludzie piszą takie rzeczy i to nie z ograniczeń ale dla zabawy. Równie dobrze można napisać takie coś w Delphi (z pomocą pakerów).

 

Koniec XXk. Nie to nie. Tylko zaproponowałem. 64k czy inne k to tylko miłe szaleństwa co ściągają się bardzo szybko i często prezentują najwyższy poziom grafiki/wykonania/jakości ;] zapierając dech i wzbudzają uznanie przed tym że można aż tyle wcisnąć w tak małej objętości.

 

Miła alternatywa i bunt pokazujący że nie trzeba marnować tyle miejsca na twardzielach ;).

 

Pokój z Tobą Toster.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa.. moze i sciagaja sie bardzo szybko, ale przewaznie dlugo sie uruchamiaja ;)

 

Toster, nie zgodze sie ze to jest bez sensu, nie chodzi mi tu o pakowanie tektur dziwieku itp. tylko np. takie cos zmusza cie do pisania algorytmow np. do generowania planszy, dzieki czemu bedziesz mogl tworzyc nieskonczenie wielki swiat gry, a to moze sie sprzydac gdy bedzie sie pisalo wlasna gre. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...