Skocz do zawartości

[delphi;internet]komponenty do irc


sazian

Polecane posty

[quote] Znacie jakieś dobre komponenty do obsługi inc'a, nie wymagające instalacji dodatkowych paczek (takich jak w opisanym na http://4programmers.net/article.php?id=135 komponencie VORTEX) [/quote]
hmmmm, nie wiem po co komponenty do obsługi inc'a tongue.gif
Możesz:
[code=Delphi] var x:integer;
...
inc(x);lŻ7WŁęryyzójiŚŃ4(4) [/code]

laugh.gif :twisted: laugh.gif

// Spine ;-) jak tak to już chociaż dodaj odpowiedź na właściwe pytanie ;-) - Iskar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co mi wiadomo, to irc jest komunikatorem internetowym, i działa w/g systemu serwer-klient. Więc chcę się dowiedzieć, co trzeba zrobić, żeby serwer irca odebrałwiadomość i wysłał ją do wszystkich klientów, oraz co zrobic, żeby odczytać komunikat od serwera [b]kożystając z soktetów do łączenia się z serweram.
NIE UŻYWAJĄC VORTEXA ani innych komponentów służących konkretnie do obsługi irca.

A p2p, to temat na osobny wątek. Fakt, tam nie ma serwera ani kliena. Komputery pracują na równych prawach







________________________________________________________________________________
___
Dopisane po poście saziana:
[quote] (sam IRC nie jest zbudowany jako P2P). [/quote]

Więc sam widzisz... I to było napisane na stronie pod linkiem który podałeś. Mogę jeszcze napisać, że gg oraz tlen również mają usługę p2p, ale same nie są klientami sieci p2p. IRC jest komunikatorem internetowym, który udostępnia usługę p2p. Ale sam nie jest klientem p2p.

W odniesieniu do programów p2p używam określenia 'klient' ponieważ kożystają one z zasobów sieci p2p.
PS: TO NIE JEST TEMAT O P2P. SIEĆ P2P TO OSOBNY TEMAT, WIĘC MYŚLĘ, ŻE CZAS PRZESTAĆ PIAĆ O P2P W TYM MIEJSCU. CHYBA ŻE BĘDZIE TO POTRZEBNE DO NAPISANIA KLIENTA IRC TAKIEGO JAK JUŻ ISTNIEJĄCE.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obslugi irca bez dedykowanych komponentow to bez bolu musisz zaciagnac sobie opis standardu (nie pamietam numeru na googlu bez problemu sciagniesz) tak czy siak cala komunikacja idzie w trybie tekstowym podobnie jak html, wysylasz komunikat server ci odpowiada i tak w kolko. Jak jakies 10 lat temu zglebialem ten problem to dokumentacja po wydruku fontami 8'ka zajmowala kolo 20 stron. wiec bedziesz mial zabawy na dobre kilka tygodni aby napisac wlasny kod do obslugi protokolu. Z drugiej strony po co wywazac otwarte drzwi ?

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w enterprice są specjalne komponenty do irca, ale jak chcesz siepobawić, tak jak ja (ale ja nie zabiorę się za to przed nowym rokiem, bo [b]narazie mam pilniejsze sprawy na głowie, w tym inne programy)
to [b]napewno będą się nadawały sockety i z tego co wiem, indy. Tylko że indy chyba jest bardziej do przesyłania plików, a sockety byłe projektowane bardziej do komunikacji tekstowej, choć nie jestem pewien, bo indy nie używałem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na goglu jak wpisalem te hasla wyskoczylo mi kilkaset tysiecy stron, wez i zacznij czytac a przestan jeczec. To ze inni znaja i potrafia z tego [b]kozystac wynika stad ze sami poczytali i zrozumieli, przeczytaj do czego sluzy forum. To nie jest miejsce na wyklady tylko na pomoc w problemach, a ty nie masz problemu tylko cierpisz na brak wiedzy.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://toxygen.net/~wojtekka/muzeum/irc.html
Znalazłem coś takiego. Na końcu tej strony jest link do pełnej wersji protokołu (archiwum *.zip)

Faktycznie zajmi mi sporo czasu zabawa z tym protokołem. Muszę wyciagnąć z niego interesujące mnie dane, i przetłumaczyć je na polski. Czyli niestety kopiuj-wklej nie wystarczy.
:-/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna bo ładna, szkoda tylko że nie moja ;P

Jak oceniacie zawartość? MOże to się do czegoś przydać?
A, jeszcze jest coś takiego: www.irc.pl Można na rej stronie znaleźć poszczególne protokoły irca, np. protokół serwer-klient, serwer-serwer, zarządzanie kanałami......
Metody radzenie sobie z takeoverami (warto przeczytać. Sama prawda, ale dobrze napisana)
A poza tym: :szukaj: na :google:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...