Skocz do zawartości

[c++] Książka na start


Max1414

Polecane posty

Chcesz poznać Cepa przeczytaj książkę "Język C++" którą napisał sam Bjarne Stroustrup (twórca tego języka).

 

Książka trudna do zrozumienia, a od informacji pęka w szwach. Zdecydowanie nie jest dla początkujących (dla ludzi lubiących wyzwania). Książka napisana twardo i po męsku - konkretnie. Chcesz dobrze poznać Cepa - moim zdaniem to najlepszy wybór. Poza tym autor zawarł pełno praktycznych porad odnośnie kodowania np. w teamie i ogólnie.

 

PS. Szukałem książki która omówi od A do Z język C++ (przynajmniej w większości) i znalazłem. A jeśli myślisz że znasz średnio Delphi sięgnij po Delphi Almanach :> a może się rozczarujesz ;P (coś jak "Język C++" tylko dla Delphi).

 

A co do Borland C++ 6 marnie to widzę (jak możesz to lepiej koduj w czymś innym [ofc jeśli chcesz kodować tylko w cepie bo zdaje się że tylko w Borland C++ można miksować kod Delphi i Cepa]). Język nie uznający standardów ANSI/ISO podobnie jak Delphi (ale tutaj Borland ustanawia normy).

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz poznać Cepa przeczytaj książkę "Język C++" którą napisał sam Bjarne Stroustrup (twórca tego języka).

 

Książka trudna do zrozumienia, a od informacji pęka w szwach. Zdecydowanie nie jest dla początkujących (dla ludzi lubiących wyzwania). Książka napisana twardo i po męsku - konkretnie. Chcesz dobrze poznać Cepa - moim zdaniem to najlepszy wybór. Poza tym autor zawarł pełno praktycznych porad odnośnie kodowania np. w teamie i ogólnie.

 

PS. Szukałem książki która omówi od A do Z język C++ (przynajmniej w większości) i znalazłem. A jeśli myślisz że znasz średnio Delphi sięgnij po Delphi Almanach :> a może się rozczarujesz ;P (coś jak "Język C++" tylko dla Delphi).

 

A co do Borland C++ 6 marnie to widzę (jak możesz to lepiej koduj w czymś innym [ofc jeśli chcesz kodować tylko w cepie bo zdaje się że tylko w Borland C++ można miksować kod Delphi i Cepa]). Język nie uznający standardów ANSI/ISO podobnie jak Delphi (ale tutaj Borland ustanawia normy).

 

Dobrze poznać Cepa - źle powiedziane. Poszerzyć juz zdobytą wiedzę - tak.

Nie jest dla początkujących - prawda. Przed jej przeczytaniem trzeba sie zapoznać z C++ i Symfonia albo Thinking in C++ są jednymi z najlepszych do tego celu pozycji. Dlatego autorowi tematu radze zapomnieć o tej pozycji do czasu, aż będzie się czuł w cepowym świecie jak ja na rowerze (a, oczywiście polecam tą pozycje bo jest bardzo dobra :) tylko nie na początek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle całe to C++ to moim zdaniem jedna wielka plaga i zaraza :P. Język stworzony przez szatana ]:->. Nie wiem jak można w nim pisać xD... Ja mam wstręt do niego :P. FU! Uczę się go tylko z musu! Wszystko przez Bila. Gdyby Billi pisał w Paszczaku wszyscy by pisali w Paszczaku :P, szybciej by ewoluował (byłyby już różne bajery językowe co dopiero wchodzą od dawna) i Windows by się nie wywalał xDxDxD! Łatwiej zapanować nad wskaźnikami i ... Cała lista setek tysięcy powodów :P.

 

Eh... To sobie polamentowałem :D.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie zacząłem :P

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle całe to C++ to moim zdaniem jedna wielka plaga i zaraza :P. Język stworzony przez szatana ]:->. Nie wiem jak można w nim pisać xD... Ja mam wstręt do niego :P. FU! Uczę się go tylko z musu! Wszystko przez Bila. Gdyby Billi pisał w Paszczaku wszyscy by pisali w Paszczaku :P, szybciej by ewoluował (byłyby już różne bajery językowe co dopiero wchodzą od dawna) i Windows by się nie wywalał xDxDxD! Łatwiej zapanować nad wskaźnikami i ... Cała lista setek tysięcy powodów :P.

 

Eh... To sobie polamentowałem :D.

 

Jakbym Cie od pewnego czasu nie znał, to bym pomyślał żeś lolem totalnym jest ;p

 

Koniec nie-na-tematu, bo ja tak mowie }:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze :). Od teraz na temat! Bo to wszystko przez Ciebie Iskar! Dawno nie graliśmy w TFT Hero Arena... Ten brak TFT W3 :( mi doskwiera... To sobie muszę odreagować w topickach...

 

Tak tak. A co do książki to jeśli chcesz się dobrze C++ nauczyć, kup książkę o C++. Tak będzie najlepiej.

 

A tak serio dobre są też leksykony kieszonkowe C++/C. Na początek mogą być (zwłaszcza jak znasz inny język np. Delphi na średnio-zaawansowanym). Potem jak zaczniesz pisać program do konwersji C++ na Object Pascala to bez książki "Język C++" się nie obejdzie. W żadnej innej nie widziałem tak dokładnie omówionej składni...

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 powodów dla których nie powinienem grać w Warcrafta:

 

1. Został napisany w C++

2. Został napisany w C++

3. Został napisany w C++

4. Został napisany w C++

5. Został napisany w C++

6. Został napisany w C++

7. Został napisany w C++

8. Został napisany w C++

9. Został napisany w C++

10. Zapominam że trzeba jeść i pić

 

Trzeba ich skopać :P. 2x MK :> i jesteśmy pro :)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :). A ten C++ nie jest taki zły :> też już kończę z nie na temat :P

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 powodów dla których nie powinienem grać w Warcrafta:

 

1. Został napisany w C++

2. Został napisany w C++

3. Został napisany w C++

4. Został napisany w C++

5. Został napisany w C++

6. Został napisany w C++

7. Został napisany w C++

8. Został napisany w C++

9. Został napisany w C++

10. Zapominam że trzeba jeść i pić

 

Trzeba ich skopać :P. 2x MK :> i jesteśmy pro :)

 

Jak każda dobra gra bo w Delphi to można najwyżej sapera skodzić :P

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...